Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Риболова в Гърция ???

    нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
    У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

    в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Re: Риболова в Гърция ???

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
      У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

      в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...
      Ами аз не съм ксенофоб, ама щом от изложеното така ти смяташ, може и да е вярно. Нали все пак е важно какво другите мислят за нас, а не какво мислим ние за себе си.
      Верно е че съм песимист, особняк и кво ли не друго ама ксенофобията ми е малко ... ъъ... чужда. Вземам си поука от твоето мнение и си правя някои изводи за себе си.
      Точка.

      P.S Тъй като се развали хубавата тема(въобще нямах такова желание), ако се прецени моля да ми се забършат мненията.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #18
        Re: Риболова в Гърция ???

        Логично е в Гърция/Унгария указателните табели да са на съответният език, както у нас са на БГ, а в Германия на немски... Някак си не ми звучи убедително, че еди-коя си държава не е добре, защото табелите са на техният език...

        Добре ще е да се придържаме и към темата все пак...

        В момента най-добре се ловяло на плувка и парче сардина или свинско/сурово/... също така на местен вариант, при който стръвта се омотава с повода, на който са вързани последователно 10-ина куки през 2см... Това се прави, защото кефала опитва стръвта много внимателно и често не гълта, а само кълве отстрани...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Re: Риболов в Гърция

          снощи се върнахме от Тасос... риболова беше пълнен провал - очи пълни ръце празни... Хвърляме пред устата на кефали по 50см и те подминават въдицата като водорасло... А от ферибота направо ми изядоха кроасана - като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре... направо нямам думи...

          Поне си напекохме кокалите на плажа...

          За съжаление попаднахме в някакъв хотел за българи, в който не беше чистено от предишния сезон, а на рецепцията вежливо обясняваха, че по принцип не слагат сапун за гостите...

          иначе - красота и спокойствие... дори имаше "естествена" борова сянка на 3-4 метра от водата...
          Брега е много по-чист, с изключение на 2-3 обелки от БГ-шоколад по брега /LZ беше марката/... и някоя друга шишарка от боровете...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Re: Риболов в Гърция

            като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре
            Колега ако ги беше пробвал с мухарка съм сигурен на 100 процента че щеше да останеш доволен

            Коментар


            • #21
              Re: Риболов в Гърция

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Колега ако ги беше пробвал с мухарка съм сигурен на 100 процента че щеше да останеш доволен
              въображение не ти липсва с мухарка от ферибот...

              тези, които се опитвахме да хванеме с въдица от брега, плуваха близо до дъното и не обръщаха никакво внимание на малките 3-5см рибки около тях /които от своя страна направо разкъсваха стръвта като пирани/...

              прилагам карта...
              ние бяхме в Скала Рахони, а хотелчето без сапун се казваше Рахони Бей....
              Многото риба беше на кея в Скала Принос, а също и на плажа Голдън Бийч...
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 28-05-07, 11:14.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Re: Риболов в Гърция

                Не от ферибота естествено въпреки че ако има как не е лошо да се пробва Това го написах защото много пъти съм се сблъсквал със ситуацията да гледам колеги рибари "ловящи" клен на въдица да останат капо докато на муха излизат без да се замислят виждал съм им стръвта минава буквално пред устата не клена той не я и поглежда.
                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  Re: Риболов в Гърция

                  да, малко се учудих, защото височината от борда на ферибота е поне 7-8 метра, а и няма много място за замахване... пък и не съм убеден, че речния клен и морския кефал имат едно и също поведение...

                  приготвил съм едно клипче, но нещо не мога да се свържа с фтп-то, за да го кача...
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 29-05-07, 08:30.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор на първа пушка

                    Здравейте колеги от Пирея порт Е2 ви пиша, тук набарах безжична мрежа и след малко игра с кода съм вътре. А аз отивам на остров Крит за зарганчета че са едрички...въпрос на лов нали ? Ако набарам мрежа на острова ще се включа пак и от там...в 21.30 МИНОАН ЛАЙН ще ни метне на острова
                    Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 26-08-07, 18:59.
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #25
                      До: Морски риболов в Гърция

                      ....бедно е морето около острова поне там където бяхме ние в района на Херсонисос. В Агиос Николаос с подводница разглеждахме дъното и рибите му...е слаба работа...очаквах нещо доста по различно като картинка...но
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #26
                        До: Морски риболов в Гърция

                        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                        Интересувам се, как може да се лови риба в Гърция, в морето, а и в реките?! Билети, такси и т.н.. Ако някой знае, да казва, ще му бъде изплатен хонорар в средиземноморска риба !!!
                        За информация на колегите,бяхме на четиридневен риболов в с.Неа Перамос,това е на 17 км.Югозападно от гр.Кавала. Носихме си лодка с колесар,всякакви такъми. Единият колега беше работил 4 години в гърция,та с негова помощ открихме някакъв горски на пристанището,да го питаме за условията.И те за морски риболов са следните.За граждани на България и Румъния е забранено издването на сертификат,който струва 20 евро и важи за 2 години в цялата акватория на Гърция.Ще се издават такива от 2008 година,но засега незнаят и те повече.Коментара на горския беше,абе влизайте да се разхождате уж с лодката,аз два дена съм на смяна,няма да ви закачам,после говорете с другата смяна.Така,че легален начин за морски риболов няма,засега.Иначе развносметката е една змиорка към 3 кг,една риба тон към кило,морски костури,и всякаква екзотична гад,като набараш пасажа се лови на корем,риба не сме вземали,само се кефихме.Иначе кълве най добре на сърдина,за съжаление незамразена се намираше само в кавала,и затова всеки ден ходихме за стръв до там.Взем и на едни миниатюрни рачета,който приличат на езерен рак,но са 10 пъти по малки.Направи ми впечатление,че рибата вземаше на -2 метра от дъното,на дълбочина до 20 метра.Имахме и сонар,навътре към о.Тасос влизахме,там дълбочината е като тава,32 метра и точка,никакъв живот не се вижда,засякохме само едно стадо от 4 делфина да им се порадваме как скачат.
                        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 20-03-08, 17:19.
                        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                        Коментар


                        • #27
                          До: Морски риболов в Гърция

                          това беше полезна информация!
                          а за лодката разрешително/регистрация искаха ли?
                          моята е надуваема, но 4.80м и май искат регистрация, но дали БГ или местна не знам...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            До: Морски риболов в Гърция

                            Знам, че темата е за Гърция, но това съм го снимал в Турция, Кушадасъ.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Морски риболов в Гърция

                              В събота и аз "отскочих" набързо до Александрополи да разбера как стоят нещата там ....








                              Скромно .... но предвид малкото време с което разполагах ....
                              Кефала се лови на засечка, а заргана на морски червей ... но е още малък!
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Морски риболов в Гърция

                                Eвалла! Чудни снимки и най-вече добър улов!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X