Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 88

Тема: Морски риболов в Гърция

Място
    София
    Публикации
    2,060
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Морски риболов в Гърция

Интересувам се, как може да се лови риба в Гърция, в морето, а и в реките?! Билети, такси и т.н.. Ако някой знае, да казва, ще му бъде изплатен хонорар в средиземноморска риба !!!

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    4,802
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

Аз знам как се лови в Турция .....

Място
    София
    Публикации
    2,060
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Цитат Мнение на CarTest™ Преглед на публикациите
    Аз знам как се лови в Турция .....
    Приятелю, ако не свързано с мазане на задните части с извара, или вазелин, можеш да споделиш с нас. Мисля, че тази информация ще е полезна за всички!!!

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране

аз съм ловил в Гърция в морето и доколкото знам, не се иска билет и т.н.... гъчкано е с риба...

а да ловиш в река или язовир не виждам голям смисъл - реки и язовири има и в БГ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    4,802
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

Не не е свързано .......с никакво мазане!!!!

Ами взимаш си коловете ..... пътуваш 3 часа...... ловиш заргани по половин метър .... може и някой лаврак да закачиш. Чупра (ципура) е имало по малко миналата седмица.

После проблем на Лесово ..... много риба бе комшу

Място
    София
    Публикации
    2,060
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Благодаря, на Тедо и КарТест !!!
    Почвам да се оглеждам за по-голям хладилник за колата, от каравана например!!!

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране

че ти тая риба ще я събираш ли? ако е зора ти е за яденето, мини през МЕТРО - ще ти излезе в пъти по-евтино...

а иначе, преди 2 години в Гърция бях нагазих в морето до кръста на едни камънаци и мятах навътре за зарган, а един кефал /поне 2кг/ мина буквално под върха на телескопа ми... направо ми пресъхна устата и ми се разтупка сърцето...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    София
    Публикации
    2,060
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    че ти тая риба ще я събираш ли? ако е зора ти е за яденето, мини през МЕТРО - ще ти излезе в пъти по-евтино...

а иначе, преди 2 години в Гърция бях нагазих в морето до кръста на едни камънаци и мятах навътре за зарган, а един кефал /поне 2кг/ мина буквално под върха на телескопа ми... направо ми пресъхна устата и ми се разтупка сърцето...
    Не е въпроса да си напълня хладилмника от МЕТРО!!!
    К'ъв българин-мръвкар съм, ако не си докарам риба от Българското Беломорие, например???!!!
    Ако, в фризера на хладилника ми има една риба, да не се казвам ГАД, маа му...!!!
    Я, немам 12 декааа рибарник, все пак!!!

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране Re: Риболова в Гърция ???

На моя гьол всеоще не кълве рибата... След няколко седмици ще пусна тема с координатите...

да се върнем на морския риболов в Гърция...

Някой колега ходил ли е с лодка? Разбрах, че искат разрешително... Издавало се за 1 седмица и струвало 26Е... Също така, трябва ли да се декларира лодката на границата? /да не ме спрат нашите митничари на връщане и да искат ф-ра за лодката и мотора?/

Място
    София
    Публикации
    2,060
    Точки (при гласуване)
    0

На моя гьол всеоще не кълве рибата... След няколко седмици ще пусна тема с координатите...

да се върнем на морския риболов в Гърция...

Някой колега ходил ли е с лодка? Разбрах, че искат разрешително... Издавало се за 1 седмица и струвало 26Е... Също така, трябва ли да се декларира лодката на границата? /да не ме спрат нашите митничари на връщане и да искат ф-ра за лодката и мотора?/
    Колега, няма вече митничари на границата!
    Не щат документ, дори за кучето!
    За моторни лодки, не знам, но какяци и др. подобни, не им обръщат внимание!!!
    Мисля, че няма да ти искат никакви фактури,
    виж за застраховки, капитански права и др. не знам!!!

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

няма няма, ама гледах по ТВ за един търговец на гуми как му прибрали буса, щото не им дал 300Е "мито" за гумите /160бр. стари гуми взети от сервиз в Гърция/...

явно ще трябва да правиме "разузнаване с бой" - разходка до Гърция за издаване на разрешително и да се повозиме с лодката

Място
    София-Бистрица
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    9

вчера бях в Кавала ... има сгодни места за рибарене около пристанището и се виждаха разни рибоци от неизвестна порода... иначе българите там бяха повече от маляките.....
    а за митницата истина е че има само граничари на пасконтрола и никой не те закача.... прекарах 20 ботилки пломари и метакса без проблем....

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

аз планирам един риболов на Тасос за 24-май... четох една темичка в нариба.сом и направо се разтреперих и отидох до близкия рибарски магазин да си купя бомбарди...

Място
    По света...
    Публикации
    3,150
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Тедо аз се каня отдавна да ходя до Тасос с цел риболов, само, че аз съм подводен рибар на апнеа.

ЗАдължително се иска билет за риболов.

Има си зони разрешени и забранени.

Всяко своеволие и грешка се наказва със зверска глоба и/или съд, като не те пускат от страната докато не си оправиш бакиите.

Нямаш право да събираш, миди , раковини, и каквито и да е било артефакти намерени , за някакви счупени грънци хора влизат по затворите.

Поздрави

Публикации
    1,172
    Точки (при гласуване)
    13

Винетки в Гърция има ли? Че миналия път карах на зула и все бях на тръни като видех копчета. Гледах по колите им има някви лепенки, ама така и не разбрах трябва ли да се купува или не , а също и, ако трябва то откъде. Някъде четох че някои магистрали се плащат, ама за останалото не знам. Изобщо Г ми е като в Унгария- нищо не може да се разбере, даже и табелите са ми непрочитаеми.
    ВѢРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
    У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...

Публикации
    1,172
    Точки (при гласуване)
    13

нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
    У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...
    Ами аз не съм ксенофоб, ама щом от изложеното така ти смяташ, може и да е вярно. Нали все пак е важно какво другите мислят за нас, а не какво мислим ние за себе си.
    Верно е че съм песимист, особняк и кво ли не друго ама ксенофобията ми е малко ... ъъ... чужда. Вземам си поука от твоето мнение и си правя някои изводи за себе си.
    Точка.

P.S Тъй като се развали хубавата тема(въобще нямах такова желание), ако се прецени моля да ми се забършат мненията.
    ВѢРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

Логично е в Гърция/Унгария указателните табели да са на съответният език, както у нас са на БГ, а в Германия на немски... Някак си не ми звучи убедително, че еди-коя си държава не е добре, защото табелите са на техният език...

Добре ще е да се придържаме и към темата все пак...

В момента най-добре се ловяло на плувка и парче сардина или свинско/сурово/... също така на местен вариант, при който стръвта се омотава с повода, на който са вързани последователно 10-ина куки през 2см... Това се прави, защото кефала опитва стръвта много внимателно и често не гълта, а само кълве отстрани...

Място
    София
    Публикации
    6,756
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране Re: Риболов в Гърция

снощи се върнахме от Тасос... риболова беше пълнен провал - очи пълни ръце празни... Хвърляме пред устата на кефали по 50см и те подминават въдицата като водорасло... А от ферибота направо ми изядоха кроасана - като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре... направо нямам думи...

Поне си напекохме кокалите на плажа...

За съжаление попаднахме в някакъв хотел за българи, в който не беше чистено от предишния сезон, а на рецепцията вежливо обясняваха, че по принцип не слагат сапун за гостите...

иначе - красота и спокойствие... дори имаше "естествена" борова сянка на 3-4 метра от водата...
    Брега е много по-чист, с изключение на 2-3 обелки от БГ-шоколад по брега /LZ беше марката/... и някоя друга шишарка от боровете...

Място
    Bulgaria Sofia
    Публикации
    6,553
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Re: Риболов в Гърция

като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре
    Колега ако ги беше пробвал с мухарка съм сигурен на 100 процента че щеше да останеш доволен

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Mорски карти за Garmin
    От Krasi_k във форум Сонари/Морски GPS/Картографи
    Отговори: 55
    Последно мнение: 06-01-14, 17:23
  2. Риболов в Гърция
    От poli във форум Сладководен риболов
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-05-07, 23:16
  3. Две морски свинчета - подарявам на добри хора
    От Макавеев във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-12-06, 19:04
  4. Морски разговор... :-)
    От Венцислав Петров във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 21
    Последно мнение: 06-11-05, 14:58
  5. Морски радиостанции
    От Krasi_k във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 3
    Последно мнение: 04-11-05, 12:12

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •