Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 90

Тема: Морски риболов в Гърция

Място
    София
    Публикации
    2,050
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Морски риболов в Гърция

Интересувам се, как може да се лови риба в Гърция, в морето, а и в реките?! Билети, такси и т.н.. Ако някой знае, да казва, ще му бъде изплатен хонорар в средиземноморска риба !!!

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,081
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Аз знам как се лови в Турция .....
    If it moves, it’s Biology… If it smells, it’s Chemistry… If it doesn’t work, check engine

Ясен Супер Модератор: Абе при мене как не увисва?

Място
    София
    Публикации
    2,050
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Цитат Мнение на CarTest™ Преглед на публикациите
    Аз знам как се лови в Турция .....
    Приятелю, ако не свързано с мазане на задните части с извара, или вазелин, можеш да споделиш с нас. Мисля, че тази информация ще е полезна за всички!!!

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

аз съм ловил в Гърция в морето и доколкото знам, не се иска билет и т.н.... гъчкано е с риба...

а да ловиш в река или язовир не виждам голям смисъл - реки и язовири има и в БГ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,081
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране

Не не е свързано .......с никакво мазане!!!!

Ами взимаш си коловете ..... пътуваш 3 часа...... ловиш заргани по половин метър .... може и някой лаврак да закачиш. Чупра (ципура) е имало по малко миналата седмица.

После проблем на Лесово ..... много риба бе комшу
    If it moves, it’s Biology… If it smells, it’s Chemistry… If it doesn’t work, check engine

Ясен Супер Модератор: Абе при мене как не увисва?

Място
    София
    Публикации
    2,050
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Благодаря, на Тедо и КарТест !!!
    Почвам да се оглеждам за по-голям хладилник за колата, от каравана например!!!

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

че ти тая риба ще я събираш ли? ако е зора ти е за яденето, мини през МЕТРО - ще ти излезе в пъти по-евтино...

а иначе, преди 2 години в Гърция бях нагазих в морето до кръста на едни камънаци и мятах навътре за зарган, а един кефал /поне 2кг/ мина буквално под върха на телескопа ми... направо ми пресъхна устата и ми се разтупка сърцето...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    София
    Публикации
    2,050
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    че ти тая риба ще я събираш ли? ако е зора ти е за яденето, мини през МЕТРО - ще ти излезе в пъти по-евтино...

а иначе, преди 2 години в Гърция бях нагазих в морето до кръста на едни камънаци и мятах навътре за зарган, а един кефал /поне 2кг/ мина буквално под върха на телескопа ми... направо ми пресъхна устата и ми се разтупка сърцето...
    Не е въпроса да си напълня хладилмника от МЕТРО!!!
    К'ъв българин-мръвкар съм, ако не си докарам риба от Българското Беломорие, например???!!!
    Ако, в фризера на хладилника ми има една риба, да не се казвам ГАД, маа му...!!!
    Я, немам 12 декааа рибарник, все пак!!!

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране Re: Риболова в Гърция ???

На моя гьол всеоще не кълве рибата... След няколко седмици ще пусна тема с координатите...

да се върнем на морския риболов в Гърция...

Някой колега ходил ли е с лодка? Разбрах, че искат разрешително... Издавало се за 1 седмица и струвало 26Е... Също така, трябва ли да се декларира лодката на границата? /да не ме спрат нашите митничари на връщане и да искат ф-ра за лодката и мотора?/

Място
    София
    Публикации
    2,050
    Точки (при гласуване)
    0

На моя гьол всеоще не кълве рибата... След няколко седмици ще пусна тема с координатите...

да се върнем на морския риболов в Гърция...

Някой колега ходил ли е с лодка? Разбрах, че искат разрешително... Издавало се за 1 седмица и струвало 26Е... Също така, трябва ли да се декларира лодката на границата? /да не ме спрат нашите митничари на връщане и да искат ф-ра за лодката и мотора?/
    Колега, няма вече митничари на границата!
    Не щат документ, дори за кучето!
    За моторни лодки, не знам, но какяци и др. подобни, не им обръщат внимание!!!
    Мисля, че няма да ти искат никакви фактури,
    виж за застраховки, капитански права и др. не знам!!!

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

няма няма, ама гледах по ТВ за един търговец на гуми как му прибрали буса, щото не им дал 300Е "мито" за гумите /160бр. стари гуми взети от сервиз в Гърция/...

явно ще трябва да правиме "разузнаване с бой" - разходка до Гърция за издаване на разрешително и да се повозиме с лодката

Място
    София-Бистрица
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    10

вчера бях в Кавала ... има сгодни места за рибарене около пристанището и се виждаха разни рибоци от неизвестна порода... иначе българите там бяха повече от маляките.....
    а за митницата истина е че има само граничари на пасконтрола и никой не те закача.... прекарах 20 ботилки пломари и метакса без проблем....

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

аз планирам един риболов на Тасос за 24-май... четох една темичка в нариба.сом и направо се разтреперих и отидох до близкия рибарски магазин да си купя бомбарди...

Място
    По света...
    Публикации
    3,399
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    15

Тедо аз се каня отдавна да ходя до Тасос с цел риболов, само, че аз съм подводен рибар на апнеа.

ЗАдължително се иска билет за риболов.

Има си зони разрешени и забранени.

Всяко своеволие и грешка се наказва със зверска глоба и/или съд, като не те пускат от страната докато не си оправиш бакиите.

Нямаш право да събираш, миди , раковини, и каквито и да е било артефакти намерени , за някакви счупени грънци хора влизат по затворите.

Поздрави

Публикации
    1,206
    Точки (при гласуване)
    14

Винетки в Гърция има ли? Че миналия път карах на зула и все бях на тръни като видех копчета. Гледах по колите им има някви лепенки, ама така и не разбрах трябва ли да се купува или не , а също и, ако трябва то откъде. Някъде четох че някои магистрали се плащат, ама за останалото не знам. Изобщо Г ми е като в Унгария- нищо не може да се разбере, даже и табелите са ми непрочитаеми.
    ВѢРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
    У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...

Публикации
    1,206
    Точки (при гласуване)
    14

нямам думи... на тия не им се четели табелите, ония глобявали за 80кмч в населено място... това си е жива ксенофобия...
    У нас като табелите въобще липсват, особено на второ- и третокласните пътища?

в Гърция се иска риболовен билет за спортен риболов само, ако си с лодка... това е...
    Ами аз не съм ксенофоб, ама щом от изложеното така ти смяташ, може и да е вярно. Нали все пак е важно какво другите мислят за нас, а не какво мислим ние за себе си.
    Верно е че съм песимист, особняк и кво ли не друго ама ксенофобията ми е малко ... ъъ... чужда. Вземам си поука от твоето мнение и си правя някои изводи за себе си.
    Точка.

P.S Тъй като се развали хубавата тема(въобще нямах такова желание), ако се прецени моля да ми се забършат мненията.
    ВѢРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

Логично е в Гърция/Унгария указателните табели да са на съответният език, както у нас са на БГ, а в Германия на немски... Някак си не ми звучи убедително, че еди-коя си държава не е добре, защото табелите са на техният език...

Добре ще е да се придържаме и към темата все пак...

В момента най-добре се ловяло на плувка и парче сардина или свинско/сурово/... също така на местен вариант, при който стръвта се омотава с повода, на който са вързани последователно 10-ина куки през 2см... Това се прави, защото кефала опитва стръвта много внимателно и често не гълта, а само кълве отстрани...

Място
    София
    Публикации
    6,986
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране Re: Риболов в Гърция

снощи се върнахме от Тасос... риболова беше пълнен провал - очи пълни ръце празни... Хвърляме пред устата на кефали по 50см и те подминават въдицата като водорасло... А от ферибота направо ми изядоха кроасана - като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре... направо нямам думи...

Поне си напекохме кокалите на плажа...

За съжаление попаднахме в някакъв хотел за българи, в който не беше чистено от предишния сезон, а на рецепцията вежливо обясняваха, че по принцип не слагат сапун за гостите...

иначе - красота и спокойствие... дори имаше "естествена" борова сянка на 3-4 метра от водата...
    Брега е много по-чист, с изключение на 2-3 обелки от БГ-шоколад по брега /LZ беше марката/... и някоя друга шишарка от боровете...

Място
    Bulgaria Sofia
    Публикации
    6,768
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране Re: Риболов в Гърция

като хвърля парче и 5-6 бр тлъсти рибоци започват да пляскат отгоре
    Колега ако ги беше пробвал с мухарка съм сигурен на 100 процента че щеше да останеш доволен

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Mорски карти за Garmin
    От Krasi_k във форум Сонари/Морски GPS/Картографи
    Отговори: 55
    Последно мнение: 06-01-14, 16:23
  2. Риболов в Гърция
    От poli във форум Сладководен риболов
    Отговори: 8
    Последно мнение: 30-05-07, 22:16
  3. Две морски свинчета - подарявам на добри хора
    От Макавеев във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-12-06, 18:04
  4. Морски разговор... :-)
    От Венцислав Петров във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 21
    Последно мнение: 06-11-05, 13:58
  5. Морски радиостанции
    От Krasi_k във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 3
    Последно мнение: 04-11-05, 11:12

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •