Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модели на марката (Mitsubishi)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модели на марката (Mitsubishi)

    Предполагам, че за нашия клуб ще са интересни моделите на Mitsubishi - Pajero (Montero, Shogun), L200 и L300, поради факта, че те не стават толкова за срийтрейсинг, дрифтинг и т.н., колкото за офроуд
    Да започнем с дивата котка Паджеро, известна като Монтеро в САЩ и Испания и Шогун в Англия. Не споменавайте думата Pajero в Испания, обидна е и ще ви бият, затова е прието отвъдокеанското име. Първото Паджеро или Pajero I е представено на пазара в Япония през 1981г. и изглежда така:



    Това вътре не е японец. Това съм аз, обаче не гледам на където трябва!
    Произвеждано е до 1991г. Оборудвано е през годините с три бензинови (2.0, 2.6 - 109 hp. и 3.0 V6 - 143 hp.) и два дизелови (2.3 и 2.5) като дизелите са атмосферни и с турбо пълнене и с различни мощности според наличието на турбо и интеркулер (от 83 до 95 hp.). Според моите данни за първи път в Япония Мицубиши слага турбодизел с междинен охладител на въздуха на 4Х4 машина.
    През 1983 се появява и дългата база на модела. През същата година Паджеро дебютира на рали Париж-Дакар, а две години по-късно го печели за първи път. От тогава до сега Паджеро е най-успешния учасник в това рали.
    През 1985 модела се оборудва и с автоматична 4-степенна скоростна кутия като допълнение към ръчната 5-степенна. Задвижването на четирите колела е по система part-time за всички модели с ръчни или автоматични хъбове на предните колела. Окачването отпред е независимо с торсионни щанги, амортисьори и стабилизатор, а отзад цял мост на листови ресьори и амортисьори до 1988 г., когато започват да се монтират пружини и се добавя и задна стабилизираща щанга.
    Това е цялата моделна гама на Pajero I



    За да не се претрупва темата и да има място и зa останалите модели пълни технически данни мога да дам отделно на линк или конкретно при запитване

    През 1991 г. стартират продажбите на втората генерация - Pajero II.



    Купето е с нов дизайн, като се запазват основните черти на визията на предшественика, но са увеличени размерите. Двигателите в началото са познатите 3.0 V6 12 клапана но с "пълна инжекция" - система ECI-Multi electronic fuel injection и 2.5 турбодизел с междинен охладител. При ходовата част и силовото предаване новостите са системата Супер селект "Super Select 4WD (SS4)" и мултирежимна система на ABS, обвързана с режимите на SS4 в зависимост от блокирането на централния и задния диференциали. Системата Супер селект дава възможност за четири режима на каране - 2H (high range rear wheel drive) нормалното задно задвижване, 4H (high range fulltime four wheel drive) 4Х4 с работещ централен диференциал, 4HLc (high range four wheel drive with locked center differential) 4Х4 с блокиран централен диференциал и 4LLc (low range four wheel drive with locked center differential) 4Х4 с блокиран централен диференциал и понижаваща предавка. За разлика от първото Паджеро превключването между режимите може да става и в движение при скорост до 100 км/ч.
    От средата на 1993 г. два нови двигателя попълват гамата. Това са бензиновия 3.5 V6 с 24 клапана и система ECI-Multi electronic fuel injection и 2.8 турбодизел с интеркулер - подобрена версия на изпитания 2.5 4D56. Te са куплирани към нови скоростни кутий и раздатки.
    През октомври 1997 г. е представено Pajero Evolution, което трябва да продължи успехите на предшествениците си в рали Париж - Дакар в своя клас. С него идва и нов 3.5 литров 24 клапанов двигател с променлифи фази на газоразпределение Mitsubishi Innovative Valve Timing and Electronic Lift Control (MIVEC)
    Следва фейслифт на Pajero II през 1998 г., който обхваща изцяло интериора и екстериора на машината, насочен предимно към функционалност и нови стандарти на безопасност с еърбег на предните седалки. Направен е и "ъпгрейд" на познатия 3 литров V6 oт 12 към 24 клапана.

    Pajero II има три варианта на обзвеждане - GL, GLX и GLS. Първият е най-простият и се отличава с обикновени едноцветни бои без металик, черни брони и желязни джанти. Отвътре - евтини материали на интериора, никакви електрически задвижвания, липса на допълнителните уреди по средата на таблото и някои индикатори. По-важното е, че раздатките са само part-time без блокаж на задния диференциал и без мощните 6-цилиндрови бензинови двигатели.
    GLX е средната версия. При тях има бои металик и бели или с цвета на купето брони. В купето присъстват електрически стъкла и огледала, централно заключване, климатик, централни уреди на таблото, включващи креномер, висотомер, термометър и понякога електронен компас.
    Главната разлика с GL е раздатката Super Select и задния LSD диференциал. Монтират се и бензинови V6 двигатели, с изключение на най-мощната версия 3.5 л.
    GLS версията е най-високото ниво на оборудване. Правят впечатление раздувките по калниците и вратите и по-широките гуми 265/70 R16. В купето всички джаджи се задвижват електрически, включително антена и люк. Има автопилот, втори климатици и отоплители за седящите отзад в дългата база, атермични стъкла. Предните седалки често имат собствено окачване с променлива твърдост и електрозадвижване. Раздатката е супер селект, монтира се блокируем диференциал отзад, а двигателят може да бъде и 3.5 литровия V6.


    Логично следва Pajero III. Той се появява първо в Япония през 1999 г., като за останалите пазари презентацията му е в края на 2000-та и е обявен като модел 2001.



    Пълна преработка, клоняща повече към създаване на нова машина. Pajero III вече стъпва по-широко, но и по-ниско. От друга страна пък е увеличен хода на окачването. Най-шокиращото за някои е разделянето с шасито за сметка на самоносещата конструкция (unibody construction), пространствената рама на която увеличава твърдостта срещу осукване до 300%.
    Системата Супер селект SS4 става вече SS4-II. Новото при нея е, че позволява прехвърлянето на въртящ момент между двата моста според условията на трасето в граници 33 - 67% с възможност за заключване при 50-50. Управлението става изцяло електронно.
    Нови двигатели и трансмисий: 3.8 V6 24 клапанов с електронно-управляема дроселова клапа Electronic Throttle Valve (ETV) двигател задвижва чрез три скоростни кутий новата машина - петстепенна ръчна, четиристепенна автоматична INVECS-II и петстепенен типтроник INVECS-II
    Още двигатели: 3.0 литра 177 hp. 3.5 литра с директно впръскване на бензина Gasoline direct injection и 220 hp., предназначен отначало само за японския пазар. Дизелите са познатия 2.8 турбодизел, но за "второстепенните" пазари, а иначе нов с директно впръскване 16 клапанов 3.2 литров с 161 hp. За гъдела на американците има естествено и V8

    И така до 30.09.2006г., когато поредицата продължава с Pajero IV



    Tогава джипа е показан на Парижкото автомобилно изложение. Нова визия и нови стандарти - за безопасността се грижат двустепенни еърбегове отпред и отстрани. Трансмисията Super-Select 4WD II е допълнена с тракшън-контрол Аctive Stability & Traction control (ASTC), a спирачната система с електронно разпределение на спирачната сила.
    Познатите двигатели 3.2 дизел DDI и 3.8 бензин GDI са преработени и мощността им е увеличена съответно до 167 и 247 hp. И двата са над стандарта Euro IV.
    За първи път от 2000-та година насам едновременно са представени дълга и къса база на джипа.
    Последно редактирано от Паджеровод; 12-02-09, 17:46. Причина: допълване на темата

  • #2
    Само малко да поправя : И моделите на Паджеро 1 с ресьори също имат стабилизираща щанга отзад! Не че е от значение...

    Коментар


    • #3
      Прав си! Наистина са произвеждани със и без стабилизираща щанга отзад. Моето например няма. Ако за някой е много важно, може да се поровим в каталозите за точни дати, но също си прав, че едва ли вече ще има голям интерес към тези модели защото излизат в пенсия

      Коментар


      • #4
        Значи , без да ровя каталози- само предполагам ,че късата база нямат реактивна щанга а дългата излиза по късно и им слагат

        Коментар


        • #5
          ето и един по - интересен модел

          http://www.bestjapancar.com/mitsubishi2.htm
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Това е добро, ако беше с ляв волан и аз бих му се радвал.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
              ето и един по - интересен модел

              http://www.bestjapancar.com/mitsubishi2.htm
              Ако не се лъжа твоя познат Поли ги внася такива?!

              Коментар


              • #8
                да и едно такова пътува усилено към мен
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  има и Галопер V6 със същите раздувки - видях го наживо в Сеул
                  Прикачени файлове
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Хитри са корейците. И практични. Същото купе и ходова част като моето произвеждат до 2003та. А ето, че имали и Хюндай Еволюшън

                    Коментар


                    • #11
                      Като представяхте моделите някой забелязал ли е че новото Паджеро има разлика в к.с.-дават го с ръчни скорости-160к.с. а с автоматик-170к.с.Мен лично ме учуди това.Имах възможност да го разгледам на живо/а след седмица и да го покарам за 2 дена/Като външен вид и оборудване-6.На мен лично повече ми харесва от стария модел/говоря за 3.2д/Не знам какво ще е впечатлението като се покара но надявам се да разбера и ще споделя
                      VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

                      Коментар


                      • #12
                        при съвременния турбодизел мощността е нещо много относително - кеф ти 160, кеф ти 200кс - всичко е въпрос на програма за двигателя...
                        явно са компенсирали мудността на автоматика с няколко кс в повече...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Модели на марката (Mitsubishi)

                          Темата и информацията са супер. Ако можеше малко повече снимки на Паджеро 2 да сложиш
                          По повод темата ми се ще нещо да споделя: Онзи ден ме возиха в дизелово Паджеро 4, направо не ми се слизаше после, пичове, ебати кефа!!! Тва е джипа. Незнам колко коня е, ама си е доста мощно. Верно би ми било трудно да си представа че собственика ще го вкара в горите на як офроуд, но може би след 5- 10 годинки като одъртеят, що не. После кат се качих на мойто 12 годишно Паджерце направо ми се дорева, но един ден...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Модели на марката (Mitsubishi)

                            170 к.с. е автоматика,160 к.с. е с ръчка.И аз го покарах и на мен доста ми хареса.Малко по тих и по пъргав от стария модел.Като че ли и малко по мека е станала возията,а за екстрите с които са го натъпкали да не говорим-аз поне за пръв път виждам муз.уредба в кола с хард диск-30Гб.
                            VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

                            Коментар


                            • #15
                              До: Модели на марката (Mitsubishi)

                              Ще има ли разглеждане на L200 както се загатва в началото на темата? Бих добавил към нея прилично количество наблюдения на новото L200 , ако смятате, че това може да бъде полезно.
                              Зима иде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X