Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел.Схема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел.Схема

    Появи ми се проблем с мигачите на самурая.Като включа ляв не свети нищо релето цъка все едно има изгоряла крушка но няма.Като размърдам разните съединения светваше но сега не.Същото нещо започна и с десния.Мисля че може да се получава лош контакт някаде в системата.Та имам две молби.Едната е някой може ли да ми даде ел.схема на самурай!А другата е дайте съвет от каде може да е!
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

  • #2
    Опитах се да намеря схемата в няколко сайта но неможах. Ако искаш може да се свържеш с мен и да те насоча към човек който е много в час с тези неща

    Коментар


    • #3
      Направо да отиде при disem да му ги оправи
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        За това има пробна лампа с остар накраиник.Промушваш кабела и установяваш каде е прекъснало.
        Успех.

        Коментар


        • #5
          И сега какво!Всички разбират никой не дава идей как да се оправи и от какво Е!
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #6
            Мога да помогна с ел.схема на самурай sj 413, дай e-mail за да ти пратя.
            Разгледай и този линк http://www.suzukiinfo.com/sierra/ има полезна информация, а в "мануала" има ел.схема. Само за сведение - аз имах проблем с габаритите - лампи, кабели здрави - оказа се ръжда по цоклите за крушките.
            Сашо.
            Opel Frontera 2.0i
            Honda XLR 250

            Коментар


            • #7
              Прииципа е много прост, но трябва да си поиграеш с пробната лампа. Значи имаш един + който идва от бушоните, минава през релето което накъсва сигнала /+/ и отива в лостчето за мигачите. Самото лостче прихвърля този + към левите или десните крушки на мигачите. Когато активираш лостчето крушките светват, получава се консумация която загрява биметалната пластинка на релето, тя се огъва и прекъсва контакта - лампите на мигачите загасват. Като се огъне и прекъсне напрежението биметалната пластинка престава да се нагрява и се връща в нормално положение и отново затваря веригата - ето как мигат крушките. Когато те изгори една крушка се променя консумацията за която е сметната биметалната пластинка и затова започва да мига по друг начин. Така стоят нещата и с електронните релета - там просто е елиминирана пластинката. Хващай пробната лампа и тръгвай от бушона та до крушката!

              Коментар


              • #8
                А, забравих да кажа, че тая цялата галимация минава и през ключа за аварийните

                Коментар


                • #9
                  До: Ел.Схема

                  Колеги, аз имам същия проблем. От скоро ми изчезнаха мигачите на Самурая. Релето не се чува, изчезнаха и аварийните. Бушоните са здрави и незнам къде е проблема! Дали в релето или нещо друго?! Моля за помощ!
                  Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 07-07-08, 07:11.
                  Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                  Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ел.Схема

                    Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                    Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ел.Схема

                      Колеги аз имах подобен проблем. Като включех фаровете единственото което светваше бяха двете контролни лампи за мигачите на таблото.При включени габарити и фарове тези лампи светеха постоянно(без да мигат), и съещевременно нямах и фарове.При включване мигачите изобщо не работеха.След дълго умуване и проверка установих че всичко идва от няколко кабела(-), които са хванати с обща кабелна обувка към маса, на тръбата под армарурното табло(В самата му основа, от страната към седалките). Стегнах тази кабелна обувка и всичко се оправи.Дано това бъде от полза на някой.

                      П.П. Забравих да отбележа че поради тази хлабава маса ми бяха много неточни показанията на уреда за бензина и за температурата на охл. система.
                      Успех

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ел.Схема

                        Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                        Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ел.Схема

                          Благодаря колега. Ще пробвам. Дано да е това. Ако някой има и друго решение, моля да го сподели. Мерси
                          Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 07-07-08, 07:12.
                          Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                          Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ел.Схема

                            Извинявам се на ДиДжейдавел, че му пиша в темата. Надявам се да няма нищо против. Поздрави!
                            Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 07-07-08, 07:12.
                            Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                            Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ел.Схема

                              Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
                              Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X