Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене - II част

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Трудно палене - II част

    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
    А ток на шината идва ли? И за колко време? Може да е блока за управлението сдал багажа.
    Иначе достъпа до свещите е лесен след като свалиш интеркулера.
    Свещите се захранват, но време - не съм гледал..

    очертава се паджероколеда...

    Акулата глуха, свирката - без топче - все на мен тоя късмет, брехх..

    Коментар


    • #17
      До: Трудно палене - II част

      Аз останах с впечатлението,че със свещите всичко било наред,те или работят или не,е има и среден вариант-де греят от горе на долу,ама тогава се водят че не работят.
      Като запалиш макар и със зор двигателя "тресе" ли известно време-до минута примерно?

      Коментар


      • #18
        До: Трудно палене - II част

        колега имам една идея, ти ще предцениш обаче дали да го правиш или не. Ако е доста горивото в резервоара сложи една добавка за труднопалене. Ако запали без проблеми - от нафтата е. Ако е малко горивото в резервоара досипи с хубава нафта V-power или Алпин дизела на ОМВ. Които са си нормална нафта ама със добавка в нея. Пак пробваш и дано съм познал.
        При мене старото Терано си върви с каквото му сипеш и си пали еднакво и не мога да хвана разлика между бензиностанциите.
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #19
          До: Трудно палене - II част

          Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
          Като запалиш макар и със зор двигателя "тресе" ли известно време-до минута примерно?
          Аз мисля че си е нормално да тресе отначало, докато позатопли и шума си е малко по различен. Все пак е студен двигателя. Ама след минута две, трябва да е ОК.
          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

          Коментар


          • #20
            До: Трудно палене - II част

            При мен претриса до 10-ина секунди след запалване и после вдига оборотите от автоматичния смукач до около 1500. Като почне да се стопля постепенно ги намалява - съвсем нормално поведение, според мен, с оглед на външната температура и подозренията ми за липса на всякакво подгряване.
            Последно редактирано от stargazer; 21-12-09, 17:46.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              До: Трудно палене - II част

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Моята е със супербързо подгряване..
              Щом си със супербързо, този 1 ом на свещ не е реален. Трябва да е 0.2 - 0.26 ома или общо на шината в паралел 0.05 - 0.07 ома. Това обаче с китаец няма как да го премериш, както добре знаеш де...

              Коментар


              • #22
                До: Трудно палене - II част

                Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                Аз мисля че си е нормално да тресе отначало, докато позатопли и шума си е малко по различен. Все пак е студен двигателя. Ама след минута две, трябва да е ОК.
                Това не е така. Ако всичко е изправно, защо ще тресе?
                Просто някоя свещ не си е свършила докрай работата или компресията някъде не е добра.

                Коментар


                • #23
                  До: Трудно палене - II част

                  Същите симптоми-нафта от една бензиностанция от същата верига в Плевен -при няколко колеги+повишено пушене при движение.

                  Та затова и аз съм,че е от горивото, а от там и гор. филтър.
                  Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                  Opel Corsa 1.7д 98г

                  Коментар


                  • #24
                    До: Трудно палене - II част

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Това не е така. Ако всичко е изправно, защо ще тресе?
                    Просто някоя свещ не си е свършила докрай работата или компресията някъде не е добра.
                    Ами не претендирам че съм спец, по добре другите да кажат. Ама БМВ-то ми претендирам че всичко работи идеялно, защото иначе компа писка постоянно. Него като го запаля също отначало звука е по друг и след минута успокоява шума.
                    Тераното е верно съвсем друг вид мотор (обикновен дизел с турбо не комън рейл систума), пък и на 200 000 и може да е малко поизморен, но си трепери волана и скоростния лост. Не точно тресене като на три цилиндъра, ама си вибрира определено около минута две. Смукача ми е ръчен и го връщам веднага след като запали. Може би трябва да го държа повече. Не знам
                    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Трудно палене - II част

                      Колега, и аз имах проблем с паленето.
                      При мен се оказа изгоряла свещ(оригиналната - на която пише Mitsubishi 838 ) . Благодарение на Паджеровод разбрах каталожния номер и веднага в едно магазинче за японски авточасти от което пазаря в нашия град. Препоръчаха ми NKT - водят се японски .Дали само такива имаха - няма значение. Цена 19.80 лв. Ще я видим колко ще изкара. След подмяната се усети веднага разликата. Преди това след като беше запален двигателя около минута тресеше и релето чаткаше по няколко пъти (20-30 сек.). Със Super Quick Glow съм.Сега тресенето изчезна, и всичко се оправи.
                      Тази сутрин също имах проблем на -12* не пожела да запали.След подмяна на единия акумулатор, който явно си беше на доста годинки всичко си дойде на мястото.

                      Моят съвет е да погледнеш свещите и акумулаторите

                      А това е сайта на свещите

                      http://www.hkt-jp.com/html/export/index.html#profile
                      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                      Коментар


                      • #26
                        До: Трудно палене - II част

                        Освен свещите(което е най-вероятно)....
                        Гледам,че се пише за смукач-не е правилно.По скоро му викат обогатител при дизелите и това също не винаги е правилно,защото обикновенно става въпрос за промяна на "аванса" на впръскване,обединена с леко въздействие върху лостовата система за подаване на газ или направо върху регулатора.
                        Не познавам конкретния мотор за който е темата,и затова пиша само теория.
                        Описаният механизъм за първоначално пускане към ГНП е наличен във всички помпи с механично управление.Конструкцията му има различни варианти в зависимост от начина на задействане на съответните механизми в ГНП.Най-разпространения вариант е механично,с жило.Управлението може да бъде ръчно или автоматично.
                        Автоматичното има разни варианти,може да е със или без жило,обикновенно се ползва датчик(термостатичен тип),който издърпва жилото,при определена температура на двигателя(охладителната течност).
                        Повишените обороти след пускане са в резултат именно на действието на това устройство.Същото се отнася и за различния шум,защото двигателя работи с по-голям "аванс",докато загрее.
                        Та и проблем в това или подобно на него устройство,също води до затруднено стартиране на ДВГ,особено ако то е с автоматично действие,защото тогава обикновенно не му се обръща внимание.
                        Знам,че е писано много за тези устройства във форума,и е елементарен проблем ама си е вероятен.
                        Писах само за незнаещите.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Трудно палене - II част

                          Мога само да те допълня, по повод съвети на някои места с колко "газ" се пали дизелов двигател. Когато е с механична помпа БОШ няма значение колко е натиснат педалът за газта по време на палене. Така или иначе газта е "до дупка" докато оборотите на двигателя стигнат 500. Това си е вътрешно зададено в помпата.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Трудно палене - II част

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                            Да, обаче в последно време се наблюдава доста трудно палене, след въртене на стартер в продължение на 20-30-40 секунди.

                            При това въртене отзад излизат бели кълбета, след запалване - сив облак, и оттам насетне всичко е ОК.

                            Поразрових малко, констатирах, че свещите са здрави, подгряват си нормално.

                            Явно, не е ток.
                            Пробвах с предварително подкачване на гориво - резултата е нулев - просто с и без подкачване - иска си го въртенето.
                            Мисля си, че това автоматично елиминира възможен въздух в системата
                            Абсолютно същите симптоми имах - въпреки че съм с нови свещи и дори и след помпане с "ежектора" на горивния филтър. Направо бях се побъркал - и накрая в НН сервиз откриха причината - едно напукано маркуче ПРЕДИ горивния филтър.

                            След като го смениха, пали като кибрит - дори и днес сутринта при минус 15 запали от четвърт оборот.

                            Ето темата с моите преживелици

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=78831
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #29
                              До: Трудно палене - II част

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Трябва да е 0.2 - 0.26 ома или общо на шината в паралел 0.05 - 0.07 ома. Това обаче с китаец няма как да го премериш, както добре знаеш де...
                              От десетлевовото боклуче не очаквам чудеса - както казах, Коледата я отписах, и ще ровя из джипа
                              Имам едно Fluke, на което вярвам повече.
                              Дано не е много студено.

                              Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                              Та затова и аз съм,че е от горивото, а от там и гор. филтър.
                              Ако е от това, дето се вика, Златни ти Уста, - много ми се ще да е така, ама има още доста нафтица, и не ми се ще да я хвърлям бадева..

                              Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение

                              Моят съвет е да погледнеш свещите и акумулаторите
                              Благодаря, ако акумулаторите ме предадат, тогава просто няма да подвигам такава тема тука.
                              А свещите ще са " предмет на особено внимание " тези празнични дни

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Гледам,че се пише за смукач-не е правилно.По скоро му викат обогатител при дизелите и това също не винаги е правилно,защото обикновенно става въпрос за промяна на "аванса" на впръскване,обединена с леко въздействие върху лостовата система за подаване на газ или направо върху регулатора.
                              тъй, тъй - естествено си прав, историята със смукача приключи с карбураторите ДААЗ, ако се не лъжа...
                              отдавна..

                              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                              Абсолютно същите симптоми имах -
                              Верно е, че инспекция е правена отдавна, ама лично за себе си не съм уверен, че е въздух...


                              Благодаря за " сламките", за които да се хвана
                              Ще ровичкам навръх Коледа..

                              Коментар


                              • #30
                                До: Трудно палене - II част

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                ...

                                Предполагаеми препъни-камъни при свалянето на свещите има ли?

                                ..
                                Само на топъл мотор! Може да ги пръснеш с WD. Само развиваш, без да връщаш обратно. На новите малко масло и навиваш на ръка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X