Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверено - паленето на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверено - паленето на газ

    На -8 градуса е съвсем добре, системата работи без особености. На -14 - вече не. Т.е. запалва, но малко след потегляне се усеща преобогатяването от течната газ, доизпаряваща се в маркуча и плочката.

    Следващият опит ще е да се подгрее на място преди тръгване. Трябва да даде резултат.

  • #2
    До: Проверено - паленето на газ

    "Дизелови свещи, дизелови свещи" - крещеше тълпата
    ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

    Коментар


    • #3
      До: Проверено - паленето на газ

      А за газов инжекцион има ли статистика?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Проверено - паленето на газ

        Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
        "Дизелови свещи, дизелови свещи" - крещеше тълпата
        Ъ ?
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          До: Проверено - паленето на газ

          Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
          "Дизелови свещи, дизелови свещи" - крещеше тълпата
          Я кажи как да монтирам дизелова свещ на изпарител Ловато? Мен повече ме блазни идеята за някакъв друг нагревател, на по-голяма площ/обем с по-ниска температура.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          А за газов инжекцион има ли статистика?
          Ще направя, когато имам такъв.

          Коментар


          • #6
            До: Проверено - паленето на газ

            Ще измислим бе... може и някакъв съд, в който да седят 2-3 свещи... мога да ти подаря нагревател за колектор от ФВ/Ауди - така наречения "таралеж"

            Дизелови свещи - подгревни свещи....


            Газовия инжекцион - карам с ГИ Ловато на Селиката ми, настроил съм на минималната възможна температура да прехвърля - 20 градуса - ако е под 0 градуса и сръчкам повече колата - замръзва и после трябва да карам на бензин няколко минути, за да сгрее пак... За директно палене не може да става и дума - ще смръзнат инжекторите веднага...
            Да уточня, че колата ми има проблеми с охладителната система (може би крива глава, плюе си антифриза... ), та може и проблема да се корени някъде там...
            ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

            Коментар


            • #7
              До: Проверено - паленето на газ

              Аз му пръскам "старт спрей" (етер) и тръгва......ама пък токовете са ми в безобразно състояние и цилиндрите заработват един след друг през 20 сек. почти като самолет
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Проверено - паленето на газ

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Аз му пръскам "старт спрей" (етер) и тръгва......ама пък токовете са ми в безобразно състояние и цилиндрите заработват един след друг през 20 сек. почти като самолет
                Това на Форда?

                Иначе тук не е било да не тръгне, лошото е че ако не го сгрееш полекичка, по някое време спира.

                Коментар


                • #9
                  До: Проверено - паленето на газ

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Аз му пръскам "старт спрей" (етер) и тръгва......ама пък токовете са ми в безобразно състояние и цилиндрите заработват един след друг през 20 сек. почти като самолет
                  Абре адаш , да зема да ти намеря некой жичкаджия тогава , а ?
                  А иначе гледай да не прекаляваш с етера - това сериозно.

                  ПС. Може и да съм споменавал , но единия ми МБ 190 с обикновена Ловато , бензин отдавна не е помирисвал . Докъм минус 16-17 градуса си пали нормално на газ . Държа го обаче около 5 мин. да работи на празен ход на място . Иначе като потегли веднага и се товари имам няколко случая на обледеняване.
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 21-12-09, 15:21.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проверено - паленето на газ

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ПС. Може и да съм споменавал , но единия ми МБ 190 с обикновена Ловато , бензин отдавна не е помирисвал . Докъм минус 16-17 градуса си пали нормално на газ . Държа го обаче около 5 мин. да работи на празен ход на място . Иначе като потегли веднага и се товари имам няколко случая на обледеняване.
                    Аз се опитвам по същата схема, но бензин помирисваме, защото слаба организация и газта все намира как да свърши. Иначе явно трябва да се гледа термометъра и на съвсем студено да не му се дава зор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проверено - паленето на газ

                      Като почне обледяване,се кара на нулево положение-колата работи с течната газ в изпарителя.Като заглъхне,пак на газ за малко.Така 2-3 пъти и става работата.
                      По тая система съм карал при -18 без проблеми.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проверено - паленето на газ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това на Форда?
                        Иначе тук не е било да не тръгне, лошото е че ако не го сгрееш полекичка, по някое време спира.
                        Баш на него, и след 40-50 сек. като заработят всички цилиндри може да си я загасиш и палиш колкото пъти си искаш, безотказна е .....ама защо го прави в началото имам само предположения, а тяхното доказване е свързано с пари (подмяна на кабели и свещи) а пари няма иначе после си е загрявам малко леко на място и т.н.
                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Абре адаш , да зема да ти намеря некой жичкаджия тогава , а ?.....
                        абе познавам един, ама е скандалджия, мързеливец и нищо не разбира ако дойдеш да лочим кафе, щЪ запозная
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проверено - паленето на газ

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          абе познавам един, ама е скандалджия, мързеливец и нищо не разбира
                          и скъпо взема, на това отгоре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проверено - паленето на газ

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Като почне обледяване,се кара на нулево положение-колата работи с течната газ в изпарителя.Като заглъхне,пак на газ за малко.Така 2-3 пъти и става работата.
                            По тая система съм карал при -18 без проблеми.
                            Проверено!
                            И то точно на ВАЗ.
                            Що ли никой не го спомена-известна тактика е.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проверено - паленето на газ

                              Самурая ми година и половина незнае какво е бензин нито има резервоар нито бенз.помпа проблеми зимата не съм имал на никакви температури,когато е прекалено студено го оставям след като го запаля да работи 5 мин. на ниски обороти да сгрее леко и е готов грижи не съм имал до сега.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X