Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OMV-premium diesel & alpin diesel?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OMV-premium diesel & alpin diesel?

    Здравейте,
    Винаги ми е било интересно да разбера,като как става обръщането от единия вид дизел в другия,при положение,че в танковете има не малко количество гориво от даден вид,но още при първите студове,или при първото затопляне хоп-от премиум става алпин,или обратното...?Предполагам,че на премиума слагат добавка(каква ли-освен керосин?),ама на алпина какво да сложат,за да стане премиум,освен да сменят наименованието на таблото,и на колонките...?
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

    Номера е да направят от премиум - алпин. По-скъп е. Обратното нема файда.
    Чувал съм, че горивото в цистерните е едно, и като му сложат добавките става алпин, премиум, спринт и т.н. То във всеки слух има доза добавка, т.е. истина .
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

      освен да сменят наименованието на таблото,и на колонките...?
      =========================================================
      И с това приключва мероприятието.
      Последно редактирано от Ясен; 21-12-09, 11:16.
      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

      Коментар


      • #4
        До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

        Силно се надявам, в бензиностанциите всичката им работа да се изчерпва със смяната на табелите.

        Коментар


        • #5
          До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

          Един мой познат работи на OMV .
          Аз като зареждам съм се шегувал с него че сменяват само надписа на колонката.
          Той разправя че гуривото боло с добавка.
          (КОЙ ЗНАЕ)
          NISSAN PATROL 3.3TD
          KAWASAKI Z 750

          Коментар


          • #6
            До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

            Днес следобяд питах на 2 ОМВ-та,като как така за нула време става трансформацията от премиум дизел на алпин дизел,и ми обясниха,че,докато не се изразходи танка с премиум дизел не се сипва алпин дизел в него,и чак тогава се сменява и наименованието на колонките,и голямото вертикално табло...ама аз не повярвах...!Ще поизчакам още 3-4 дена пък тогава ще реша да заредя ли алпин-дизел...разгеле резервоара на магарето е близо 100 литра,та имам мегдан...!
            Абе някой да продава керосин...Тези дни душих газ за горене,ама попадах все на "Дъга"-да знаете,че няма нищо общо с газта за горене(което си е керосин),а е един дявол знае що е!И понеже първо купуваш,а после душиш подарявам два литра "газ за горене"!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

              И да слагат добавки и да не слагат, не си заслужава да сипваш от по - скъпия. Казвам го от личен опит - и с единия и с другия дизел съм карал не веднъж - нито се намалява разхода при Premium, нито съм забелязал разлика в ускорението или вървенето на автомобила с него.

              Впечатленията са ми от Peugeot Partner 1,9D и Jeep Cherokee 2,5TD.

              Коментар


              • #8
                До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

                Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                И да слагат добавки и да не слагат, не си заслужава да сипваш от по - скъпия. Казвам го от личен опит - и с единия и с другия дизел съм карал не веднъж - нито се намалява разхода при Premium, нито съм забелязал разлика в ускорението или вървенето на автомобила с него.

                Впечатленията са ми от Peugeot Partner 1,9D и Jeep Cherokee 2,5TD.
                И аз съм със точно същите наблюдения,ама при тези студове,и при липсата на керосин,и на читава газ за горене се сетих за алпин-дизела...ама ще си я крам,както си знам явно-малко бензинец в нафтата и малко синтетично 2Т масло...
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #9
                  До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

                  Ами то е малко......брата на мои колега кара цистерна която зарежда ОМВ с горива,на 100% далаверата е в добавките от него съм вземал няколко пъти за гранда ама много скъпо и........та разлика има само ако се сипе добавката в горивото а не се продава на приятели!!!
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: OMV-premium diesel & alpin diesel?

                    Пробвал съм и от по скъпия дизел и от по евтиния. (ОMV)
                    Пълнил съм резервуара до горе и с двата вида гориво,но ови няма никаква разлика,да му се не види а толко се надявах стария ми PATROL да полети.
                    NISSAN PATROL 3.3TD
                    KAWASAKI Z 750

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X