Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

    Присъединявам се към изразените мнения и да споделя, че преди години направих проба върху Уазков заден комплект. Единия пакет го прекарахме през валците(предварително върху плоскост бях очертал желаните дъги на всеки лист), другия комплект подложихме на студено "изчукване". Комплектите се получиха с идентични дъги преди и след сглобяването. След месец превоз "кования" комплект почти не беше поддал,а другия видимо омекна.Смъкнах го и след "изчукване" го монтирах.
    На Пандата приложих същия подход,но с много внимание към дъгата(голяма несиметричност спрямо централния болт).
    Това са фактите,специалистите да обяснят резултата.

    Коментар


    • #47
      От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Присъединявам се към изразените мнения и да споделя, че преди години направих проба върху Уазков заден комплект. Единия пакет го прекарахме през валците(предварително върху плоскост бях очертал желаните дъги на всеки лист), другия комплект подложихме на студено "изчукване". Комплектите се получиха с идентични дъги преди и след сглобяването. След месец превоз "кования" комплект почти не беше поддал,а другия видимо омекна.Смъкнах го и след "изчукване" го монтирах.
      На Пандата приложих същия подход,но с много внимание към дъгата(голяма несиметричност спрямо централния болт).
      Това са фактите,специалистите да обяснят резултата.
      Точно затова питах и аз за студено коване. Човека който се занимава с тази работа ми обясни че това е единствения начин да се постигне приемлив ефект. Наистина ако може някой специалист по стомани да обясни така ли е или не!
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #48
        От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

        Да попитам и аз Колегите .Става въпрос за бордова уазка като я натоваря ресорите са омекнали и ляга на ударните тампони при каране.Ще съм много благодарен на някой колега който е сменял оргиналните ударни тампони с някакви други който са по високи и здрави да сподели че оригиналните се късат лесно

        Коментар


        • #49
          От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

          УАЗ-ката винаги ми е била любимата марка .Чета Ви мненията за ресьорите- само на чук.Ако пак се изправят - материала не е закален както трябва.При шпренгването трябва да се внимава за послетствията от вибрациите от чука .От личен опит- ходи се с възглавница под мишницата поне една седмица и тогава не те боли рамото . А колкото до "оригинални" ресьори - имам три главни листа за УАЗ 469 - предни немонтирани, закупени от Мототехника Чирпан 1989г. с магазинер Илия.За тези които не знаят на входа на Чирпан вляво към маалата.Магазина отдаааавна е изчезнал. С поздрав Борето Пловдив 0888788178

          Коментар


          • #50
            От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

            Моите задните са като нови ама предните за зле особено левия та ако реша направо нови немога да се занимавам да ги разглобявам че да си играя да ги правя.Новото си е ново.

            Коментар


            • #51
              От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

              А от ново от новото производство изобщо няма смисъл - по добре парите ги дай за друго. След няколко месеца ефекта ще е почти същия.
              Сложи и допълнителни пружини за да застане както искаш.
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #52
                От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                А дали? Мислиш ли че новите ресори са калпави? Няма да се учудя.

                Коментар


                • #53
                  От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                  Днес ходих до магазина предните са по 150лв. ама колко ще са добри незнам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                    Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                    Днес ходих до магазина предните са по 150лв. ама колко ще са добри незнам.
                    Добри са, аз преди 2-3 години смених моите предните, не са мръднали.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                      Не е много по темата но искам да питам по разбиращите от Уаз какво ми тропа от дясно предно колело като влезе в дупка. Проверих почти всичко и йок. Все едно чукам с чук по джантата такъв е звукът еднократен при пропадане в дупка.

                      Коментар


                      • #56
                        От: До: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                        Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                        А дали? Мислиш ли че новите ресори са калпави? Няма да се учудя.
                        На 2 джипа последно съм сменял миналата есен единия миналото лято на другия та имам наблюдение - купувани са от София, към този момент и двата са слегнали, ресорите са хоризомтални, не са претоварвани, хората си ги ползват за лов, не са дърварки.
                        На 452 може да не вървят толкова, и да има още от стария матерял.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #57
                          От: Омекнали ресьори - шпренгване или нови?

                          На вниманието на * xarsi * Снимките са на главен лист от преден ресьор на УАЗ 469 ( поне така си спомням)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рес1.jpg
Прегледи:2
Размер:229.9 КБ
ID:5665137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рес2.jpg
Прегледи:2
Размер:182.0 КБ
ID:5665138Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рес3.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5665139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рес4.jpg
Прегледи:2
Размер:173.3 КБ
ID:5665140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рес5.jpg
Прегледи:2
Размер:130.3 КБ
ID:5665141С поздрав Борето

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X