Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 97

Тема: Злоупотреби в "Българската Коледа"?

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Angry Злоупотреби в "Българската Коледа"?

За седем години съществуване компанията напълнила джобовете на основателите! От събрани общо 14 733 609 лева, за дарения отишли едва 4 560 000 лева. Ревизори питат къде са другите пари?

Тези скандални разкрития са на път да компрометират окончателно една от уж най-благородните кампании в държавата - "Българската Коледа". "За пореден път българското милосърдие и човечност пълни джобовете на доказани измамници и манипулатори", това е мнението на един от ревизорите, назначен по самоинициатива на държавата да проверят състоянието на благотворителните кампании у нас.

След явната измама на "Биг Брадър" и още десетки такива кампании, в които отведнъж се заиграха милиони левове, екип, назначен лично от министър Симеон Дянков, започнал да нищи подобни формати. Те обещават фрапиращи резултати до няколко месеца. Обидното в случая е, че водената за най-чистата и благородна инициатива като "Българската Коледа" е на път да се окаже също една явна измамна пирамида.

Инициатива, в която лежи авторитетът на държавния глава, известни политици и уж медийни официози. Това вече е кощунство с една нация и в никакъв случай не трябва да бъде безнаказано, убедени са експертите. Които обещават, че след наложените финансови санкции всички материали по тези разкрития задължително ще влязат в прокуратурата.

http://hotnews.bg/news.php?id=17445

Място
    гр.Божурище
    Публикации
    1,978
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: Злоупотреби в "Българската Коледа"?

Ясно!И благотворителността отиде на кино.
    Ходи и дарявай за някого или за нещо,след такива фрапиращи факти!
    Разочарование за пореден път!

Сега ще използват камери,къде ли не,за да изкоренят фалшификацийте и корупцията,а за дарените средства,какво ли трябва да се измисли,та да се върне доверието на хората?!

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    9

Дайте само да изчакаме нещо официално, че на такъв етап да не са празни приказки. Не защитавам никого, даже съм почти сигурен, че има нещо гнило, но все пак нека се изчака.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/%5Bimg%5D%20http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20%5B/img%5D[/IMG]Freelander 1.8, 16 v

[IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]
    [URL="http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg"][IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%3C/a%3E%3Ca%20href=http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20target=_blank%3E[/IMG][/URL]

Място
    гр.Божурище
    Публикации
    1,978
    Точки (при гласуване)
    12

"Няма дим без огън" но в случая marin е прав.
    Ще чакаме,а и току що видях заключването на тема,Тук,касаеща(призоваваща за подкрепа) именно дарения в конкретната инициатива.

Публикации
    283
    Точки (при гласуване)
    6

Ами от 14 милиона и кусур нищо да не се крадне за мен щеше да бъде по-голяма изненада отколкото да разбера, че 2012 идва края на света.
    Привидно е че българина в чужда делва с грошове бърка до дъно почти и после се оправдава с глупости.Примери колкото искате, утре пак ще се появят в пресата.
    ЕдиТ: Аз СМС и телефони не съм въртял, обаче това не ме прави лош човек нали? Когато съм дарявал пари, храни и дрехи съм ги давал там където знам ще идат по предназначение срещу моята безкористност.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    "Няма дим без огън" но в случая marin е прав.
    Ще чакаме,а и току що видях заключването на тема,Тук,касаеща(призоваваща за подкрепа) именно дарения в конкретната инициатива.
    Точно по тази причина пуснах темата. Ако наистина е вярно изнесеното в информацията поне да не им пълним гушите.

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Не съм се интересувал, и съм пропуснал. Какво е ставало в тоя Биг Брадър?

Публикации
    283
    Точки (при гласуване)
    6

В Биг Брадър нямаше поставени цели за подпомагане на домове, взе си парите Здравко Василев.Виж, във ВИП Брадър 3 стана скандално и се писа това под формата на апокриф.
    Вече два месеца българинът гледа благотворително пиене на бира, сълзи от мъка, скандали и съквартирантска любов в къщата на „ВИП Брадър“ 3. Шоуто беше наречено „пошлост, обвита в благотворителност“ и въпреки всички въпросителни около добрите намерения на съквартирантите, взели пари за участието си, „ВИП Брадър“ 3 е един от най-успешните. Дори Слави Трифонов през последните дни непрекъснато говори за шоуто, обяснявайки колко нелепо е събраните вип-ове да искат пари от обикновения зрител. „Важно е, че се повдигна дебатът за благотворителността“, деликатно коментира медийният експерт Георги Лозанов в „Шоуто на Слави“.
    Харесвано или не, предаването се оказа много гледано. Основната причина затова е, че екипът е успял да събере хора като Тодор Славков – за чието съществуване всички знаеха, но повечето не подозираха какво се случва с него. И в шоуто се разкри що за човек е. Откритие на сезона бе и Софи Маринова, която впечатли със своята неподправеност и откровеност. Ицо Хазарта бе другата популярна личност, около която имаше много въпросителни, тъй като рапърът почти не дава интервюта и за него се знае много малко. Всички участници разкриха себе си в някакви сръдни, скандали, спорове, и успяха да ни покажат кой какъв е в действителност. А нали това е целта на “Биг Брадър”? Повечето участници разочароваха. Всеки - по свой начин.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,285
    Точки (при гласуване)
    60

Да си имаме уважението - брадърите си имат своите причини да ме дразнят, но финансово са направо изрядни - толкова смс-и, толкова данъци, айде някой надписан разход и това е. Смси-тата са трудни за посивяване, пък и организаторите на никого не са длъжни, освен на хазната и на служителите си (вкл. самите брадъри).

А коледата получава пари откъде ли не, по разни схеми и канали. Държавни, дарителски, през банки, смс, кеш, от хора и организации - не е истина какъв административен хаос е това. Щом търсят 14 милиона, може и да са 44 реално събрани. А може и 4 - дълго ще ревизират там.
    13. Thou shalt be amused rather than angered by the words and deeds of idiots; for I am thy Noodly Lord and I have created idiots solely for entertainment purposes, Mine first and thine likewise. -- FSM, The Random Number of Not Commandments, Suggestions

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

може и да е източена коледата , но от така поднесената "информация" нищо не става ясно. поредната псевдожурналистика. матерал без факти, без нищо. ми ревизират кампаниите. като приключат да си споделят резултатите.
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

viki terzieva е офлайн Утвърден участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    345
    Точки (при гласуване)
    9

Българската Коледа е прекрасна инициатива, нека не бързаме да я очерняме с лека ръка.
    Всяка година дават репортажи за начина на влагането на парите - оборудвани са няколко неонатологични отделения, извършени са няколко операции и много, много други.
    Дори и изразходването на набраните парични средства да има пропуски, което не става ясно от публикацията, с тази инициатива е дадена възможност на много преждевременно родени деца да живеят. Дори само това да беше, никак не е малко.
    Големият плюс на подобна инициатива е, че дава възможност с много малки дарения да се направи нещо голямо. И канализира желанието за благотворителност на българина. Защото всеки си стои вкъщи и си мисли, че е добър човек и иска да помогне, но не знае как или на кого. Или пък го мързи. Много по-лесно е да протегнеш с ръка и да пуснеш едно есемесче.
    Доколкото такава тема има, то нейната насока би трябвало да е подобряване на контрола върху изразходването на набраните средства, а не за неизпращане на СМС-и.

Място
    София....
    Публикации
    5,171
    Точки (при гласуване)
    17

Някой от защитниците на "Коледата" ще ми посочи ли къде има публикуван финансов баланс поне на 2 листа формат А4, шрифт като този който използваме тук и тогава всички ще е ясно.....ама нЕма на 2 реда е лено получени 100 израсходвани 100 ....благодаирм на дарителите. (слагам "плезльо, щот` няма иконко със среден пръст)
    Може и да имат оправдателни документи, и счетоводно всичко да е О.К. ама ако видиш цена за две предни гуми на "Лада" 800лв. ти става ясно кое как е...или примерно джакузито на Вальо Топлото...а имам лично още много примери
    Както един колега по-горе е писъл, и аз когато мога (и искам) дарявам нефинансови активи директно на крайния ползвател, иначе ще си има злоупотреби.
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

viki terzieva е офлайн Утвърден участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    345
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    ... на 2 реда е лено получени 100 израсходвани 100 ....
    Ето го отчета: http://www.bgkoleda.bg/2008.php
    Има за всяка година поотделно.
    И отново - инициативата не е идеална, но е начин да дарят хора, които не биха го направили самостоятелно, както колегата, който си е направил труда да научи кой от какво има нужда, за което адмирации.

Публикации
    471
    Точки (при гласуване)
    7

Лоша работа.В България се злоупотребява почти с всичко.Темата е за "Българската коледа" но има и хора обикалящи с картички и какво ли не за помощи. Давам всеки път но с ясното съзнание че аз незнам какво става с тия пари.Сигурното за мен е че като видя гладно дете примерно ела чичовото или батковото какво искаш кифла,сандвич взимам му.Нищо нее но така поне виждам че стотинките предназначени за бедното дете не отиват в някой мазен чиновнически джоб.А то е видно че те нямат нито срам,нито страх от бога,нито поне капчица съзнанее.(Това си е мое мнение.Не ангажирам с него никой)

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,285
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на viki terzieva Преглед на публикациите
    ...И канализира желанието за благотворителност на българина... по-лесно е да протегнеш с ръка и да пуснеш едно есемесче.
    Това е един от основните морални проблеми на есемесната благотворителност. Човекът се смята за добър и с удовлетворена добрина, защото пуснал смс. Със същата лекота, с която пуска смс за брадъри и мелодийки. Къде са отишли тези пари, колко от тях, за кого - това не го интересува, той е вече от "добрите". Това е малко далеч от благотворителността и доста близо до индулгенцията.

И понеже е дал лев-два, никога няма да потърси сметка за тях. Значи и никой няма да му я даде. Значи и цялата работа лежи на съвестта на организатора - а той освен съвест има и бизнес-план.
    13. Thou shalt be amused rather than angered by the words and deeds of idiots; for I am thy Noodly Lord and I have created idiots solely for entertainment purposes, Mine first and thine likewise. -- FSM, The Random Number of Not Commandments, Suggestions

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Има за всяка година поотделно.
    И отново - инициативата не е идеална, но е начин да дарят хора, които не биха го направили самостоятелно, както колегата, който си е направил труда да научи кой от какво има нужда, за което адмирации.
    Това може да е всичко друго, но не и отчет. За повечето години няма посочени събраните суми, а само по-големите дарители. Оттам нататък всичко е под въпрос.
    Далеко съм от мисълта да опорочавам тази прекрасна инициатива, но както ме е научил опита- дим без огън няма, а и за съжаление в България нещата стават предимно с измама отколкото по нормалному. Цитатът от първия пост може и да е само хипотеза, но с висока степен на вероятност да се сбъдне.

Място
    гр.Божурище
    Публикации
    1,978
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Немезис Преглед на публикациите
    Темата е за "Българската коледа" но има и хора обикалящи с картички и какво ли не за помощи. Давам всеки път но с ясното съзнание че аз незнам какво става с тия пари.
    За картички не давай!
    От сигурен източникн знам,че повечето са фалшиви.
    Сестра ми,докато още учеше,се пробва на такава работа-да продава картички,за благотворителност.Е,още от първия ден и станало ясно,че няма никакво болно дете(дето е снимано на картичките),и тя успя да продаде едва три-четири картички.Отказа се още същия ден,след поредната старица,дала и последните си два лева,за фалшива благотворителна картичка.

Мнението на Ясен за SMS-благотворителността е много точно и изчерпателно,напълно го подкрепям.
    За "Българската Коледа" ще изчакам,и ще видя,но лично за мен имиджа и ще е опетнен при всички положения.Имидж се гради с години,а се губи бързо.

Място
    София
    Публикации
    1,465
    Точки (при гласуване)
    10

За картички и SMS-чета пари НЕ ДАВАМ! Щото всичко е пошла измама, в това число и функцията на държавата като събирач на 20% върху даренията. И колко парици капят в касичките на оператора на импулсните телефони.Около 40% , уж за покриване на разходи.
    Аз харесвам благотворителноста, но не приемам тази и форма опорочаваща самата дума "благотворителност".
    Daihatsu Feroza 1995g. 1,6 16V PART TIME!!!:D

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Цялата тая история ми е крайно странна.
    Фонд за лекуване на деца в чужбина. Не знам си колко деца умрели, само защото не ги пратили. Фонда обявява колко милиона е спестил.
    Президента организира официална просия от името на държавния глава, за лекуване на деца. Същия човек участва във всички политически игри, но няма начина да уреди държавата да лекува тия деца, при положение че това е едно от единствените три задължения на същата държава, чиито главен началник е той.
    Сам аз не знам колко години спонсорирам българското здравеопазване, като не съм и поискал много - много хиляди, само за части и бензин, оставяме труда. Не ми се обръща езика да ги искам - болниците нямат пари. В същото време когато най нямат, в министерството на болниците правят ремонти и купуват лъскави мебели за чиновниците не защото няма къде да седнат, а щото така.
    Прави са хората по-горе - ако искам да се почувствам добър пред огледалото - все нещо ще измисля. Толкова повече, че институтът на индулгенцията е католическо извращение, и не православно. Ония имат ценоразпис за купуване на души с пари, ние не смятаме че душата е "продукт". А държавата е ДЛЪЖНА да се грижи за безпомощните членове на обществото от свое име, и с редовните си инструменти. Не да създава хаос от пирамиди и да прави всичко възможно, за окончателното разпадане на морала.
    Мда. Индустриалната благотворителност, като част от постиндустриалната икономика. Остава да я включат в официалната статистика, като част от БВП. Някъде между процентите от финансирането от ЕС, и от корупцията. За нея поне е известно от теорията, че приносът и в икономиките е около 15%.

Място
    София....
    Публикации
    5,171
    Точки (при гласуване)
    17

Има за всяка година поотделно......
    Това не е отчет, а маркетингова бълвоч

Първа Многопрофилна.....София два инкубатора (29 930 лв.).
    Многопрофилна болница.Кърджали...инкубатор (16 481 лв.).
    Многопрофилна болница Тутракан. ..инкубатор (9 980 лв.)

Дори само тази част на отчета навежда на размисли За Тутракан 10, същото за Кърджали 16 а за София две бройки 30 (в хил. лв) хайде да видим колко струва ковьоза или се взема от различни места, на различна цена или с различна комплектация т.е. различно отношение към пациенти в различни части на България....а ако напишат марката и модела на уреда туко виж, че самият той е дарение от някъде
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. В Бургас на "Гъбката" в четвъртък и неделя.
    От giorgio във форум Стъргало (общи приказки)
    Отговори: 37
    Последно мнение: 06-03-11, 16:25
  2. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-07-09, 12:28
  3. Българската Коледа...
    От pe4en във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 24
    Последно мнение: 27-12-08, 14:45
  4. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-08-08, 10:20

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •