Обява

Свий
Няма добавени обяви.

впечатление от зимна Yokohama

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • впечатление от зимна Yokohama

    Искам да споделя впечатлението си от Yokohama-Geolandar I/Tx
    Най-накрая понаваля малко сняг и можах да разбера качеството на въпросните гуми.По мое мнение това е най-добрата гума за утъпкан(почти заледен сняг)-тръгва уверено,държи посоката в завой,и спира много добре.Също така е много добра и на по-дълбок сняг(15см.)
    Размера е 215/80/16 на TLC LJ-70.Нарочно не търсих по-широки гуми за добичето.
    Може да има и по-добра гума,но аз според моя опит досега съм най-доволен от Йокохама-та.
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: впечатление от зимна Yokohama

    Ще изтупам малко тази стари тема, за да не отварям нова, а и питането ми е точно за тези гуми.

    Може ли още някой да сподели мнение и опит от използването на зимни гуми Yokohama-Geolandar I/T? Чета доста противоречиви мнение за тях. А ги дават с доста добър индекс за мокри и снежни настилки.
    Конкретно ме интересуват в размер 235/70/16 и ще се търкалят на дълга Витара.

    За тази шарка става въпрос:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_9382.jpg
Прегледи:1
Размер:16.8 КБ
ID:5529957

    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • #3
      От: впечатление от зимна Yokohama

      Няколко години карах Черока целогодишно с комплект такива, в размер 225/70/15.





      Когато през зимния сезон нямаше екстремни снеговалежи и се налагаше да слагам другите джанти с гуми Медвед, тези се държаха прилично до към 10-тина см. снежна покривка или върху онзи микс от сняг, кал, пясък, сол и т.н., който се образува по пътищата ни през зимата.
      Интересното е, че за възрастта си, каучукът им остана доста мек, независимо от експлоатацията им и през лятото основно по асфалт, за разлика от предишните Мишлен-и.

      Изнамерих и една "речна" снимка със същите гуми. Не сме имали проблеми с изкачването на бреговете.

      Последно редактирано от nickbochev; 23-10-13, 23:11.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        От: впечатление от зимна Yokohama

        Благодаря ти много за мнението, Ники.
        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
        0898777327

        Коментар


        • #5
          От: впечатление от зимна Yokohama

          От четири чисто нови гуми, 3 се изкривиха след около 5000 км. в рамките на 300 км. Гумите бяха карани само и единствено зимата, по асфалт, не по бързо от 140. Не бях особено очарован, тоест справяха се, но очаквах повече за цената им. След това сложих Бриджстоун - коренна разлика, по добри. Иначе каучукът им остана мек на йокохамите.
          I get High by going Down

          Коментар


          • #6
            От: впечатление от зимна Yokohama

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            От четири чисто нови гуми, 3 се изкривиха след около 5000 км. в рамките на 300 км. Гумите бяха карани само и единствено зимата, по асфалт, не по бързо от 140. Не бях особено очарован, тоест справяха се, но очаквах повече за цената им. След това сложих Бриджстоун - коренна разлика, по добри. Иначе каучукът им остана мек на йокохамите.
            Ако не са били складирани правилно ми се е случвало на мен да изхвърля гуми .Може би това е причината!
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: впечатление от зимна Yokohama

              При мен не бяха нови, преди това бяха карани в чужбина на Субару.
              След монтажа им на джантите, почти не са пипани, освен 1-2 пъти, за почистване борда на джантите, че от постепенното натрупване на окиси, изпускаха въздух и спадаха.
              Ако е от значение в случая, докато Черока беше при мен, не съм развивал с него скорост над 110 км./ч.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                От: впечатление от зимна Yokohama

                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                Ако не са били складирани правилно ми се е случвало на мен да изхвърля гуми .Може би това е причината!
                И аз си го помислих и от тогава гуми от Боряна не купувам, още повече че не уважиха и гаранцията.
                Скоростния индекс на мойте беше 170, Паджерото преко сили дига 140.
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: впечатление от зимна Yokohama

                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  При мен не бяха нови, преди това бяха карани в чужбина на Субару.
                  След монтажа им на джантите, почти не са пипани, освен 1-2 пъти, за почистване борда на джантите, че от постепенното натрупване на окиси, изпускаха въздух и спадаха.
                  Ако е от значение в случая, докато Черока беше при мен, не съм развивал с него скорост над 110 км./ч.
                  Още ядат бой тия гуми
                  Веднага след закупуването на джипа, на път от Плевен за София го позасилих за кратко- почти 140км/ч вдигна и... ме хвана шубето иначе можеше още
                  Но гумите държат тествам ги цяло лято на кал, трева, камъни даже и на сняг ги тествах вече и мога да кажа, че за толкова стари гуми, поизносени, карани зиме и лете се държат перфектно. Каучука е очудващо мек, но вече са поизтъркани и за зимата съм приготвил 4бр 225/75/15 Cooper Weather Master ST2.
                  За да не се чудите къде съм намерил сняг ето снимка от 17.10 2013г. Витоша, преди х. Алеко.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1391732_10200766468459436_1536265917_n.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5529999
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #10
                    От: впечатление от зимна Yokohama

                    Да се регистрирам и аз едно питане. Понеже генералите остаряват и зимата ме малко шубе с тях да карам, а и отделно паджерото ще ми трябва почти всеки ден, съм се спрял на Cooper Discoverer или въпросната Yokohama(размера е 265/70/15 ако е от значение ). Коя от двете е за предпочитане като цяло??

                    Коментар


                    • #11
                      От: впечатление от зимна Yokohama

                      Доста четох и накрая взех Yokohama-та. Изглеждат добре и каучика е много мек. Пише си на тях, че са правени в Япония, а ДОТ-а е 2813. Като ги потъркалям малко по снега ще дам отзиви.

                      С Купъри съм карал една зима, но не съм очарован. Може би, защото не бяха нови.
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • #12
                        От: впечатление от зимна Yokohama

                        Баща ми кара такива Йокохами зимата в Еленския балкан вече 2 сезона - много е доволен - представят се отлично на сняг
                        Четете книги, не вестници!!!

                        Mitsubishi Pajero Sport 2,5TD 1999

                        Коментар


                        • #13
                          От: впечатление от зимна Yokohama

                          Аз съм с такива, купувани нови. Размер 275/60/18. Изминати около 5000 км. нямам негативни впечатления. Не съм ги подлагал на сериозни офф-роад изпитания, но където и да съм карам не съм имал проблем. Според мен са и прилично тихи.
                          Nissan Patrol Y60

                          Коментар


                          • #14
                            От: впечатление от зимна Yokohama

                            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                            Скоростния индекс на мойте беше 170, Паджерото преко сили дига 140.
                            Едва ли са ти отхвърлили гаранцията заради скоростта- при добър баланс тя не може да е причината за разрушаване или изкривяване,
                            при рекламации повече се гледат по плата отвътре има белези при прекълцване или силен удар в
                            остър камък.

                            Коментар


                            • #15
                              От: впечатление от зимна Yokohama

                              Мисля, че това е най-добрата гума за утъпкан сняг и лед, от каквито "настилки" ме е страх най-много!
                              Обърни внимание на надписа STUDLESS отстрани на борда-поне аз не съм го виждал на други гуми
                              Миналата година продадох добичето с тези гуми, като им бях навъртял има-няма десетина х. км.Нека и новият собственик изкаже мнение, ако види темата
                              Последно редактирано от mbenz; 12-11-13, 10:40. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X