Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BGMountains-GPS картата за GARMIN

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BGMountains-GPS картата за GARMIN

    Днес пуснахме нова версия на планинарската карта BGMountains - 20091218, с добавени 2 планини - Рила и Люлин планина.

    http://bgmountains.org/maps/category/4

    Във всички останали с изключение на Стъргач, има корекции, като най-сериозни са в Пирин. Люлин и Рила са с непълни полигони за терен (направени са около 80% от 1-вата и около 10% от 2-рата). Искахме да имаме под ръка Рила новогодишно и преценихме, че и в този вид може да ни бъде полезна :-) Теренните полигони ще добавим в рамките на месец в нова версия. В Рила вероятно има разни дреболии за доизпипване, разчитаме на обратна връзка от хората, които я ползват.

    Ето списък на включените в картата планини:

    Пирин, Витоша, Плана, Беласица, Огражден, Малешевска, Алиботуш и Стъргач.
    Рила и Люлин (в незавършен вид )

    За в бъдеще предстоят добавяне и корекция на нови пътища във Витоша и Пирин, и нов комплект теренни полигони за Пирин. Новата планина, която ще подхванем, е Централна Стара планина. След завършването и ще покрием почти 100%-ово най-популярните за туризъм планини.

    Поздрави ...

  • #2
    До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

    Браво, картата е много добре направена и полезна същевременно! Вижда се, че много труд и усилие е хвърлено за нейното създаване! Българската планинска спасителна служба, а и много обикновенни хора ще ви бъдат много благодарни. Продължавайте със същия ентусиазъм Ако не се лъжа втори такъв проект на Балканите няма! Защо не обедините сили с г-н dhv и проектът му BGTopoMap?

    Коментар


    • #3
      До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

      Здрасти,

      обединяването е трудна работа заради намерението на dhv да направи картата си комерсиална. Нашето намерение е BGMountains да остане свободна карта - най-малкото това е адекватно спрямо ентусиастите, които допринасят за развитието на картата със собствени тракове и данни въобще.

      Коментар


      • #4
        До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

        Може ли да се качи на Garmin Mobile XT и как? Ще си виждам ли в същото време и картата на България? Сигурно са елементарни въпросите, но с навигацията съм малко като някой дядо. Ползвам я рядко и не съм се ровил много, за да влизам в час /щото поне за сега не ми трябва/. Карта на планините обаче мисля ще ми е полезна в някои случаи.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #5
          До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

          Моята карта засега също е свободна. Може да стане комерсиална само най-пълната версия с рутинг, и то в неопределено бъдеще. Със сигурност ще има свободни версии без рутинг, и рутираща само с главните пътища.

          Може да се помисли да обединим двете карти.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • #6
            До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
            Моята карта засега също е свободна. Може да стане комерсиална само най-пълната версия с рутинг, и то в неопределено бъдеще. Със сигурност ще има свободни версии без рутинг, и рутираща само с главните пътища.

            Може да се помисли да обединим двете карти.
            Да, може да се мисли за такова нещо стига да пасват концепциите. Проблема с платеното рутиране мисля ще се реши в близкото бъдеще - очаквам да се появят фрее-компилатори за Garmin img формат, понеже натиска на китайците става твърде силен и според мен Garmin няма да издаянят дълго ...

            @marin199
            За съжаление не ползвам навигация с Garmin Mobile XT и не мога да ти дам препоръки от първа ръка. Картата обаче няма някакви специални изисквания или разлики от стандартни карти за Garmin-устройства и предполагам може да тръгне на Garmin Mobile XT. Вероятно най-добър съвет как да си качиш картата ще ти дадат в някой от форумите за мобилни устройства или тук, в офроуд-форума.

            Коментар


            • #7
              До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

              Комплименти

              Коментар


              • #8
                До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                Здравейте, издадохме нова версия на картата - BGMountains 20100214:
                Промените са както следва:

                - Люлин е в завършен вид
                - Промени в Рила - добавен района на гр. Самоков и карта на улиците, добавени нови тракове, малки корекции по картата, добавени нови полигони
                - Промени в Беласица - добавени нови улици в населени места
                - Промени във Витоша - добавени нови улици в населени места, добавени черни пътища, генерална корекция на всички пътища в планината.
                - Добавени отделни типове полигони за клек и храсти в ниските части.
                - Променен изглед на картата (скин).
                - Малки корекции в останалите планини.

                към екипа, който прави картата, се присъединиха Цветомир Кънчев (Друм) и Ведрин Желязков. Тяхно дело са промените по Витоша (Цецо) и Рила (Ведрин)

                Линка за теглене:

                http://bgmountains.org/bgmountainsgp...ntains?lang=bg

                По-стари версии и списък на промените:

                http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-

                П.П Благодаря на DHV за предоставения от него скин (TYP). Беше много полезен при ъпдейта на скина за BGMountain.

                Коментар


                • #9
                  До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                  Здравейте, издадохме нова версия на картата - BGMountains 20100326:
                  Промените са както следва:

                  - Вече ползваме лицензиран компилатор - и сме добавили рутиране за феновете на тая екстра. Помага ако те мъчи въпроса колко км остава до крайната точка и вървиш по пътека...
                  - Промени в Пирин - добавени нови данни в района на в. Конарево.
                  - Промени в Рила - добавени нови тракове, добавени нови полигони. Смяна на всички реки с по-прецизни такива. Все още е с незавършени полигони за терен.
                  - Промени в Беласица - добавени нови пътища северно от Калабак
                  - Промени в Люлин - добавени нови пътища.

                  Малки корекции в изгледа на цветни пътеки и пътища, смяна на изгледа на полигона за скали.

                  към екипа, който прави картата, се присъедини Димитър Златарев. Митко работи по Влахина планина в момента.

                  Линка за теглене:

                  http://bgmountains.org/bgmountainsgp...ntains?lang=bg

                  По-стари версии и списък на промените:

                  http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-

                  Коментар


                  • #10
                    До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                    Как може да се качи картата на Garmin устройство? Аз съм с Colorado... И дали може да съжителства с ОФРМ картата - т.е. да мога да превключвам между двете карти

                    Благодаря предварително

                    Коментар


                    • #11
                      До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                      Картата се качва през Мапсорс. Стандартна процедура, ползвай търсачката.

                      В Колорадото може да качиш произволен брой карти, стига да си с последен фърмуер на устройството. Преди да качиш картата, преименувай файла gmapsupp.img с някакво друго име, защото новата карта ще го замести. След като качиш картата, новия gmapsupp.img го преименуваш примерно на bgmountains.img, и си преименуваш обратно стария gmapsupp.img (в който наи-ветоятно ти е OFRM)

                      Ако не си с последна версия на фърмуера, изтегли си Webubdater от сайта на Гармин, и го актуализирай. Задължително с пресни батерии, да не стане издънка. Четеш внимателно инструкциите при ъпдейта, и знай, че винаги има известен риск при тази операция.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #12
                        До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                        Задължително с пресни батерии, да не стане издънка. Четеш внимателно инструкциите при ъпдейта, и знай, че винаги има известен риск при тази операция.

                        Колега, какво значи това, че батерията при ъпдейта винаги трябва да е на макс?

                        Коментар


                        • #13
                          До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                          Здравейте! Това съобщение е до модератора, който ще го проверява. Снощи пуснах едно запитване в този форум, а още не е публикувано.Някаква грешка от моя страна ли е станала или въпроса не бил за тук?

                          Коментар


                          • #14
                            До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                            Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                            Здравейте! Това съобщение е до модератора, който ще го проверява. Снощи пуснах едно запитване в този форум, а още не е публикувано.Някаква грешка от моя страна ли е станала или въпроса не бил за тук?
                            Най-вероятно е Ваша грешка.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #15
                              До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                              Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                              Нашето намерение е BGMountains да остане свободна карта - най-малкото това е адекватно спрямо ентусиастите, които допринасят за развитието на картата със собствени тракове и данни въобще.
                              Това че е свободна, може да се окаже по-доходоносно за вас. Пожелавам ви го.

                              Страхотен проект!
                              Ще се възползвам скоро, тези планини които сте обхванали познавам слабо (нали съм си чедо на Стара Планина), набелязъл съм две-три места. Определно по време на прехода ще съм с вашата карта.

                              П.П.
                              Не открих нещо като легенда.
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X