Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BGMountains-GPS картата за GARMIN

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

    Ами проекта и замесените хора напреднаха до такава степен, че вече няма начин да не е свободна :-)

    Легендата е почти готова, ще се ангажирам да я пусна до 2-3 дни публично.

    Поздрави ...

    Коментар


    • #17
      До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

      Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
      Задължително с пресни батерии, да не стане издънка. Четеш внимателно инструкциите при ъпдейта, и знай, че винаги има известен риск при тази операция.

      Колега, какво значи това, че батерията при ъпдейта винаги трябва да е на макс?
      Значи че ъпдейта реално става след като извадиш ШНЮРА от уреда и ако нямаш батерии, той няма как да стане.Ама то си го пише и при самия ъпдейт. Колегата просто те предупреждава.
      GW Steed5

      Коментар


      • #18
        До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

        Благодаря ти. Това беше полезна информация

        Коментар


        • #19
          До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

          Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
          Това че е свободна, може да се окаже по-доходоносно за вас. Пожелавам ви го.

          Страхотен проект!
          Ще се възползвам скоро, тези планини които сте обхванали познавам слабо (нали съм си чедо на Стара Планина), набелязъл съм две-три места. Определно по време на прехода ще съм с вашата карта.

          П.П.
          Не открих нещо като легенда.
          Ето я легендата, прясна-прясна:

          http://bgmountains.org/bg/maps/categ...ownload=41%3A_

          Коментар


          • #20
            До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

            Специални благодарности за легендата.

            Коментар


            • #21
              До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

              При мен се получава някакъв проблем. След като я качих реших да разгледам картата и като поставя стрелката на растителността нищо не се чете. Също така и не е на кирилица. Единственото което се сещам че съм изтрил всички езици без българския за да осободя малко място.От къде може да е проблема?
              Последно редактирано от Pacific; 16-05-10, 11:50.

              Коментар


              • #22
                До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                При мен се получава някакъв проблем. След като я качих реших да разгледам картата и като поставя стрелката на растителността нищо не се чете. Също така и не е на кирилица. Единственото което се сещам че съм изтрил всички езици без българския за да осободя малко място.От къде може да е проблема?
                Как искаш да е на кирилица,след като картата е на латинеца.

                Коментар


                • #23
                  До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                  Да, картата е на латиница. Текстовете са правени по официалните правила за транслитерация. Разбира се, възможни са малки отклонения тук-там - поправяме ги във версиите щом ги забележим :-)

                  Коментар


                  • #24
                    До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                    ок. Защо обаче ми се показват някакви завъртулки вместо букви?
                    Примерно като отида на растителност нищо не ми се чете.Същото както като имаш проблем с кирилизацията на компютъра.
                    Последно редактирано от Pacific; 17-05-10, 21:49.

                    Коментар


                    • #25
                      До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                      Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                      ок. Защо обаче ми се показват някакви завъртулки вместо букви?
                      Примерно като отида на растителност нищо не ми се чете.Същото както като имаш проблем с кирилизацията на компютъра.
                      Защото трябва да си обърнеш менюто на English.
                      И няма да имаш никакъв проблем.

                      Коментар


                      • #26
                        До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                        Може евентуално да помислим за вкарване на текстове на кирилица, но засега изглежда сякаш твърде голямо усилието и твърде малка ползата от такова начинание

                        Коментар


                        • #27
                          До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                          Ми трябва да си прецените за кого е картата. Ако е за чужденци - повечето от тях четат само английската азбука. Ако е за българи - предпочитат българската.

                          Според мен трябва една на български и една на английски. Ама тази с английския да е преведена, а не просто буквите от нашата азбука за да заменени с английски.

                          Koy kakto go kefi!

                          Коментар


                          • #28
                            До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                            Ами за българи е разбира се най-вече. Но повечето хора, които са ползвали примерно BG Topomaps за планинарски цели, нямат проблеми да четат и текстовете на BgMountains - въпрос на навик е. Както писах, усилието да поддържаме и версия на кирилица ще ни коства примерно 1-2 направени планини по-малко. Разбира се, предпочитаме да разширяваме покритието :-)

                            Коментар


                            • #29
                              До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                              Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
                              Ами за българи е разбира се най-вече. Но повечето хора, които са ползвали примерно BG Topomaps за планинарски цели, нямат проблеми да четат и текстовете на BgMountains - въпрос на навик е. Както писах, усилието да поддържаме и версия на кирилица ще ни коства примерно 1-2 направени планини по-малко. Разбира се, предпочитаме да разширяваме покритието :-)
                              Транслитерацията от латиница на кирилица става с две натискания на мишката. На какво чертаете картите? Може би мога да помогна, както предполагам и други потребители от форума.
                              Последно редактирано от asterix85; 19-05-10, 11:09.

                              Коментар


                              • #30
                                До: BGMountains-GPS картата за GARMIN

                                Защо смятате, че всички предпочитат кирилицата? Аз например предпочитам да работя с латиница, тъй като моето устройство по подразбиране пише на латиница. Би ми отнело доста повече време да търся кирилишките символи. Това се отнася и за други устройства и програми. Опитайте например да търсите на кирилица в MapSource.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X