Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимен режим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимен режим

    Като стана дума в друга тема и аз да попитам че и на мен ми е първа зима със джипката.

    Какво точно се случва като се пусне зимният режим(зелената снежинка)?

    Някакъв тласък усещам при включването му, но кои агрегати зацепват не ми е ясно.


    Определено е по-добре с него на сняг, потеглянето е по-плавно.
    ОФБ, автоматик е кончето.

  • #2
    До: Зимен режим

    Ако говориш за снежинката, която светва при натискането на бутон на лоста на скоростите - това означава, че тръгваш директно на "втора". Мисля, че не е препоръчително да караш постоянно така. Това се използва, само когато буксува при потегляне.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • #3
      До: Зимен режим

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      Ако говориш за снежинката, която светва при натискането на бутон на лоста на скоростите - това означава, че тръгваш директно на "втора". Мисля, че не е препоръчително да караш постоянно така. Това се използва, само когато буксува при потегляне.
      Това не е ли бутона на таблото които включва 4X4? Ако е тоя на таблото зацепва чрез вакум предния мост и освобождава лоста на бавни и бързи/малкия лост/ ако не се лъжа!Коя година е?
      Последно редактирано от herkules; 18-12-09, 15:50.
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #4
        До: Зимен режим

        Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
        Това не е ли бутона на таблото които включва 4X4? Ако е тоя на таблото зацепва чрез вакум предния мост и освобождава лоста на бавни и бързи/малкия лост/ ако не се лъжа!
        Не съм карал Фронтера, но на всички автоматици, които съм карал е имало бутон за тръгване от "втора" и светва снежинка на таблото. Всъщност бутона може и да не е на скоростния лост, но функцията е същата.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #5
          До: Зимен режим

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          Не съм карал Фронтера, но на всички автоматици, които съм карал е имало бутон за тръгване от "втора" и светва снежинка на таблото. Всъщност бутона може и да не е на скоростния лост, но функцията е същата.
          Възможно е /и най-вероятно/ да си прав аз автоматик не съм карал,моита е с ръчна скоростна кутия !Във спора се ражда истината!
          Последно редактирано от herkules; 18-12-09, 16:13.
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #6
            До: Зимен режим

            от 99-та началото е.
            На лоста за скоростите нямам бутони освен стандартния за автоматика.
            При мен "снежинката" за включване на зимня режим е на таблото отдясно, до копчето за спортен режим.

            Двата режима взаимно се изключват. т.е. не може хем спортно хем зимно ) но пък и двете могат да се комбинират с 4х4-то, което пак е на бутон (зелена икона на шаси), до тях. Иначе бавни/бързи са си пак на лост до този за автомата.

            Аз пък си мислех че превключва само на предно, понеже при пускането на въпросния зимен режим, отпред нещо се чува да се превключва.. Но така или иначе го ползвам само при потегляне.

            Коментар


            • #7
              До: Зимен режим

              Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
              ...

              Аз пък си мислех че превключва само на предно, понеже при пускането на въпросния зимен режим, отпред нещо се чува да се превключва..
              Автомата превключва на "втора" и вече реди скоростите от две до пет(или четири).
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #8
                До: Зимен режим

                Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
                от 99-та началото е.
                На лоста за скоростите нямам бутони освен стандартния за автоматика.
                При мен "снежинката" за включване на зимня режим е на таблото отдясно, до копчето за спортен режим.

                Двата режима взаимно се изключват. т.е. не може хем спортно хем зимно ) но пък и двете могат да се комбинират с 4х4-то, което пак е на бутон (зелена икона на шаси), до тях. Иначе бавни/бързи са си пак на лост до този за автомата.

                Аз пък си мислех че превключва само на предно, понеже при пускането на въпросния зимен режим, отпред нещо се чува да се превключва.. Но така или иначе го ползвам само при потегляне.
                Великия мъдрец който ти е пробутал колата те е излъгал защото е тъп и защото се е чудил какво да ти каже .Снежинката не е за зимен режим.При различни автомобили е за различни работи,като например за по малко буксуване на хлъзгав терен включва втора предавка.Виждал съм снежинка която забранява на задния мост да буксува.Забравих трибуквената абревиатура но е нещо като ABS но не при спиране а при потегляне.НО НЕ Е ЗИМЕН РЕЖИМ.При всички положения те улеснява при сняг и лед и то предимно при потегляне.Хубава екстра.

                ПС Спортен режим значи задължително включване и потегляне на първа предавка.Затова се изключва със снежинката.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: Зимен режим

                  "зимен режим" си го преведох от тук:

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/fanatic/Frontera%20B%20manual/4-5.jpg

                  /Automatic transmission: winter mode/

                  Просто ми беше любопитно какво точно се случва като се ползва понеже в книжката няма подробности.

                  Иначе да, много помага при потегляне, особенно както при мен бариерата пред работата е на баир и леките коли паркират отвън :-)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Зимен режим

                    Първоначално публикуван от peter_jq Преглед на мнение
                    "зимен режим" си го преведох от тук:

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...manual/4-5.jpg

                    /Automatic transmission: winter mode/

                    Просто ми беше любопитно какво точно се случва като се ползва понеже в книжката няма подробности.

                    Иначе да, много помага при потегляне, особенно както при мен бариерата пред работата е на баир и леките коли паркират отвън :-)

                    ОК тогава.Търговеца не е тъп.
                    Само да разберем втора скорост ли,блокаж на дифа ли или приплъзването му... или и две от тях едновременно.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Зимен режим

                      Ясно.

                      Мерси за отговорите, явно е така - потегля от по-висока скорост, когато е на D и е вкл. това нещо.

                      Гледам че има подобен въпрос от днес в друга тема и там отговора е същия.

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...727#post963727


                      Безаварийна зима на всички :-)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Зимен режим

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        .....Забравих трибуквената абревиатура но е нещо като ABS но не при спиране а при потегляне.......
                        От ЕГН-то ще да е, друже.... http://camaroforums.com/forum/showthread.php?t=38307
                        Това е първият линк, който гуглето изплю, а не щото редовно чета форума на "Камаро"
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Зимен режим

                          При Рено Сценик РХ4 , което е с постоянно зацепено 4х4 , при евентуално приплъзване се включва тракшън контрола ,като блокира със спирачките едно от пребоксувалите предни колела .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Зимен режим

                            Чак пък спортен режим при ФронтераДанеби S да значи лято ? Я се замислете малко.При автомата на мерцедес пише S и W което ще рече лято и зима(somer/winter).A системата против боксуване надифа е ASR.
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Зимен режим

                              Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                              .При автомата на мерцедес пише S и W което ще рече лято и зима(somer/winter)
                              А като не натискаш нищо за пролет и есен трябва да е
                              Има си ръководства за ползване,и там се тълкуват буквичките,ама за пръв път чувам за "летен" режи на автоматик.
                              А и действието на кутията след задействане на тези бутони е показателно за целите на приложение.
                              А дано е било само шега,горното твърдение.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X