Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мултицет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мултицет

    добър ден граждани . днес се сдобих с мултицет ! обаче не знам как се използува това нещо. искам да си премеря тока в акумулатора, но не зная червеното къде да го вкарам , защото в мултицета има две дупки с различни странни надписи ! 10ADC или V@mA !!! също и много кабалистични символи около големия кръг в средата ме подтискат, но за 6 лева си струваше да рискувам. накъде върта кръглото ? към DCV Или ACV , може би пък към DCA ? аи след като съм скачил черната и червената змия към тая пандора , явно сигурно трябва да допра червеното към плюса на акумулатора и черното към минуса Му? , някой из Вас , дали е срещал подобен сакатлък някога , как действа? упътването е на строг английски , но явно е за някакъв таен клуб..
    пп. опитът по обладаването на Мултицета , споделен тук , може да ползва и другти , които не са членове на клуба на посветените)
    Последно редактирано от sir Borko; 18-12-09, 09:47. Причина: доплънение

  • #2
    До: Мултицет

    Ако имаш път към Борово, звънни и ела да ти обясня на живо. По-лесно ще е.

    Коментар


    • #3
      До: Мултицет

      Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
      добър ден граждани . днес се сдобих с мултицет ! обаче не знам как се използува това нещо. искам да си премеря тока в акумулатора, но не зная червеното къде да го вкарам , защото в мултицета има две дупки с различни странни надписи ! 10ADC или V@mA !!! също и много кабалистични символи около големия кръг в средата ме подтискат, но за 6 лева си струваше да рискувам. накъде върта кръглото ? към DCV Или ACV , може би пък към DCA ? аи след като съм скачил черната и червената змия към тая пандора , явно сигурно трябва да допра червеното към плюса на акумулатора и черното към минуса Му? , някой из Вас , дали е срещал подобен сакатлък някога , как действа? упътването е на строг английски , но явно е за някакъв таен клуб..
      пп. опитът по обладаването на Мултицета , споделен тук , може да ползва и другти , които не са членове на клуба на посветените)
      Моля те само тока на акумулатора не мери!!!!!
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        До: Мултицет

        Можеш да провериш напрежението на акумолатора/колко ВОЛТА/ за тока/АМПЕРА/ не пробвай.
        Пусни снимка на модела мултицет който си си купил ще ти обесня елементарните неща как се мерят.

        Коментар


        • #5
          До: Мултицет

          ами не за съжаление , нямам път натам , но слагам снимка на Мултижета ! аз мислех да измеря волтажа нали това се мери, щото в предната тема за акумулатора колегите дадоха едни таблици и искам да видя моя има ли живот ! ето и снимка !!!
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Мултицет

            нали трябва да ми покаже , че е над 14 волта, тоест че има живот акумулатора?

            Коментар


            • #7
              До: Мултицет

              Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
              добър ден граждани . днес се сдобих с мултицет ! обаче не знам как се използува това нещо. искам да си премеря ...
              Приемам, че не се бъзикаш. Най-добре е наистина да се възползуваш от предложението на Пенчо, но ако нямаш възможност да го направиш бързо, поне се съобразявай със следните неща:

              1. Забрави комбинацията Ток, Акумулатор и Мултицет. С подобен уред без да взририш нищо, можеш да премериш само напрежението. Иначе казано - черната жица на COM, червената на V, "врътката" на DCV на обхват 20V. И мериш.
              2. Сега засега дупката с обозначение А я забравяш, поне докато Пенчо или друг не ти обясни как точно се мери ток и защо не е добра идея да си мериш тока на акумулатора.
              3. Предполагам, че ток и напрежение като термини ги използуваш малко произволно, което е често срещано явление, нищо страшно, просто засега го приеми на доверие и DCA го забрави за известно време като опция.
              Успех!
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Мултицет

                Червената жица в дупката V@mA, черната в COM. Дупката 10А е за напреднали.

                Настройваш DCV / 20 и измерваш напрежението на акумулатора при работещ двигател, с фарове, без фарове и на ниски и високи обороти. Трябва да показва между 13.8 и 14.4 волта. Ако минава по-ниско или по-високо - лошо и да се оправи.

                Това ще покаже как работи генераторът. С този прибор състоянието на акумулатора не можеш да определиш лесно.

                Коментар


                • #9
                  не се бъзикам ! добре , значи пъхам червената жица във входа който е V@mA , включвам на DCV и допирам червеното до плюса на акумулатора и черното до минуса !? ок?

                  ама Ясене той акумулатора ми е в хола бе човек, не може ли без да е в колата да се премери, аз го зареждах досега??

                  че защо да се взриви? опасно ли е?
                  Последно редактирано от alex_markov; 22-12-09, 06:29.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мултицет

                    Може... изключи зарядното и както ти е обяснил Ясен...
                    Трябва да ти показва около 13 V.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мултицет

                      супер !!! показва 12.46 !!! не гръмна нищо ! значи трябва да се зареди още десетина часа може би??

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мултицет

                        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                        супер !!! показва 12.46 !!! не гръмна нищо ! значи трябва да се зареди още десетина часа може би??
                        Сега ти трябва и уред за мерене гъстотата на електролита и си готов акумулаторджия!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мултицет

                          ема той акумулатора е запечатан ! не се долива ! дали е опасно да го зареждам още?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мултицет

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Сега ти трябва и уред за мерене гъстотата на електролита и си готов акумулаторджия!
                            Не го баламосвай, никаква полза от този прибор в неговия случай. Акумулаторите, за които той е полезен, не се правят от бая време.

                            За измерването:
                            зареден е, когато с включено зардно покаже над 13.8, най-добре да изчакаш до 14.0

                            Като откачиш зарядното, трябва да е не по-ниско от 12.8.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мултицет

                              Ако не вдигне до 13 за час-два, или акумулаторът е "пътник", или зарядното не бива...
                              Я вземи премери сега, при включено към акумулатора зарядно.
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X