Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мултицет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Мултицет

    хммммм,... сега ако го сместя едно такова и в бюджета, ...

    Коментар


    • #47
      До: Мултицет

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      хммммм,... сега ако го сместя едно такова и в бюджета, ...
      Кое от двете? Щото и на OWON-а има по-евтин вариант:
      http://www.owon.co.uk/hds1022m.asp

      На OWON-а единствения по-голям кусур е че няма FFT.

      Ако решиш да е OWON, ще ти оставя моя за ден-два да си поиграеш, преди покупката, ако имаш някакви подозрения за смислеността му.

      От UNI-T-то нямам преки впечатления.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Мултицет

        ще помисля.

        Коментар


        • #49
          До: Мултицет

          Привет,

          на UNI-T си взех едни ампер клещи за прав и променлив ток.

          И съм много доволен (нямам нищо общо с тях, само клиент съм), имат си и волтметър, оммметър и си работят прилично.

          Преди да си монтирам дефектнотоковата защита на етажа, си замерих амперите дали няма голяма разлика и след като резултата беше задоволителен, си монтирах защитата.

          До сега не е сработвала .

          Иначе ампер клещите се ползват от време на време да се мерне някоя кола, дали няма консумация някъде. За общ преглед вършат работа.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от vesowarworld; 22-12-09, 15:23.
          LZ1VWW

          Коментар


          • #50
            До: Мултицет

            Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
            ...

            Иначе ампер клещите се ползват от време на време да се мерне някоя кола, дали няма консумация някъде. За общ преглед вършат работа.
            Нали не мериш консумация в колата през щипката на амперклещите? Знам че знаеш, ама да си кажа.

            Коментар


            • #51
              До: Мултицет

              А защо не?

              Коментар


              • #52
                До: Мултицет

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Нали не мериш консумация в колата през щипката на амперклещите? Знам че знаеш, ама да си кажа.
                Ами по скоро да се открие някъде късо ако има.

                На едно БМВ даваше 40 ампера, кабела за задните светлини. При положение че бушона беше 10А и направо се стопяваше. Брата се поразрови и намери късото.
                Иначе съм ги слагал, ама при изгасена кола разбира се. И се вижда колко гълтат горе-долу фаровете, мигачи и разните му други консуматори. То май и тогава се вижда ако някъде има утечка.

                Иначе какво имаш предвид колега?

                Човек се учи докато е жив. А като по остарее и почва да забравя .

                п.п.
                Предполагам нещо свързано с алтернатора.
                LZ1VWW

                Коментар


                • #53
                  До: Мултицет

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Нали не мериш консумация в колата през щипката на амперклещите? .................................................................


                  Аз САМО така я меря!!!

                  Нещо проблем ли има ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Мултицет

                    Не са особено точни, амперклещите. 10-15ма утечка може и да не я видят. Но тя такава утечка съвременните коли я имат за нищо.

                    А на алтернатора съвсем нищо му няма.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Мултицет

                      Малко на шега го казах, явно не ме разбрахте. Щипките на амперклещите мерят само променлив ток. И ще те вкара в заблуда, че утечка няма, ако ще и при включена в момента лебедка. Мерят постоянен ток само при прекъснат кабел като обикновен мултимер. Ако са изкарали амперклещи за постоянен ток, значи нещо аз не съм разбрал.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Мултицет

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Малко на шега го казах, явно не ме разбрахте. Щипките на амперклещите мерят само променлив ток.
                        Хубавите мерят и постоянен ток.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Мултицет

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          ............значи нещо аз не съм разбрал.
                          явно не си чел спецификациите на картинката.

                          Там ясно си е посочено, че мери прав и променлив ток. И аз специално го избирах да е така .

                          А за алтернатора идеята ми е, че нали зарежда и акумулатора и вероятно би дал някаква грешка в консумацията при работещ двигател.

                          Абе доволен съм си от покупката. За цената са си добре, че се подлъгах преди това и си имам и евтини ампер клещи за променлив ток, които сега мухлясват .

                          А някой може ли да каже някоя дума за едни осцилоскопи дето се включват към USB-то на компа гледам, че са на значително по ниска цена. Дали са читави. Става дума за Осцилоскоп мини за тестване системите на автомобила. За сега не му намирам приложение, ама знае ли човек .
                          Последно редактирано от vesowarworld; 24-12-09, 15:17.
                          LZ1VWW

                          Коментар


                          • #58
                            До: Мултицет

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            Малко на шега го казах, явно не ме разбрахте. Щипките на амперклещите мерят само променлив ток. И ще те вкара в заблуда, че утечка няма, ако ще и при включена в момента лебедка. Мерят постоянен ток само при прекъснат кабел като обикновен мултимер. Ако са изкарали амперклещи за постоянен ток, значи нещо аз не съм разбрал.
                            На амперклещите си пише какво мерят. Мойте например мерят True RMS променлив ток и напрежение, както и прав ток и напрежение. Тока на клещите, а напрежение, съпротивление, капацитет и прочие - на сондите. При това не са някаква новост. Има ги поне от 10 години сравнително масово. Преди обаче бяха скъпи. А сонди за всякакъв ток има за осцилоскопи още от 50-те години. Пак са като амперклещи. За правия ток и ниските честоти са с Hall сензор, а за високите честоти са с намотки. Всичко това е побрано в един корпус, а и на всичкото отгоре са доволно прецизни. Марковите и доволно скъпи, де, особено нискочестотните и правотоковите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Мултицет

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              На амперклещите си пише какво мерят. Мойте например мерят True RMS променлив ток и напрежение, както и прав ток и напрежение. Тока на клещите, а напрежение, съпротивление, капацитет и прочие - на сондите. При това не са някаква новост. Има ги поне от 10 години сравнително масово. Преди обаче бяха скъпи. А сонди за всякакъв ток има за осцилоскопи още от 50-те години. Пак са като амперклещи. За правия ток и ниските честоти са с Hall сензор, а за високите честоти са с намотки. Всичко това е побрано в един корпус, а и на всичкото отгоре са доволно прецизни. Марковите и доволно скъпи, де, особено нискочестотните и правотоковите.
                              Просто не бях чувал за подобен начин за мерене на прав ток и ся бера срама. Явно не е новост.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Мултицет

                                Абе, хора, тва момче живо ли е ? Борко73, пусни един пост да те видя, че не те е друснал полюлея и я затваряйте тая тема.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X