Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мултицет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мултицет

    вече показва 13.70 !! супер
    а ми е интересно като пипна с мокра ръка полюлея в хола ми и бие лек ток, приятно. на фазомер/отверка с лампичка/ свети че има ток ! как да приложа мултицета в тоя случай? това при изключен полилей ! металните му части де..
    Последно редактирано от sir Borko; 18-12-09, 12:51. Причина: допълнение

    Коментар


    • #32
      До: Мултицет

      23.2 няма да покаже, а повече от 14 недей

      Коментар


      • #33
        До: Мултицет

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        23.2 няма да покаже, а повече от 14 недей
        Не, не, изчакай го да стане 14.5 - 14.8V, при включена зареждачка, нищо няма да му стане на акумулатора, само ще отдели малко топлина.
        Но генератора на автомобила не трябва да "вдига" повече от 14.4V.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          До: Мултицет

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Не, не, изчакай го да стане 14.5 - 14.8V, при включена зареждачка, нищо няма да му стане на акумулатора, само ще отдели малко топлина.
          Но генератора на автомобила не трябва да "вдига" повече от 14.4V.
          Ще го изтърве, от 14 до 15 много бързо преминава.

          Коментар


          • #35
            До: Мултицет

            И това не е вярно. Ако акумулаторът е скапан, а на мен ми се струва, че е така, може и да не стигне 15в. Друга възможност е, за броени минути, да стане 15 и повече. Пак скапан, но няма да гръмне.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              До: Мултицет

              Да се обадя пак: Ако зарядното е по-яко, меренето по време на зареждане може да се окаже леко безсмислено упражнение. Някъде в една друга тема, май беше "Зареждане на акумулатор", беше загатнато, че по време на заряд има едни красиви пикове и хич не съм сигурен, че китаец за 5 лева ще се справи с правилното им отчитане.
              Освен ако не говорим за някоя 3-4 амперова хилка или няма някакви по-сериозни филтри - не е невъзможно, ама те пищините оравят обем и кила и обикновено са спестени...

              За да няма недоразумения, мери веднага след изключване на зарядното, особено ако акумулатора не е съвсем читав.

              Относно полюлея и как може да използуваш китаеца за фазомер: най-добре недей, но ако толкова настояваш, включваш на 200V AC, опираш едната щека на въпросния полюлей примерно, а другата докосваш с пръст. Ако не те утрепе тока, ще покаже нещо от сорта на 10-20V. Ако не е офазено, няма да покаже нищо или ще покаже 1-2 V. Но пак казвам, не се улисвай с експериментите, не знам изолацията на прибор за 5 лева колко е читава...
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #37
                До: Мултицет

                Виж ся, като ти чета постовете, бих ти препоръчал да не го ползуваш за нищо друго, без да се посъветваш с подходящ човек. Ако си се решил, все пак... :
                1. Не го ползувай за мерене на ток (Ампери) свързан паралелно.
                2. При замерване на неизвестни стойности на тока и напрежението, винаги тръгвай от най- високата ска'ла.
                3. Ако ще мериш съпротивление (Омове), го прави при изключен консуматор.
                4. Напрежението (Волтове) се замерват паралелно.
                5. Някъде в комплекта трябва да имаш сонда за температура. С нея действаш спокойно. Има добри приложения.
                6. За акумулатор или батерии е по- подходящ аналогов мултицед (ония старите със стрелките). По скоростта, с която "отскача" стрелката можеш да се ориентираш добре за заряда....
                Със здраве да си го ползуваш.
                П.П. Ако гореизложеното не ти е ясно, прибери сондите (черната и червената) и го ползувай само като термометър. Повярвай ми, нямам за цел да се подигравам. Казвам го с най- добри чувства.
                Последно редактирано от Тропчо; 19-12-09, 12:39.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #38
                  До: Мултицет

                  5. Някъде в комплекта трябва да имаш сонда за температура. С нея действаш спокойно. Има добри приложения.

                  Този модел няма такава опция.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мултицет

                    А-а-а, объркал съм се с М-838. Точно долу, вдясно, дето е петното от светкавицата има и функция за температура. То, човек като гледа по картинка е така.
                    Борко 73, полюлеят ти дава отечка, но както обясняваш, явно през ключа ти е прекарана нулата. Има различни мнения по въпроса, но аз, лично, го смятам за неправилно изпълнение. Щом фазата ти е директна, прави каквито е да било неща по полюлея със свален бушон. Не при изгасен полюлей, а със свален бушон.
                    Все си мисля, че се гъбаркаш и индуктираш постове по темата, но има 1 % шанс и да не е така. Ако наистина знанията и желанието ти да се занимаваш с електротехника са толкова обратнопропорционални, завиждам ти на ентусиазма.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Мултицет

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      За съжаление си падам малко Плюшкин, та не изхвърлям нещо дето си работи. Имам и Ц20 и Ц 4341.
                      Стрелкови уреди, при всичките им недостатъци не ги заменям за сегашните 7-левови цифрови. Така и не разбрах защо при опит за мерене на напрежението в контакта - подобен тип уредче дава скачащо +/- 10 волта показание. Иначе 10А обхват на тия е без бушонче. Ама и тема се е заформила... и покрай изпитите за радиолюбител си спомних за добрите стари тоци и жици.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Мултицет

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Стрелкови уреди, при всичките им недостатъци не ги заменям за сегашните 7-левови цифрови. Така и не разбрах защо при опит за мерене на напрежението в контакта - подобен тип уредче дава скачащо +/- 10 волта показание. Иначе 10А обхват на тия е без бушонче. Ама и тема се е заформила... и покрай изпитите за радиолюбител си спомних за добрите стари тоци и жици.
                        Давало е, защото е било пуснато на прав ток, а си мерил променлив. Ако само преценява какъв е тока - в контакта е имало някаква постоянна съставяща, която го е бъркала. Читавите такива си имат и копче за това ти да му зададеш режима, независимо че по принцип то само си го избира. Е, не струват 10лв. Струват примерно 35-60лв, имат си предпазител 20А, имат си и барче отдолу под цифрите, по които да гледаш пикове.

                        А за едни други пари има мултицет с осцилоскоп. Пак ръчен и компактен. Там и пикове, и честоти, и каквото ти душа иска. Но цената вече е съвсем друга.

                        Познай аз с какво работя.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Мултицет

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Давало е, защото е било пуснато на прав ток, а си мерил променлив. Ако само преценява какъв е тока - в контакта е имало някаква постоянна съставяща, която го е бъркала. Читавите такива си имат и копче за това ти да му зададеш режима, независимо че по принцип то само си го избира. Е, не струват 10лв. Струват примерно 35-60лв, имат си предпазител 20А, имат си и барче отдолу под цифрите, по които да гледаш пикове.

                          А за едни други пари има мултицет с осцилоскоп. Пак ръчен и компактен. Там и пикове, и честоти, и каквото ти душа иска. Но цената вече е съвсем друга.

                          Познай аз с какво работя.
                          Не и не! На променлив дава скачащи показания. Някакви хармоници или смущения в мрежата според мен го шашкат. Не винаги се получава. Осцилоскоп си имам, тия мултимери с осцилоскоп са си цифра.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Мултицет

                            Еми и това е нормално. На тия, дето не се шашкат от хармоници пише "True RMS".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Мултицет

                              Тоя мултимер с осцилоскоп доколко е смислен като осцилоскоп?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Мултицет

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Тоя мултимер с осцилоскоп доколко е смислен като осцилоскоп?
                                До 5Mhz си е съвсем смислен. То толкова му е и лентата. Смислен е точно за това - ниски честоти с пикове.

                                Иначе, аз имам ето такъв:
                                http://www.owon.co.uk/hds1062m.asp

                                И си е съвсем смислен. Не че няма слабости, но особени оплаквания нямам. Лентата му е дори по-широка от обявената, а върши чудесна работа в ситуации, в които или не мога да нося голямия Tektronix 2445B, или просто цифров осцилоскоп се справя по-добре. Друго предимство е че е на батерии, и е изолиран отвсякъде. Дори буксите на сондите му са изолирани. Това значи че може да се връзва навсякъде, особено ако се ползва само единия канал, без да се безпокоиш дали няма да подпалиш някой кабел или чарк.

                                Имам в предвид например това:
                                http://cgi.ebay.co.uk/UNI-T-ut-81b-O...item3357b3a3d1

                                При това цената му е що-годе търпима. Имам IR термометър на същата фирма, и мога да кажа че в сравнение с едно време са си вдигнали качеството значително, особено на машинките в среден и висок клас.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X