Обява

Свий
Няма добавени обяви.

L200 и предно предаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • L200 и предно предаване

    Здравейте,колеги от съвсем скоро карам мицубиши Л200 2000г. Имам едно въпросче вчера на сняг с включено предно при спускане по баир надолу на скорост индикацията на таблото че съм с предно започна да мига а не да свети постоянно.Когато пуснах по инерция пак светна постоянно при следващо включване пак на скорост пак започваше да мига.Мига само по баир на долу на скорост без газ започва да мига нормално ли е така или нещо не е както трябва при мен или колата.Благодаря на отговорилите нов съм при вас и се извинявам ако се повтаря темата не намерих такава.

  • #2
    До: L200 и предно предаване

    Здравей,Малък.Точно това не ми се е случвало,но понякога като изключа лоста 4х4 и лампата продължава да мига още 30-40 сек. При включване всичко е наред.Този сезон сложих нови зимни гуми и сега в снега се чувствам много стабилен.Колебаех се дали да не сложа за кал,но прагматизма надделя...
    Стоил L200

    Коментар


    • #3
      До: L200 и предно предаване

      Колега не съм много сигурен но е от вакумите който зацепват хъбовете,по някога по трудно включва или изключва, и е редно да се смени вакума но трябва да устаниш кой от двата е повреден.За по сигурно попитаи някои по знаещт.От мен това УСПЕХ
      [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

      Коментар


      • #4
        До: L200 и предно предаване

        Предполагам, че си с автоматични хъбове и те изключват закратко при спускане на наклон. Като подадеш газ пак зацеват. Поне аз така си го обяснявам.
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          До: L200 и предно предаване

          Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
          Колега не съм много сигурен но е от вакумите който зацепват хъбовете,по някога по трудно включва или изключва, и е редно да се смени вакума но трябва да устаниш кой от двата е повреден.За по сигурно попитаи някои по знаещт.От мен това УСПЕХ
          Вакуумните клапани управляват муфа на предния мост, а не хъбове, каквито на Л200/2000г. май не са слагани изобщо.
          За устройството на моста има писано много - само трябва да се потърси.

          Накратко: клапаните имат цветна маркировка - синя и жълта точка. Този със синята отговаря за включването на муфата, а този с жълтата - за изключването. Отделно на самата муфа има и пружина, която, ако се е напълнила със сняг/лед може да пречи на правилното и зацепване.
          За конкретния проблем - проверете куплунга на клапана със синя маркировка и всички връзки на вакуумните маркучета. Ако проблема не е там или не е причинен от механично блокиране на пружината от външно тяло (сняг/лед/кал/клечка), то най-вероятно клапана е за смяна.
          Обратно - при дефект на жълтия клапан - се получава често срещаното явление на мигащите лампи при изключен преден мост.

          От така даденото описание на проблема, смятам, че дефект в самата раздатка или датчиците по нея е малко вероятен.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            До: L200 и предно предаване

            А пикапчето с 4 еднакви, еднакво износени и добре напомпани гуми ли е?
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              До: L200 и предно предаване

              Здравеите,благодаря за отговорите.Да с еднакви гуми е и еднакво напомпени разбира се,ще проверя връзките и маркучетата и ще пиша ако открия проблема за да е полезно и на някой друг.Инъче предното си работи без проблем и включва и изключва без грижи.

              Коментар


              • #8
                От: До: L200 и предно предаване

                Здравеите и аз на скоро си взех L200 2003г. И на таблото подтянно ми мига зелена лампа за моста като включа 4х4 псвети постоянно като го изключа мига постоянно нормално ли е това ?

                Коментар


                • #9
                  От: L200 и предно предаване

                  Проблема е в датчика на раздатката,трябва да има добър контакт на буксата.Няма проблеми с зацепването на предните колела посредством муфата,ако там има проблем ще ти свети WHEEL LOCK. С две думи електрически проблем!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: L200 и предно предаване

                    Гледам на един му трудно писането (дано и четенето не е проблем), на друг па не му е особено ясен проблема. Е ви една "залепена" специално, като за Вас Тема.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: L200 и предно предаване

                      В темата дето си лепнал пише нещо за централен диф,какъвто в тази кола няма.Вероятно става въпрос за Паджеро със супер селект, на което проблема му е идентичен.Пак повтарям - ако проблема е в несветене,мигане или неизгасване на индикация 4Х4 е лош контакт в датчика на раздатката,но не и в нейната работа.Ако проблема е в несветене,мигане или неизгасване на индикацията WHELL LOCK проблема е (малко вероятно) в муфата за вкл-изкл на преден диф. или по-вероятно в системата на вакумите за задвижване на тая муфа.Няма никви централни диференциали.Датчика си е датчик,независимо къде е, но така хората се бърка в понятията.
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #12
                        От: L200 и предно предаване

                        Аз от кога им се каня на тези датчици да ги прегледам и почистя ....но много трудно се достига до тях....да не кажа невъзможно.
                        дори и на подемник да го повдигна пикапа пак няма достъп.

                        Коментар


                        • #13
                          От: L200 и предно предаване

                          Да кажа как оправих проблема с мигаща лампа за предният мост.При мен още като дам на контакт(без да паля двигатела или да включвам двойното) и лампата започваше да мига.
                          Направих следният опит да разбера кой датчик е замасил :
                          откачих буксите намиращи се под предният калник т.е прекъснах веригата на датчика на предният мост и мигащата лампа изгасна.
                          Следва изваждане на датчика и почистване!

                          Коментар


                          • #14
                            От: L200 и предно предаване

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210430929.jpg
Прегледи:2
Размер:66.2 КБ
ID:5656692
                            за този датчик говоря

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X