Обява

Свий
Няма добавени обяви.

парното е зле,дайте съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: парното е зле,дайте съвет

    Ако вържеш изпаритяля след парното няма да може да загрява и незнам какво ще правиш зимата
    Лудак

    Коментар


    • #17
      До: парното е зле,дайте съвет

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      Ако вържеш изпаритяля след парното няма да може да загрява и незнам какво ще правиш зимата
      Тц, работи си, мога да демонстрирам. По същата схема на Шатъла си палеше на газ до -17, по-студено просто не е ставало. Само дето не трябваше да изключвам парното
      На Витарата обаче и без това няма кранче, така, че все тая. Работи.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        До: парното е зле,дайте съвет

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Тц, работи си, мога да демонстрирам. По същата схема на Шатъла си палеше на газ до -17, по-студено просто не е ставало. Само дето не трябваше да изключвам парното
        На Витарата обаче и без това няма кранче, така, че все тая. Работи.
        Не е хубаво на минусови температури да се пари на ГАЗЗ мембраните на изпарителя се преебават а за разхода на газ докато загрее е доста голям
        Лудак

        Коментар


        • #19
          До: парното е зле,дайте съвет

          Аз вече пета година паля на газ зимата и не съм сменял мембрани. На газ пали по лесно от бензин.

          Коментар


          • #20
            До: парното е зле,дайте съвет

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Не е хубаво на минусови температури да се пари на ГАЗЗ мембраните на изпарителя се преебават а за разхода на газ докато загрее е доста голям
            Естествено, че разхода е по-голям, все пак при ниска температура плътността на LPG е в пъти по-голяма. Но ако удариш чертата, при правилна настройка на газовата, пак ляга по-евтино, отколкото да подгряваш на бензин. Щото на студено и бензина си лети юнашки
            А това, че се износвали мембраните - те така или иначе си се скапват за 2-3 години, та дори и никога да не включиш на газ.

            Както и да е, отклонихме се от темата.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              До: парното е зле,дайте съвет

              Днес мислих да пускам теме за моя проблем но сега като гледам тази която е сходна с моя проблем е по добре да пиша в нея.
              Първо според мен на колегата му е запушено радиаторчето на парното.
              Моята Витара е 90 г. 1.6, 8 клапана , G16A , и аз имам проблем с парното но моя проблем идва от това че не загрява до работна температура (поне според уреда на таблото) . Преди 4 часа смених четвърти по ред термостат в рамките на два месеца и колата ми продължава да не иска да загрява, след като сложихме термостата тази вечер, първоначално стрелката се вдигна до половината на уреда, видя се как термостата отвори (стрелката почти рязко падна в посока студено и маркуча за радиатора се стопли) и след това повече не се вдигна (стрелката).
              Въпросът ми е някой от вас случвало ли му се е такова нещо и попадал ли е на фалшиви термостати ? Кажете как да го оправя това, че ми писна да карам на студено.
              [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

              Коментар


              • #22
                До: парното е зле,дайте съвет

                Първоначално публикуван от inteus Преглед на мнение
                Днес мислих да пускам теме за моя проблем но сега като гледам тази която е сходна с моя проблем е по добре да пиша в нея.
                Първо според мен на колегата му е запушено радиаторчето на парното.
                Моята Витара е 90 г. 1.6, 8 клапана , G16A , и аз имам проблем с парното но моя проблем идва от това че не загрява до работна температура (поне според уреда на таблото) . Преди 4 часа смених четвърти по ред термостат в рамките на два месеца и колата ми продължава да не иска да загрява, след като сложихме термостата тази вечер, първоначално стрелката се вдигна до половината на уреда, видя се как термостата отвори (стрелката почти рязко падна в посока студено и маркуча за радиатора се стопли) и след това повече не се вдигна (стрелката).
                Въпросът ми е някой от вас случвало ли му се е такова нещо и попадал ли е на фалшиви термостати ? Кажете как да го оправя това, че ми писна да карам на студено.
                здравей,мойта витара е същата като твоята.стрелката на уреда си работи по същия начин както го описваш ти но,парното ми работи на 6.търси някаде другатде причината ,например запушен радиатор на парното,въэдух в системата или нещо друго
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #23
                  До: парното е зле,дайте съвет

                  Първоначално публикуван от inteus Преглед на мнение
                  Днес мислих да пускам теме за моя проблем но сега като гледам тази която е сходна с моя проблем е по добре да пиша в нея.
                  Първо според мен на колегата му е запушено радиаторчето на парното.
                  Моята Витара е 90 г. 1.6, 8 клапана , G16A , и аз имам проблем с парното но моя проблем идва от това че не загрява до работна температура (поне според уреда на таблото) . Преди 4 часа смених четвърти по ред термостат в рамките на два месеца и колата ми продължава да не иска да загрява, след като сложихме термостата тази вечер, първоначално стрелката се вдигна до половината на уреда, видя се как термостата отвори (стрелката почти рязко падна в посока студено и маркуча за радиатора се стопли) и след това повече не се вдигна (стрелката).
                  Въпросът ми е някой от вас случвало ли му се е такова нещо и попадал ли е на фалшиви термостати ? Кажете как да го оправя това, че ми писна да карам на студено.
                  Фалшиви термостати не е като да няма, но вместо да гадаеш, го провери. Канче с топла вода на печката и термометър. И гледаш на колко градуса отваря и на колко затваря. Не е съвсем точно, но поне ще те ориентира.
                  Да не би да не ти е в ред датчика на температурата? Или да имаш някоако гениално свързване по газова евентуално? Виждал съм (и то на моя кола) газова свързана така, че прави байпас на термостата. Изгубих си половин ден, докато наместя всички маркучи по местата им Беше изпълнение на някакви "майстори" от Горна Баня.

                  А, и нещо по-вероятно - термостата трябва да ляга плътно в гнездото си. Виж да не са ти дали нещо с друг диаметър или да ти липсва уплътнението и водата просто да го заобикаля.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    До: парното е зле,дайте съвет

                    Относно термостатите имаше доста изписано във форума,моята вдига температура малко над първото деление и така си стой,и зиме и лете,мисля ,че това е нормалният режим на работа.

                    Коментар


                    • #25
                      До: парното е зле,дайте съвет

                      Първоначално публикуван от belcho kulev Преглед на мнение
                      Относно термостатите имаше доста изписано във форума,моята вдига температура малко над първото деление и така си стой,и зиме и лете,мисля ,че това е нормалният режим на работа.
                      Ако твоето първо деление е като моето значи имаш същия проблем като моя.
                      Проблема не е в свързването на изпарителя в това съм сигурен, датчика също съм го сменил (остава и той да не работи правилно). Проблемът с парното е когато стрелката се вдигне малко над първото деление, а когато от време на време стрелката отиде до центъра на уреда тогава парното е перфектно.
                      Вчера махнахме перката за да видим дали ще загрее както трябва, нямаше резултат. Днес присадихме термостат от Рено 5 1.4 , който се вкарва във водното съединение и сега вече е къде къде по добре, но ме притеснява дали се обезвъздушава и дали няма да я прегрея, на реното термостата отваря на 89 градуса а на витарата на 82.
                      А по въпроса за уплатнението, смених четири термостата е поне два или три бяха с различни , вярно че единия нямаше уплатнение.
                      Малко преди мен един колега каза че витарата му изтивала много бързо, това е така и при мен, много кофти . Според мен сега остават вече две неща, датчика не работи правилно или уреда на таблото.
                      [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

                      Коментар


                      • #26
                        До: парното е зле,дайте съвет

                        Първоначално публикуван от inteus Преглед на мнение
                        Според мен сега остават вече две неща, датчика не работи правилно или уреда на таблото.
                        ТО има лесно - едно не съвсем скапано мултицетче с термометър е около 15 лева, и без това е полезно да имаш такова нещо из колата.
                        Първо проверяваш самия мултицет, че понякога докарват до 15 градуса разлика. Знаеш как: 0градуса, 36 градуса, 98 градуса (на повечето места чешмяната места ври на толкова, не докарва до 100). След това го лепваш някъде по главата на двигателя, да не го духа перката, и може да разчиташ на около 2-3 градуса точност на показанията.
                        А, щях да забравя, някъде из мануалите има дадени на каква температура каква стойност трябва да показва датчика на водата. Ако не те мързи да го намериш, проверката е още по-лесна.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          До: парното е зле,дайте съвет

                          Колеги и аз се сблъсках със същия проблем.По пътя на логиката и аз проверих термостата/смених с нови/,усъмних се във връзването на газовата,но не всичко беше наред.Та стигнах до радиаторчето-много гадна работа.Промих го с разни химии.От него излязоха какви ли не гадости.При продухване,въздуха минаваше свободно,но в последствие разбрах,че някой от тръбите може да са останали запушени.Въпреки това реших да го монтирам.Работеше малко по-добре,но не както трябва.Пак сваляне,отваряне на радиаторчето и както бях предположил водата минаваше само през 2 от тръбичките му,другите бяха затиснати.Хубаво почистване и сега всичко е ок.
                          Уреда за температурата на различни витари не показват еднакво.Не си мислете,че ако уреда ви показва по-вначалото или в средата имате проблем с термостата.Датчиците на водата правят цялата разлика.Лично аз съм сменявал 5-6 бр.Разликата е голяма.
                          Дано съм бил полезен,а колегата с проблема изобщо да не се чуди каква е причината,направо да си търси радиаторче или да си почисти старото.
                          няма начин да няма начин
                          http://album.bg/offroad_
                          0878 613 163

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X