Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашно приготвени капки за нос..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашно приготвени капки за нос..

    Искам да споделя с вас в това студено време едни капки за нос които ползвам когато съм хремав.
    Държа да отбележа , че ги знам от практикуващ тогава лекар УНГ тук в Бургас от доста време ( не знам мога ли да го спомена затова ще пропусна )
    Макар когато ми ги изписа да имах проблем и болки в ушите породени от синузита ми , тези капки по негови думи и по късно по моя практика се оказа много ефективни.

    Рецепта :
    1. Една чаена лъжичка сода бикарбонат( готварска , равна , без връх )
    2. Щипка готварска сол

    Приготвяне :
    Във около 100 гр вода ( 2/3 от пюряно бурканче ) се добавят по-горните съставки , затваря се и се вари на водна баня 20 мин за стерилизиране на капачката и сместа.Поставят се в легнало положение по 3 пълни капкомера в ноздра , 3 пъти на ден.Резулататите при мен идват след часове.

    Принцип на работа ( по думи на лекаря ) :
    В тази смес от сол и сода след попадането в носа , носоглътката и гърлото започва изпаряването на водата и останалите консистенции са много неблагоприятна среда ( както той се изрази - изпича полипи , секрети и т.н. ) за бактериите и вируси.

    Усещане :
    Просто солена вода , но е възможно известно смъдене в началото.

    П.П. Изпробвано е многократно с успех при мен и много мои познати , но държа да отбележа ,че са възрастни т.е. не е употребявано при деца.Наблягам на това ,че темата е с информационен характер и всеки би трябвало първо да го съгласува с личния си лекар

    Успех и добро здраве на всички.
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

  • #2
    До: Домашно приготвени капки са нос..

    Благодаря за рецептата. Мен ме мъчи повече от седмица гадна хрема, а купешките капки решават само временно положението. След лечението ще дам коментар...
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

    Коментар


    • #3
      До: Домашно приготвени капки са нос..

      Същата смес (даже е добре и солта и содата да са повече), дори без да се вари, помага много при болки и възпалено гърло - като се прави честичко гаргара с нея.
      Мисля, че е целесъобразно модераторът да премести мненията тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25018
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • #4
        До: Домашно приготвени капки за нос..

        За дете ползвам чист физиологичен разтвор със спринцовка по 2-3 кубика във ноздра за овлажняване и почистване.
        Може да пробвам с добавяне на малко сода...
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #5
          До: Домашно приготвени капки за нос..

          Преди няколко години бях пипнал яка гнойна ангина (май така се казваше), гърлото ми беше ..... да не казвам. Какво ли не опитах без резултат. За един следобед гаргара с вода и сода всичко се отлепи и изчисти.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Домашно приготвени капки за нос..

            Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
            Искам да споделя с вас в това студено време едни капки за нос които ползвам когато съм хремав.
            Държа да отбележа , че ги знам от практикуващ тогава лекар УНГ тук в Бургас от доста време ( не знам мога ли да го спомена затова ще пропусна )
            Макар когато ми ги изписа да имах проблем и болки в ушите породени от синузита ми , тези капки по негови думи и по късно по моя практика се оказа много ефективни.

            Рецепта :
            1. Една чаена лъжичка сода бикарбонат( готварска , равна , без връх )
            2. Щипка готварска сол

            Приготвяне :
            Във около 100 гр вода ( 2/3 от пюряно бурканче ) се добавят по-горните съставки , затваря се и се вари на водна баня 20 мин за стерилизиране на капачката и сместа.Поставят се в легнало положение по 3 пълни капкомера в ноздра , 3 пъти на ден.Резулататите при мен идват след часове.

            Принцип на работа ( по думи на лекаря ) :
            В тази смес от сол и сода след попадането в носа , носоглътката и гърлото започва изпаряването на водата и останалите консистенции са много неблагоприятна среда ( както той се изрази - изпича полипи , секрети и т.н. ) за бактериите и вируси.

            Усещане :
            Просто солена вода , но е възможно известно смъдене в началото.

            П.П. Изпробвано е многократно с успех при мен и много мои познати , но държа да отбележа ,че са възрастни т.е. не е употребявано при деца.Наблягам на това ,че темата е с информационен характер и всеки би трябвало първо да го съгласува с личния си лекар

            Успех и добро здраве на всички.
            Има готови лекарствени продукти с Натриев хлорат в аптечната мрежа-пък вие край Бургас имате много морска вода.Когато ходя на море на втория ден след гмуркания и борба с вълни ми се отпушва носа за месеци напред.Що се отнася до хлябната сода и нейния ефект е известен на човечеството.Но комбинацията може би е интересна.Ще пробвам.Поздрави.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              До: Домашно приготвени капки за нос..

              Благодаря за рецептата колега. Ще пробвам довечера.

              Коментар


              • #8
                До: Домашно приготвени капки за нос..

                Ще я пробвам още днес. Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  До: Домашно приготвени капки за нос..

                  Ако се добави и Лайка, ефекта би трябвало да е още по-силен.
                  ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                  lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #10
                    До: Домашно приготвени капки за нос..

                    Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                    Ако се добави и Лайка, ефекта би трябвало да е още по-силен.
                    Възможно е , макар често да залитам по нетрацидионното , имам си все още доверие на лекарите , а точно такъв ми даде тези капки.Дали не се е сетил да добави и нещо друго незнам.
                    Изхождайки от това обаче ,че всяка запарена билка не бива да престоява дълго време , може би е удачно да не се добавя.Комбинация с инхалация с пари от лайка са достатъчни според мен.
                    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Домашно приготвени капки за нос..

                      Прав си, затова се приготвя на момента или за деня, най-много. Иначе и аз залагам на инхалация с Лайка, добавяйки малко сода

                      Доколкото си спомням содата, особено в комбинация със сол, разрушават протеиновата обвивка на вирусите и така помага за изтреблението им. Може да бъркам някъде в термините, но така съм разбрал.
                      ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                      lre-bulgaria.org

                      Коментар


                      • #12
                        До: Домашно приготвени капки за нос..

                        Колега, а синузита от какво е причинен? Понеже предполагам, че има значение за лечението. И това, че резултата идва след часове, значи ли, че за часове се връщат усещанията за вкус и мирис? Ако е така ще го пробвам и аз, че при мен тези усещания ги няма за по 8-9 дена. А тази зима направо се улях с хреми - всеки месец. Оказа се, че е алергичен ринит. Демек причинен от алергия.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Домашно приготвени капки за нос..

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Колега, а синузита от какво е причинен? Понеже предполагам, че има значение за лечението. И това, че резултата идва след часове, значи ли, че за часове се връщат усещанията за вкус и мирис? Ако е така ще го пробвам и аз, че при мен тези усещания ги няма за по 8-9 дена. А тази зима направо се улях с хреми - всеки месец. Оказа се, че е алергичен ринит. Демек причинен от алергия.
                          Колега, за алергичните болежки си трябва специалист. Тези капки едва ли ще помогнат, защото нито содата, нито солта, доколкото знам са анти алергенни (дали е това думата). Ако не си ходил, намери си добър алерголог или УНГ, да ти направи изследвания и програма за лечение.
                          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                          lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • #14
                            До: Домашно приготвени капки за нос..

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Колега, а синузита от какво е причинен?
                            Не знам със точност , но съм чувал ,че по морето всеки трети е със синузит.. ето ти един полезен линк които намерих : http://www.doctorsbg.com/content/view/58/47/

                            Иначе за мириса не знам на мен с тези капки по бързо си заминава хремата и тежеста в главата и т.н.
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Домашно приготвени капки за нос..

                              Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                              Колега, за алергичните болежки си трябва специалист. Тези капки едва ли ще помогнат, защото нито содата, нито солта, доколкото знам са анти алергенни (дали е това думата). Ако не си ходил, намери си добър алерголог или УНГ, да ти направи изследвания и програма за лечение.
                              Колега, аз се лекувам. Идеята е да си облекчавам хремата по-бързо. Щото с купешките се облекчава дишането, но не връщат вкуса и мириса по-бързо, отколкото без тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X