Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чантичка за инструментите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чантичка за инструментите

    Писна ми да разпилявам инструменти безразборно в раницата и точно когато нещо ми трябва, да се окаже, че съм го забравил. Решил съм да си направя компактна чантичка, засега мисля да е с цип, в която да държа всичко. Хем е по-удобно, хем по-чисто и отпада варианта някое камъче шестица да се завре в сандвича ми
    Давайте идеи за материал за въпросната чантичка /Кордурата е подходяща, ама не се продава на метър никъде/. Приемам съвети и за покупка на готова такава. Бях ползвал несесер от комплектче Адидас, ама не ми се купуват скапаните им дезодоранти пак само заради чантичката

    p.s. Трябваше темата да е в Общи приказки, ама в бързината я пуснах тук, моля ако модераторите преценят да я преместят там !!!
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Чантичка за инструментите

    Защо не пробваш на пазара в Богров през неделя. Спомням си, че последния път видях от въпросната кордура.

    Коментар


    • #3
      До: Чантичка за инструментите

      Опитваш се да откриеш топлата вода.
      Такива чантички има вече измислени и се продават. Аз съм виждал 2-3 модела в магазин ендуро в Стара Загора. Сигурно и по други магазини трябва да има. Направени са от здрави материали, а размера и големината им са резултат от дългогодишен опит
      Митков например никъде не мърда без неговата SCOTT на кръста. Не че носи инструменти вътре
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        До: Чантичка за инструментите

        Колега бях виждал такава чантичка подобна на несесер която може да ти свърши добра работа. В надежда на ломското във веломагазина. Аз лично имах същия проблем винаги нещо забравям или нямам място къде да го сложа и накрая си уших едни калъфи като на жигулите едно време. Наредих всичко там и при филтъра под седалката и готово. Успех
        0878424143
        0887424150

        Коментар


        • #5
          До: Чантичка за инструментите

          Забрави го ципа. Като е мокър може и да работи, а като замръзне със сигурност ще го скъсаш.
          Едно време за колелото просто ги увивах в един голям парцал. Като се намотае достатъчно, нито се развива, нито нещо се губи. Ако си гъзар, си направи калъф с джобчета, както хората са правили векове наред. От тънък брезент, че съхне бързо. С капак, като на пощенски плик, и със зашита панделка, която го омотава. По-добре да е много дълга, и да работи просто с омотаването, осколкото две къси, които да връзваш.
          Ако искаш ще ти дам плат за палатки, от стария. Нещо като тънък брезент. Ще ушиеш за всички.

          Коментар


          • #6
            До: Чантичка за инструментите

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Забрави го ципа. Като е мокър може и да работи, а като замръзне със сигурност ще го скъсаш.
            Едно време за колелото просто ги увивах в един голям парцал. Като се намотае достатъчно, нито се развива, нито нещо се губи. Ако си гъзар, си направи калъф с джобчета, както хората са правили векове наред. От тънък брезент, че съхне бързо. С капак, като на пощенски плик, и със зашита панделка, която го омотава. По-добре да е много дълга, и да работи просто с омотаването, осколкото две къси, които да връзваш.
            Ако искаш ще ти дам плат за палатки, от стария. Нещо като тънък брезент. Ще ушиеш за всички.
            Вярно! Това е класика и се прави много лесно
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #7
              До: Чантичка за инструментите

              Има такива чанти по магазините колкото искаш.
              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
              [/SIZE][/B][/COLOR]

              Коментар


              • #8
                До: Чантичка за инструментите

                Моята торба си я направих от крачол на стари дънки.В единия край съм зашил широка лента и като захлупя капака просто овивам лентата около торбата за да стегне карантията.Целия пакет го слагам в друга чанта(в която са ми резервните гуми и разни други полезни неща) и я връзвам с ластици за опашката на мотора.
                Препоръчвам ти да не си слагаш по тялото твърди и ръбести неща.Ако се изтъркаляш по-сериозно сам се сещаш какво може да стане.
                ПП.И аз гледах тия които се връзват на кръста , но идеята не ми допадна.В раницата на гърба също не е много разумно защото инструмента тежи и ти пречи на движенията(да не говорим че след известно време започват да ме болят раменете).
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  До: Чантичка за инструментите

                  За кръста си имам една чантичка - порода Илиенска превъзходна, ама върши чудесна работа. Но ми е само за документи, телефон , фотоапарат, стинки и бонбонки. Тази която обмислям, е за в раницата /не мисля, че замръзването ще е проблем, защото мотора в такъв студ не го карам/ Добра идея е чантичката да е някъде в мотора, ама тия италианци никъде не са сложили местенце за багаж в Бетата. От крачола на дънки ще я скъсам за нула време- като взема да я размятам по земята, отверките веднага правят дупки Ломското шосе ми е на път, ще взема да проверя там какво предлагат !!!
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чантичка за инструментите

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    От крачола на дънки ще я скъсам за нула време- като взема да я размятам по земята, отверките веднага правят дупки
                    Моята я размятам вече два сезона и не е мръднала(говорим за дебели зимни дънки).Струва ми се че е по-здрава от бризента,но както прецениш.
                    Успех!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чантичка за инструментите

                      А за такава мислил ли си ? :





                      Има ги тук по магазините и са по 20-25лв, захващат се с болтове за калника.
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чантичка за инструментите

                        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                        А за такава мислил ли си ? :





                        Има ги тук по магазините и са по 20-25лв, захващат се с болтове за калника.
                        Тони,тази ако я напълни с инструменти,на 3-4 каране е счупил калника.
                        П.П ЛИЧЕН ОПИТ.
                        Последно редактирано от Тануцо; 17-12-09, 22:22.
                        Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чантичка за инструментите

                          Първоначално публикуван от iskrenhristov Преглед на мнение
                          Тони,тази ако я напълни с инстроменти,на 3-4 каране е счупил калника.
                          П.П ЛИЧЕН ОПИТ.
                          Е и той от личен опит де, но кара Хонда


                          По темата:
                          Тези чантички наистина са практични, но трябва да се обмисли добре мястото на монтаж.
                          В нашата група на един от моторите е монтирана такава чантичка на предния калник, плътно под фара, близо до коловете.... Но и той е Хонда, да не взема да подведа някой

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чантичка за инструментите

                            Варианта с монтаж на задния калник е класика,но при мен не е удачен,защото зад седалката дърпа въздух, а назад ми се струва афиф.Прежалил съм се да си нося едно две килца в повече на гърба.Днес разгледах във веломагазина на Ломско-има някаква типично китайска чантичка със сто ципа, че дори и с набор инструменти вътре, но нещо не ми хвана окото
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #15
                              До: Чантичка за инструментите

                              Аз ползвам на Ацербис
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X