Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е ли Патрола семейна кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До: Е ли Патрола семейна кола?

    Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
    Хванах пътя за Свети Константин през Дебращица. Доста е стръмно. Горе до хижата температурата малко прехвърли хоризонталното положение на стрелката. Уплаших се и се върнах.
    абе то на Льоб му загря ситроена, та за патрола ли?

    Коментар


    • #92
      От: До: Е ли Патрола семейна кола?

      Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
      Отидох при майстора. Смени ми термостат. Не знаел как да провери бачка ли виското на перката. И аз не знам?
      Първо- честито! Със здраве да го караш!
      И после...
      Добре де, 3 години четеш из форума! Защо не му кажеш ти на твоя "майстор" как да провери дали е в ред "виското" !? Вкарваш се в приключение- ти не знаеш, "майстора" ти не знае... Иначе той си имал отработена система за "магерене" на джипове...
      То, само с мерак не става, иска и акъл!

      Коментар


      • #93
        От: До: Е ли Патрола семейна кола?

        Да го наречем "семейна кола за планина, кеф и свободно време". Взех го с презумцията да го стегна дотолкова, че да не ме е жал да го ръгна в клонаците. В тая връзка, както се вижда задните калобрани барабар с веждите най-вероятно са останали някъде из Алпите. Та се чудя дали да му търся вежди и калобрани за отзад, или да махна и предните. Гледам повечето колеги имат вежди отпред и отзад, но нямат калобрани.
        По сериозен въпрос, дето ме тормози в момента е как да проверя бачка ли виското на перката? Щото ако не бачка, ми предложиха за двеста кинта уж японско.
        За промивката на системата, пак съм в чуденка - суроватка или оцет, срещу магазинска химия. 10кинта шишенцето, проверих. Днес пък един майстор ми вика "Промии системата два-три пъти с вода и нещо не барай, най-добре". Е, к`во да правя?
        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

        Коментар


        • #94
          От: Е ли Патрола семейна кола?

          Радиатор се мие с цвик. Или ква да е слаба киселина. Заводските химии понеже са същото, пак стават. После най-много да протече радиатора, ако е на ръба.
          Виското се проверява с вестник.
          Ако на баир не загрява значи работи.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: До: Е ли Патрола семейна кола?

            Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
            ... По сериозен въпрос, дето ме тормози в момента е как да проверя бачка ли виското на перката? Щото ако не бачка, ми предложиха за двеста кинта уж японско. ...
            Както ти е казал turtey - пробвай го на баир. Примерно, опни го на магистралата по посока София. По баирите стрелката на температурата не би трябвало да отиде по-нагоре от 1 идея над средата на скалата. А още като доближи средата виското би трябвало да зацепи. А когато виското на Патрула зацепи, то се чува. Яко!

            Вземи навит на руло вестник и на загрят мотор се опитай да спреш перката. Ако успееш, значи виското е за смяна.
            Цената на виско NPW беше там някъде.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              От: До: Е ли Патрола семейна кола?

              Мерси, много. Т`ва за виското и вестника съм го чел някъде из форума, но мислех че е бъзик. Честно!
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #97
                От: Е ли Патрола семейна кола?

                Като прецениш,че е доста загрял слез и гледай виското,някой да загаси мотора и ако завьрти повече от 2-3 оборота е за смяна или пьлнене.
                Става и на място при загрял мотор - даваш му газ на място до около 1500 оборота и си гледаш температурата и слушаш какво се чува под капака.Като отпусне виското ще си проличи ясно.Не повечко от минута,айде 2 от мен,след това виското трябва да си е свьршило работата.

                Става и с весник,аз и на рька го пробвам ма много бие през прьстите и НЕ ГО ПРЕПОРЬЧВАМ.Става и с визитни картички примерно,5 да речем.Моето на зацепило виско не ги спират и 15.
                Последно редактирано от BENZBOSS; 02-08-10, 23:32. Причина: допьлвам си
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: До: Е ли Патрола семейна кола?

                  Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                  Мерси, много. Т`ва за виското и вестника съм го чел някъде из форума, но мислех че е бъзик. Честно!
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=98828

                  Ето ти една тема,някьде около 3-4 страница в началото имаше добро инфо за пьлнене на виско.И вестника не е бьзик,става и с децка джапанка ако не ти мрьнка жената или е далеч.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Е ли Патрола семейна кола?

                    Друга алтернатива за колегата valio_stoilov, ето тук от колегата CarTest.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1859
                    От мен още нещо.
                    1.Слага се във разширителният съд
                    2.Четири супени лъжички
                    3.Караме докато направи четири кръга
                    4.Спираме и изчакваме 1 час
                    5.След това източваме течноста и промиваме добре цялата система.
                    6.Ефекта е професионално почистване на радиаторите и всички връзки.
                    http://img99.imageshack.us/img99/7799/lekuh2.jpg

                    п.п А за суроватката - цвик, нямаш проблем.
                    Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
                    GSM-0878722322

                    Коментар


                    • От: Е ли Патрола семейна кола?

                      Днешният ден не ми даде отговори но въпросите, затова пак ще питам.
                      Та значи. Слизам при джипа въоръжен с вестник, да проверявам виското. Преди да запаля проверявам дали се върти перката на ръка. Върти се с известно усилие. Все едно бъркаш мед с лъжица. Добре, казвам си, не е скопено виското значи с болт. Паля мотора и викам дъй да видя сега как се спира с вестник на студено. Никакво спиране. Вестника стана на къдрава марула. Викам си: тоя вестник е слаб. Вземам 24часа дето е 60-и страници. Пак не спира перката. Вестника пак се покъса. Джипа работи на място към 20мин. стрелката си виси досто под средата на скалата. Така, че, виско имам, ама не спира с вестник....
                      После, ходих на зъболекар, докато изтине мотора. Сипах една купешка манджа/за промивка/ директно в радиатора. Джипа тропа на място 10мин по инструкция. Чаках да поизтине и изпуснах водата от кранчето вляво на радиатора. Малко пластмасово с маркучле на него. Изтече 5-6 литра кафява помия. И ....толкоз! Както и да му се молих, не пусна повече. А някъде четох, че системата побира 12литра? Налях чиста вода и повторих гимнастиката. Пак изкарах толкова 5-6 литра. Сега пиша със съмнението, че не съм успял да източа всичко и гадната химия ми яде водните съединения некъде по системата и ме се хили.
                      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                      Коментар


                      • От: Е ли Патрола семейна кола?

                        Точи се и блока и аз поне като го точа си махам и термостата и после наливам през него.И ползвам дестилирана вода,а не тая от кранчето.

                        Виското на доста коли стои зацепило при студено палене поне около 30 секунди след палене.Скапано виско не значи незацепено,може да стои зацепено почти постоянно - едно такова или поне с такива признаци си нося в багажника за резерва
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Е ли Патрола семейна кола?

                          Честито колега-кораба на Блейк!
                          Ако се съмняваш, че не точиш всичко и желаеш да си промиеш системата-махаш термостата, от най-високата точка на главата-вход-от маркуча на блока за радиатора -изход-подвеждаш чешмяна вода с водопроводно налягане-учудващо интересни на цвят неща излизат.Продължителност на теста-докато избистри изходящата вода и я докара на цвят като тази във водопровода.
                          То имаше някаква такава детска приказка-дето 1/во дошла черната вода, после кафявата и т.н, ние чакаме да дойде кристално чистата :}
                          Успех.

                          Коментар


                          • От: Е ли Патрола семейна кола?

                            Дестилирана за да не си вкараш автогол.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Е ли Патрола семейна кола?

                              Кораба на Блейк: - Джена, телепортирай ме! Майтап!
                              Мерси, на всички за честитките!
                              Колеги, след толкова много избиране и гледане още не мога да асимилирам, че "Дългият сив Патрол" спрян на паркинга зад блока е всъщност мой, тоест наш семеен ..."Семейна кола", както гласи темата.
                              Та, общо взето, седмицата която мина, посветих на "авгиевите обори" на които беше замязала колата притежание на "педантичен немец". Знам, какво си мислите, и аз същото: щом визуално е зле и технически е така. Много вероятно е, за съжаление. Все едно, ще се стяга! Бавно, с мерак и с пари, кагато има.
                              В момента купето е изкърпено, китвах и боядисах. Тапицерията е изпрана десетина пъти. Утре е денят на истината един вид. Събирам салона и водя семейството на разходка. Лака, разходка, да не уморим добичето, защото системата е промита-недопромита, а виското уж работи. Всъщност, май си седи полузацепило, ама искам да се убедя, че не е свят, преди да купя ново.

                              Пак въпрос, ама най добре да е със снимка. Утре, ще направя. Какво е това нещо, отдолу непосредствено преди резервоара, вдясно. Има две стоманени тръбички Ф6, които са вързани в него. Самата маймунка има една доста солидна опънна пружина. При мен всичко е спечено от ръжда и очевидно не работи. Не е блокажа. Той е отзад но дифа и също не работи, ама не му е дошъл реда.
                              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                              Коментар


                              • От: Е ли Патрола семейна кола?

                                Регулатор спирачно налягане спрямо натоварване преден/заден мост.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X