Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е ли Патрола семейна кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Е ли Патрола семейна кола?

    и аз като теб съм влюбен в Патрола.И след два месеца ще си купя(чакам малко парички)-спрял съм се на 94г.и 96г.Y60,но как да разбера колеги ,кой е Y60 и кой Y260?

    Коментар


    • #17
      До: Е ли Патрола семейна кола?

      Първоначално публикуван от pangarov Преглед на мнение
      и аз като теб съм влюбен в Патрола.И след два месеца ще си купя(чакам малко парички)-спрял съм се на 94г.и 96г.Y60,но как да разбера колеги ,кой е Y60 и кой Y260?
      Ми по външния вид У260 е с квадратни фарове например. Това на аватара ми е 260-тка
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        До: Е ли Патрола семейна кола?

        мерси и ме извинете още съм бос по отношение на Патрола

        Коментар


        • #19
          До: Е ли Патрола семейна кола?

          Абе, тя любовта си е любов, ама като гледам през прозореца кишата отвън, хич не ми се ще да се разделям със Субарото, та нещо разума пак взе да надделява. Снощи четох доста и общо взето оставам с впечатлението, че силата на парт тайм джиповете със задно не е през зимата. И ..... пак започва войната между сърцето и разума. Ако някой Патруладжия може да каже две топли думи за поведението на машината на хлъзгаво в града и на магистралата, ще съм му много благодарен.
          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

          Коментар


          • #20
            До: Е ли Патрола семейна кола?

            Ами какви топли думи.Part-time през зимата е все едно караш камион само на задно.Не е идеаният избор

            Коментар


            • #21
              До: Е ли Патрола семейна кола?

              Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
              ... Ако някой Патруладжия може да каже две топли думи за поведението на машината на хлъзгаво в града и на магистралата, ще съм му много благодарен.
              Патрулът е камион за офроуд. Доколкото разбирам от написаното, на тебе кола за офроуд не ти трябва. Така че, карай си Субаруто и се радвай на живота!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: Е ли Патрола семейна кола?

                Мда,Патрола е създаден за извън пътя,имах възможност да притежвам доста запазен екземпляр,и мога да ти кажа че са уникални машини,които има зане за какво му говоря.Но парт тайма е за извън пътя.За тези три месеца както го имах само веднъж,съм ползвал двойното и то да го раздвижа след гресиране,не за друго.Определно парт тайм за семейна кола и за цивилна употреба аз лично не я препоръчвам,с едната ръка си на лоста за бързите и ту включваш ту изключваш в зависимост от пътя.Замисли се за джип фул тайм,така и така няма да го караш по черно постоянно,ще ти е всекидневна кола,и тази екстра не е за пренебрегване.Ти си знаеш,сам знаеш къде и по колко ще го караш.
                Някой ден видя ли се с пари,пак ще си взема патрол,да знаеш краста е и то голяма.

                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  До: Е ли Патрола семейна кола?

                  Преди време бях взел от приятел един Патрол Y60 точно през зимата. Тогава никой не ми беше казал, колко е страшно да се кара парт-тайм на сняг и аз така и не разбрах, че е толкова страшно.
                  Едва ли може да се направи сравнение, но откакто падна снега, си карам Витарата на включени 4х4, а тя си е парт тайм - всички знаем. Не съм имал никакъв проблем из София, карам я и на сняг и на почистено.
                  Та ако ще се отказваш - да не е заради това.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #24
                    До: Е ли Патрола семейна кола?

                    Недей заблуждавай момчето.Part-time зимата нестава.Ти с Витарата лесно ли завиваш като си на 4х4

                    Коментар


                    • #25
                      До: Е ли Патрола семейна кола?

                      Всички знаем, че проблема на парт тайма е разликата в пътя на предните и задните колела. Колкото е по- дълга базата, толкова по-зле, си мисля аз. Но, моля нека темата да не става говорилник на тема теоретична подготовка.
                      Молбата ми беше, ако има хора които карат дълги Патроли през зимата и то не инцидентно, а постоянно, както мисля аз, да споделят.
                      Вижте, за мен въпроса е сериозен. Парите са в мен, Патрола е спазарен и трябва да дам отговор до Коледа. Трябваше днес да гледам джипа, но друг ангажимент промени плановете. Ако го взема, с нежелание ще трябва да махна Субарото /фул тайм/. Тогава живота и здравето на мен и семейството ми ще остане в моите ръце и ще зависи от мен и възможностите на машината. А, аз съм слаб шофьор. По природа съм флегматичен и разсеян, шофирам сравнително отскоро, надали имам и 30хил. По стечение на обстоятелствата станах шофьор след като прехвърлих 35те лазарника и много от емоциите свързани с джиповете, офроуда и т.н. със тъга мога да кажа, че съм ги изтървал безвъзвратно... Сега се опитвам да наваксвам, но кризата ни натиска всички. Въпреки това съм твърдо решен, че ще си купя джип, каквото и да ми струва това като загуба на пари, които ще претърпя от продажбата на колата. Все тая, не е в това въпросът. Той е в това, което е на заглавието: "Е ли Патрола семейна кола" Т.е. до колко рискуваш като караш "камион със задно" по заледеното. Питам, защото никога не съм карал. Учих се на Лада, после си купих Субарото и си го карам и сега. Забелязал съм, че хора които съм возил, ми правят забележки, че много смело влизам в завоите но никога не ми е занасяла, или ако занесе малко, после сама се оправя. Вярно, карам почти винаги с позволената скорост, а на хлъзгаво и много по бавно, но мисля, че и машината има заслуги. То, като се замисля, в годината май повече пробег мога да направя по хлъзгаво, отколкото на черно, така че въпросът, за мен хич не е за пренебрегване, макар и късно да се сетих. Добре че заваля снега.
                      Смятам, стана ясно, как стоят нещата. На кантар съм.

                      Джигера се къса, дет се вика, щото е на една ръка растояние пустият му "Дълъг, сив Патрол с кръгли фарове", ама.............
                      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                      Коментар


                      • #26
                        До: Е ли Патрола семейна кола?

                        Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                        ... Джигера се къса, дет се вика, щото е на една ръка растояние пустият му "Дълъг, сив Патрол с кръгли фарове", ама.............
                        Това вече взе да става като сапунка!

                        Щом се оценяваш като слаб шофьор и си се разглезил на лека кола с фултайм 4х4 НЕ си купувай дълъг Патрол с парт тайм. Не че ми е ясно къде толкова смяташ да го караш с висока скорост на заледено, та да имат такова значение недостатъците на парттайма, ама я по-добре си стой с това, с което си свикнал.

                        Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                        ... станах шофьор след като прехвърлих 35те лазарника и много от емоциите свързани с джиповете, офроуда и т.н. със тъга мога да кажа, че съм ги изтървал безвъзвратно...
                        Леле, още малко и ще се просълзя ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Е ли Патрола семейна кола?

                          Карай си Субаруто, а ако ти идва ниско, го лифтвай - става лесно.
                          Ако караш повече по черно - джанти 15-ки и гуми All Terrain и си почти с джип.
                          Камион за какво ти е?
                          Вярно, че аз от Субару минах на Витара, ама камион не искам. Единствения недостатък на Импрезата, е че е ниска.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Е ли Патрола семейна кола?

                            Колега, Чавдар (V93),
                            Не всички, са се родили с кормило в ръцете.
                            Не всички, са имали възможността да правят това което искат, тогава когато го искат.
                            Не всички, които не знаят, питат. Някои не питат. Част от тях се научават по трудният начин, на други не им достига времето.....
                            Не всички, споделят свои чувства и мисли във форума. Някои намират, че не е "мъжкарско", такова нещо. Дори, намират, за в реда на нещата да се подиграват в чужда тема, с автора и, ей така за забавление. Някъде на това му се вика спам. Аз го определям, като липса на възпитание. Все пак, ти благодаря за мнението, защото ще ми послужи за урок.

                            Ivan_J, тя моята Импреза е висока. И аз съм мислил за 15-ки с някакви кални гуми, ама ще и ходят "кат на свинче звънче". Абе не си е работа, мъча я вече две години по дупките и калищата. Ще я строща накрая. От кола джип не става, ами ще скоча в дълбокото, ама де да видим.
                            Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                            Коментар


                            • #29
                              До: Е ли Патрола семейна кола?

                              Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                              Колега, Чавдар (V93) ...
                              Много невъзпитано ще ти кажа, че ако ти самият не знаеш какво ти трябва и какво искаш, и Господ не може да ти помогне. Както не може да ти помогне и в случай че ти си хвърлил пешкира, защото си решил че на 35 или на колкото си там, си загубил "безвъзвратно" шансовете да изживееш някакви емоции ...

                              Каза ти се достатъчно ясно какво представлява Нисан Патрол. От там нататък решението дали ще ти върши работа, дали ще ти е по кесията, дали ще можеш да се оправяш с него и т.н. е единствено твое.

                              А разделът "Автомобили 4х4" е най-вече за обмен на техническа информация. Не е филиал на "Искрено и лично". Така че, хайде душевните терзания, самосъжалението и психоанализите да ги оставим за по-подходящи места!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Е ли Патрола семейна кола?

                                Нито съм "хвърлил пешкира" нито съм "излискал кофата" колега. Просто преди две години, като си купувах кола само точех лиги по джипките, ама нямах кинти. Тогава си взех Субарото, което е просто учудващо колко емции ми докара по баирите и въпреки очакванията, не можа да се счупи. Сега имам парите за джип и дет се вика и сега съм готов да скоча в един Патрол защото ми харесва, ама от мерак ли, от що ли, забравих, че ще дойде и зимата. Та, отворих си под-раздела "Какъв джип да си купя" и си постнах темата. Наистина не знаех, джиповете с парт-тайм как се карат зимата. Горе долу разбрах, макар, че чисто технически при какви случаи може да бъде включен предният мост, пак не ми стана ясно.
                                Пък, колкото до филиала на "Искренно и лично", трий щом смяташ, че не съм писал каквото трябва и където трябва!
                                Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X