Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалването

    Здравейте колеги ,

    Имам проблем с мойто PAJERO 2.8 тд с мотор 4М40 от скоро при студено време когато го паля след като подгрея 2 пъти завъртам ключа и колата пали веднага , ако не натисна газта след 10 - 15 секунди гасне . След като натисна газта прекъсва няколко пъти излизат бели облъци мирише на сурово нафта и така докато не се исфорсира хубаво. След форсажа проблем нямам . Дайте ми идея какво може да е .. Ще съм благодарен за съвети

  • #2
    До: Проблем със запалването

    Виж това.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=77588

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със запалването

      Здравейте,разбирам,че проблема ще се окаже семеринга на ГНП. Не трябва ли в този случай да смесва нафтата с маслото в картера.Защото на мени ми губи и масло.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със запалването

        Обикновено маслото отива в нафтата и тя почернява. Лесно се проверява.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със запалването

          от къде да проверя днеска сменям смеринга на помпата

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със запалването

            Здравейте колеги. Смених семеринга на помпата и да ви кажа разликата е огромна. Вече не пуши и върви по-добре. Само трябва да видя маслото къде се губи. Искам помощ. Да ми каже някой къде се намира датчика за маслото, защото лампата на таблото не ми свети от доста време. Крушката е здрава, а не свети.
            Последно редактирано от Димо; 23-12-09, 09:52. Причина: Правопис. Писане с ГЛАВНИ БУКВИ!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със запалването

              на моито 2.8 1997 датчика за маслото е на/над вакуум помпата

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със запалването

                Първоначално публикуван от kkkkoko Преглед на мнение
                Да ми каже някой къде се намира датчика за маслото, защото лампата на таблото не ми свети от доста време. Крушката е здрава, а не свети.
                Както казва veso6
                Като застанеш отпред се пада пред ГНП-то, върху вакуум-помпата.
                Само тази снимка намерих, но моторът е мало разкостен, не знам дали се ориентираш...

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със запалването

                  Първоначално публикуван от kkkkoko Преглед на мнение
                  Здравейте колеги ,

                  Имам проблем с мойто PAJERO 2.8 тд с мотор 4М40 от скоро при студено време когато го паля след като подгрея 2 пъти завъртам ключа и колата пали веднага , ако не натисна газта след 10 - 15 секунди гасне . След като натисна газта прекъсва няколко пъти излизат бели облъци мирише на сурово нафта и така докато не се исфорсира хубаво. След форсажа проблем нямам . Дайте ми идея какво може да е .. Ще съм благодарен за съвети
                  Kолега моля само за статистиката - на колко километра е твойто паджеро

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със запалването

                    175000KM

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със запалването

                      Този датчик които е на снимката ремонтиран ли е
                      Става дума за захващането на крачето на буксата, защото се вижда че е закрепено с болтче или така е оригинално
                      Аз имах подобен проблем. А именно въпросното краче се беше отчупило
                      от датчика но нямаше дупка с резба.
                      Проблема го реших като запоих на това място ново краче за буксата
                      Та от там, да не би и при теб да е станало нещо подобно
                      Дано да съм бил полезен и весели празници
                      Audi a4 2,5 tdi
                      Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                      Не всичко, което има две бузи е лице!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със запалването

                        ПОМОГНЕТЕ КЪДЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ТАБЛО ЗА МИТСУБИПИТО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със запалването

                          Недей да крещиш, а се обади на някоя морга. Все някъде в Пловдив или Асеновград има такава. Ако не тук в София със сигурност ще намериш.
                          П.П. Сега се сетих, че и във Велинград има.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със запалването

                            няма никъде в пловдив в софия намерих едно но то есчупено във велинград има но е без клима и е с ръчни скорости

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със запалването

                              КОЛЕГИ ЗДАВЕИТЕ МОЖЕЛИ НЯКОЙ ДАМИ ПОМОГНЕ ДА НАМЕРЯ ДЮЗИ ИЛИ РАЗПРЪСКВАЧИ ЗА 2.8 ТД -4M40

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X