Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарски неща

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Проблема ми е, че витара не пали и върви на бензин. На газ е ок. Колата е 8 клапана, моно инжекцион.

    След констатиране на неработеща бензинова помпа и подмяната с друга обаче пак не пали. Помпата качва гориво, прекарва го през филтъра(ще го сменя, но днес не успях да хвана магазина). Откачих и тръбичката за обратния бензин - има такъв.
    Разсъждавам си, че щом на газ си върви и бензин има в бензинопроводите, значи следва нещо с инжектора да не е наред. Запушен или пък проблем нещо с тоците??? Какво мислите, как да тествам?

    Дайте метод за прочисване на резервоара, че май има нужда.
    Здравей Стояне, миналото лято минах по този път. Смених помпата,филтъра,резервоара и нъц неще.Закарах я на компютарна диагностика, всичко си работи нормално.От там започнахме с дюзата на моното ,оказа се скапана пробваха с ултра звук но нищо не се получи поработи малко и отказа.Тук вече се отказах и ази сега съм само на газ.Та провери дюзата на моното как е. Успех!
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • От: Витарски неща

      Провери най-напред да не ти прави бела релето (копчето?), което превключва газ/бензин и жиците до там. Може просто да не стига ток до инжектора. Провери и бобинката на самия инжектор, макар да ме съмнява да е от нея. Ако жиците и релето са ОК, остават или крайния транзистор на компа, който се сменя за 2 минути и беше нещо около лев като цена или да си е заминал инжектора.
      Самите проверки се правят най-лесно с мултицет и осцилоскоп. Ако нямаш под ръка - може и с един светодиод и резистор, желателно с последователно вързан обикновен диод, че на 12 волта понякога изпушват, ако са наобратно.
      В много краен случай, ако съмненията останат в инжектора, откачаш куплунга, вадиш две жици (директно от инжектора), даваш на газ, палиш и с изведените жици подаваш за малко ток на инжектора. Ако тръгне да се дави, зачи инжектора си е наред и търсиш жици или комп. Ако не реагира ... търсиш инжектор. Това при условиея, че бензиновата помпа не се изключва на газ де. Ако има реле за нея - даваш му контактите на късо.

      Последния метод наистина не е особено препоръчителен, сещам се за поне 2ма от Пловдивската група, които имат осцилоскопи, не вярвам да ти откажат.

      Успех!
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Витарски неща

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        Проблема ми е, че витара не пали и върви на бензин. На газ е ок. Колата е 8 клапана, моно инжекцион.

        След констатиране на неработеща бензинова помпа и подмяната с друга обаче пак не пали. Помпата качва гориво, прекарва го през филтъра(ще го сменя, но днес не успях да хвана магазина). Откачих и тръбичката за обратния бензин - има такъв.
        Разсъждавам си, че щом на газ си върви и бензин има в бензинопроводите, значи следва нещо с инжектора да не е наред. Запушен или пък проблем нещо с тоците??? Какво мислите, как да тествам?

        Дайте метод за прочисване на резервоара, че май има нужда.
        Да пиша как се развиха нещата.

        Сменихме бензиновия филтър. Колата отиде в сервиз, където са тествали и дюзата е ок - проблема бил в компютъра. Викнахме един от Копривщица(да си жив и здрав Дяволе), но с него също отказва да пали. Различен е 5-цифрения код, който е на металната кутия. Другите номера съвпадат. И докато се въртяхме напред-назад взе, че запали с нейния си компютър. Ха сега! В момента я караме така пък да видим кога пак ще откаже.
        По интересното е какво да правим като откаже пак?
        Компютъра са го отворили в сервиза и видимо нямало нищо съмнително. Как се проверява дали нещо работи като ту го има, ту го няма
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • От: Витарски неща

          Според мен мотора се е "ошашкал" след преминаването на бензин. Стават такива работи. След сериозно разглобяване на двигател, понякога пак така-не пали и не пали. Дръпваме, тогава запалва, и после няма никакви проблеми.
          Покарай я малко така, но наблизо, и ако след 50-100 литра бензин не направи пак магарията-карай смело.
          Пък и нали има газ...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Витарски неща

            Добре де, не гледахте ли за гершки на тоя комп? Свети ли чек-а, и какво показва?
            Да се определя повреда на компютър на око е малко като да се гадае по черва от гълъб - понякога се познава, друг път - не.
            Ако, или по-скоро - когато - ти направи пак мизерия, мериш всичко наред - захранване, излизат ли напрежения към релето на помпата, бачка ли самото реле, жив ли е транзистора на инжектора, ако да - какво се случва по-нататтък по жиците и т.н. Желателно е да разполагаш поне с уред, с осцилоскоп е още по-лесно ... бе не точно лесно, но по-надеждно
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Витарски неща

              Колеги, миналата събота след големи мъки развих пробката за обезвъздушаване на задните спирачки(на левия барабан). Но след много инструменти и т.н. се сплеска и трябва нова. Кажете ми размерите: М6-7-8, резба и дължината. Апък ако някой има здрава направо да си каже!
              TT-Tuning Team
              АСК Добрич

              Коментар


              • От: Витарски неща

                Не става от всякакво цилиндърче. Пробвал съм да сложа друг щуцер, от друга кола, но конусите нещо не съвпадаха, и резбата хващаше само на една витка. Т.е. не върши работа. Ако намериш оригинален щуцер ще е най-добре.
                А още по-добре е да смениш цялото цилиндърче. Не са скъпи, мисля нещо между 20 и 30 лева бяха.

                А за друг път за да не унищожаваш щуцера действай така:
                Задължително с камък на гедоре започваш да напъваш леко в двете посоки. Без голямо усилие, да не скъсаш щуцера. Ако не иска да помръдне-ползвай чук. Чукаш(пак леко) в осево направление, и в радиално. колкото се може в повече посоки. Пак с камъка, и ако не иска да мръдне, пак с чука. Ако след няколко опита не мръдне-значи работата е сериозна, и е по-добре да се сменя цилиндърчето. Е, нищо не пречи да напънеш за последно докрай. Може пък да не се скъса, а да се развие, кой знае...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Витарски неща

                  Мисля че беше 16лв за японка ,италианско цилиндърче
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • От: Витарски неща

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ... Ако не иска да помръдне-ползвай чук. Чукаш.... Ако след няколко опита не мръдне-значи работата е сериозна, и е по-добре да се сменя цилиндърчето.
                    И като крайна мярка- вземаш една гайка, в която може да влезе горната част на щуцерчето и я заваряваш за него с електрожена или телоподаващото. Докато е още червено, развиваш. След това може да си използваш щуцера с гайката докато намериш оригинален. Като го слагаш, посипи предварително резбата с графитен прах ( ако трябва, настържи си на шкурка от молив), след това ще се развива по-лесно.
                    Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X