Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Витарски неща

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Опел Астра?
    Тц, друг е. През зимата докато се дърпахме да палим на минус 25 градуса ремъка на астрата прескочил с два зъба. Естествено губи центровка, и докато се светна от какво така блъска обратно двигателя при палене-строших три бендикса. Та минах през филма сваляне и слагане на стартера на астра няколко пъти. По е гаден от филма сваляне и слагане на стартер на витара... Та стартера на моята астра(поне) е различен. Корейски е, и шалтера е запресован в три точки към талото на стартера.
    А витарския си е Бош, с правилната конструкция-шалтера се хваща с три болта 5мм, и е лесно да се свали

    Силно впечатление ми направиха магнитите в статора. Доколкото знам с постоянни магнити не може да се докара голяма мощност, затова и се използват електромагнити за създаване на магнитно поле в двигателя на стартера. В случая може би се компенсира с по-високи обороти на ротора, и по-голямо предавателно число на двойката "зъбно колелце на бендикса-венец на маховика". Венеца не знам с колко зъба е, но на бендикса е с 8. Виждат ми се малко, но и на другите стартери е нещо от сорта. Остава зъбите на венеца на маховика да са доста повече.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      До: Витарски неща

      По книжка стартера на витарата е 0,7кВне е много, но достатъчно

      Коментар


      • #63
        До: Витарски неща

        Не знаех, че мотор с такава мощност може да завърти двигателя...
        Правя си един компресор, и се мъча да го въртя с ел мотор 1.1 kW, но не става-мотора идва слаб. Е, и предавателното число е 2:1, ама и компресора е с много по-малък работен обем от витарата.
        Направо съм изумен-ка 700 вата моторче може да върти двигателя на витарата. И то доста бодро, та паленето не е никакъв проблем.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          До: Витарски неща

          Съотношението е различно,това е обяснението
          http://vbox7.com/play:398e8b82

          Коментар


          • #65
            До: Витарски неща

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...
            Силно впечатление ми направиха магнитите в статора. Доколкото знам с постоянни магнити не може да се докара голяма мощност, затова и се използват електромагнити за създаване на магнитно поле в двигателя на стартера. В случая може би се компенсира с по-високи обороти на ротора, и по-голямо предавателно число на двойката "зъбно колелце на бендикса-венец на маховика". Венеца не знам с колко зъба е, но на бендикса е с 8. Виждат ми се малко, но и на другите стартери е нещо от сорта. Остава зъбите на венеца на маховика да са доста повече.
            Тъкмо заради магнитите се сетих за Астра, оня прословут Екокютюк, дето мина зимата през бокса беше такъв. Знам, щото му се бяха свършили четките, та го отварях. За свалянето - но комент, Астра няма да си купя

            И не се заблуждавай за магнитите - има ги разни. В момента това ми е болна тема, чопля се с един генератор, та поизчетох едно-друго и направих малко проби - неодимовите магнити са си ... майката! Надявам се до 15тина дена да има реални резултати, ще пиша в другата тема.

            Не разбрах обаче прецакан ли ти е стартера или просто си търсиш резервен вариант? Ако е непоправимо прецакан, що не огледаш на Балено дали не е същия, че доста изпотрошени има? За мощността, Васето го е казал.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              До: Витарски неща

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Не разбрах обаче прецакан ли ти е стартера или просто си търсиш резервен вариант? Ако е непоправимо прецакан, що не огледаш на Балено дали не е същия, че доста изпотрошени има? За мощността, Васето го е казал.
              Стартера е сложен на място и си върти весело. За разлика отпреди да го сваля-само цъкаше котвата на шалтерчето. Поизчистих го малко, измих четкодържателя с бензин, намазах тънко с грес шийките на ротора които лагеруват във втулките, и това е. Стартера работи като нов. Е, почти, бендикса се обажда отвреме навреме, ама докато успява да пали-нямам намерение да свалям пак стартер.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                До: Витарски неща

                Мицубиши галант 1,8 бензин-стартера е същия като на витарката
                няма начин да няма начин
                http://album.bg/offroad_
                0878 613 163

                Коментар


                • #68
                  До: Витарски неща

                  Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                  Мицубиши галант 1,8 бензин-стартера е същия като на витарката
                  Ако не си го пускал това в темата за чарковете за Витара, ще е добре да го пуснеш, там ровят повече колеги при проблем с частите, ще е полезно да се знае.

                  нещо започва да ме нерви ауспуха на Витарката. Вече 2 пъти се разкача, преди няколко дено го ремонтирах капитално, уж всичко наред... до вчера. Тръгнах да обръщам на едно тясно пътче в района на връх Шипка, Витарката легна по корем на някаква сравнително безобидна пръст, понастъпих газта да издрапам и хайде пак всичко на сол

                  Селските голфаджии много ми се радват, но на мен ми бърка в малкия мозък.

                  Сега разсъждавам какви са начините да се защити задното гърне от задиране? Лифта ясно, но засега поне не ми се иска да я повдигам.
                  Целия проблем (поне на първо гледане) е, че гърнето е наравно с рамата и като легне някъде, меката връзка го отнася. Миналия път се беше откъснала, сега заварките удържаха, но пък ушите са се огънали доста сериозно

                  На всичко отгоре забелязах, че и резервоара го е отнесъл 2-3 пъти, но това не е кой знае какъв проблем, и без това ще го сменям с по-малък.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #69
                    До: Витарски неща

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Ако не си го пускал това в темата за чарковете за Витара, ще е добре да го пуснеш, там ровят повече колеги при проблем с частите, ще е полезно да се знае.

                    нещо започва да ме нерви ауспуха на Витарката. Вече 2 пъти се разкача, преди няколко дено го ремонтирах капитално, уж всичко наред... до вчера. Тръгнах да обръщам на едно тясно пътче в района на връх Шипка, Витарката легна по корем на някаква сравнително безобидна пръст, понастъпих газта да издрапам и хайде пак всичко на сол

                    Селските голфаджии много ми се радват, но на мен ми бърка в малкия мозък.

                    Сега разсъждавам какви са начините да се защити задното гърне от задиране? Лифта ясно, но засега поне не ми се иска да я повдигам.
                    Целия проблем (поне на първо гледане) е, че гърнето е наравно с рамата и като легне някъде, меката връзка го отнася. Миналия път се беше откъснала, сега заварките удържаха, но пък ушите са се огънали доста сериозно

                    На всичко отгоре забелязах, че и резервоара го е отнесъл 2-3 пъти, но това не е кой знае какъв проблем, и без това ще го сменям с по-малък.
                    Аз също съм без лифт и даже си позадрах шасито незнайно къде, та сега ръждицата тръгна на работа. Относно гърнето: и аз имам такъв проблем, но като се загледах в съвременните джипове забелязвам че те имат някаква кора, точно там, където е гърнето. Замислям се за някакъв такъв проект, но в момента нямам време
                    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                    Коментар


                    • #70
                      До: Витарски неща

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Лифта ясно, но засега поне не ми се иска да я повдигам.
                      Те това ти е най-голямата грешка
                      Защо не искаш... Става почти без пари, а визията и проходимостта минават на по-високо ниво.
                      Ако не можеш-докарай ми я, аз ще ти я направя
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Витарски неща

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Те това ти е най-голямата грешка
                        Защо не искаш... Става почти без пари, а визията и проходимостта минават на по-високо ниво.
                        Ако не можеш-докарай ми я, аз ще ти я направя
                        Хихихи, мога бе, споко
                        Не искам (поне засега) да я повдигам, защото в момента това ми е единствената кола в движение, което означава, че и се събира доста моткане по асфалта, а там лифта никак не ми е от полза. Отделно, че вдигна ли я, ще сложа по-големи гуми, съответно ще започна да се навирам на по-кофти места (познавам се...), съответно ще започнат да се чупят по-сериозни неща от ауспуха - планките на предния диф вече са кърпени веднъж, мисля, че ако започна одисеята с лифта, няма да се размине само с планки...
                        Плюс неприятния момент "пари", който не е чак толкова съществен в случая, но все пак си е фактор.

                        Мислех си по-скоро за някаква по-дебела ламарина, която да обира "лягането по корем" вместо гърнето, едва ли има нужда да е по-широка от 200-250мм, сгъната отпред под някакъв ъгъл, да не оре.
                        Ще видим, тая седмица съм адски кът с времето, та до следващата събирам идеи и предложения.

                        П.П. и още нещо против лифта - моторчето никак не му стигат киловатите, на сегашните гуми е поносимо, но ако натъркалям по-големи, имам чувството, че съвсем ще увехне. Не съм сигурен де.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Витарски неща

                          Странна работа - най-накрая смених амортисьорите (благодарности на trent за съдействието), оправих си баланса на гумита (този път Кольо ми подсказа правилното място) и ... разхода ми отиде на 15/100 газ на асфалт
                          След доста ръчкане по газовата, включително и тест на съвсем различен смесител, най-накрая ми просветна, че проблема не е там - просто когато стрелката се задържа по-дълго над отметката 130км/ч, "куфарната" аеродинамика си казва думата
                          Прибрах се от Русе до СЗ кротко с 90-100 и разхода си дойде на мястото, въпреки, че по Шипка се посдъвкахме с едно Санта-фе.

                          Като доизпипам новия смесител, ако все още ми харесва, ще пусна снимки и описание. Не, че е нещо принципно ново де - просто е суперелементарен и позволява максимално скъсяване на пътя на газта, плюс адекватно управление на клапана на ниската страна от компа на моноинжекцията.

                          Като стана дума за Шипка... абе, няма ли вариант да се сложат някакви по-смислени предни спирачки на Витарата? С тия неветилирани дискове и особено с микроскопичните накладки, по-интензивното спиране твърде бързо се превръща в приключение. Ако някой ден все пак ме ухапе кучето и реша да сложа по-големи гуми, съвсем ще започне да спира като товарния влак...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Витарски неща

                            Дългата база май е с вентилирани, но вероятно и апарата ще е по-широк. Не знам ще могат ли да се ашладисат безпроблемно?
                            Ще чакам с нетърпение да видя какво си намислил за газовата.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Витарски неща

                              Ха де, никога не съм се заглеждал. Идвали са ДБ, ама все с проблеми по мотора (предимно заради нечии ръчички, които са по-бързи от главата). Довечера ще отскоча до едно приятелче да ги огледам внимателно.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Витарски неща

                                Стефане, проблемът със спирането не е отпред, а отзад, стия куците барабани, но скоро ще пусна тема по промяна от барабани на дискове, вече се с добих с едни супорти от вектра, а вентилираните дискове имат значение при големи скорости, тези от възможностите на витарката не са вентили, до скоро

                                П.С. Радвам се, че помогнах, заповядай отново, но тоя път с плаж

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X