Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Витарски неща

    Здравей,моята също е с централно и аларма.Отключва и заключва всички врати от динстанционното.Също така и от ключалките на която и да е врата/става въпрос за къса база т.е.3 врати/
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #32
      До: Витарски неща

      Задната врата още не съм я вързал към централното, въпреки, че днес имах идея да го направя. Гадината просто спря да се отваря. След бегъл оглед, останах с впечатлението, че някой се е пробвал да я отключва, скосих се, отворих кората и просто откачих лостчето на ключалката.

      Гледам, че има и 2 свободни жици от някакъв куплумг, ако успея да го открия къде излиза, ще му сложа едно ключе и на всеки опит да се отключи вратата отвън, направо да пуска алармата Не, че е кой знае каква защита, ама що пък да им улеснявам живота на пед@#%&ите?

      Пътьом капнах по малко WD40 на всички налични оси, осички и лостчета, сега си цъка като нова
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        До: Витарски неща

        Абе вд-то си е напрова панацея. След като напръсках задната врата и както каза започна да се отключва, като ново.
        У съм jlx, но задната врата и капачката за резервоара ги отварям ръчно. Дори кабели не са опънати, явно така е замислено или е мислено, като супер екстра, която се заплаща отделно.

        Коментар


        • #34
          До: Витарски неща

          и при мен беше така . Бастър Копче ,че и другата пушка вътре и аз спокоен. гледам жена ми отваря задната врата, а колата заключена .
          първо с WD 40 (ползвам го от 1990г.)ОК оправи се .После от машинката(2 -стапален редуктор-1996г.) пак на задната врата паднал един щифт .
          после дяснатата врата пак WD40.Мнго ме е яд на тези найлони , но май най добре се лепят с двустрано тиксо. Но и трите врати са вързани на централното, освен ако някой палачор не е барал.Абе капризни са особено ако ги сглобявал испанец.
          899180483

          Коментар


          • #35
            До: Витарски неща

            Нещо странно, с което не се бях сблъсквал досега: От 2 дена предна лява започна да изпуска сериозно. Днес сутринта я намерих почти на джанта и докато се забавлявах с разни странни немски изгъзици, хайде на гумаджия. Човека изкара отвътре две шепи кал

            Има два варианта - или като са слагали гумите, никой не е чистил джантите, ама едва ли - гумите са слагани нови и то сравнително скоро, или по някакъв, неизвестен за мен начин калта е успяла да се шубне покрай бордовете, което също не ми се вярва

            Гумите са Ласа Компетус, 195/80/15. Интересното е, че за последните 3-4 месеца, откак са сложени (предишния собственик ми е приятел) никога не са помпени. на 2-3 пъти съм ги проверявал, за собствено успокоение - 1.8бара и точка. Тая предната запона да се е..ва след разходката на събора, но нито съм я тормозил кой знае колко, нито има някакъв проблем с джантата, със сигурност не съм карал и с мека гума.

            Засега нямам обяснение, но скапаната кал все отнякъде трябва да е влязла? Някой патил ли си е от подобна щуротия? Най-много ме притеснява да не се окаже, че проблема е в гумите.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #36
              До: Витарски неща

              Според мен калта е влязла при по-сериозно отъркване на сумата и джантата в кален "бордюр". Такива на разходката имаше много
              Щом досега не е имало проблем, а и навсичко отгоре е влязла кал-всички улики сочат натам. Изпускането е вследствие на калта която е застанала между джантата и гумата. Последната кал която е навлязла там. Ако имаше още няколко колиметра по черно-тази кал(между джантата и гумата) щеше да е вътре, а на нейно място да има друга.
              Не претендирам за вярност, просто размишлявах на глас...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                До: Витарски неща

                Коле, ама тя си беше вътре калта, и кето е по-интересното - много кал. Затова съм в шах
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  До: Витарски неща

                  Абе влизането на кал си е напълно нормално, ама и гумата си спихва мигновенно. После помпиш и калта си остава вътре, а от останалата непочистена по борда леко си спихва в последствие.

                  Така и никой не ми отговори на въпроса, защо нямам машинка на третата врата Както писах нямам дори опъвани кабели, а съм с ценрално.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Витарски неща

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    Абе влизането на кал си е напълно нормално, ама и гумата си спихва мигновенно. После помпиш и калта си остава вътре, а от останалата непочистена по борда леко си спихва в последствие.

                    Така и никой не ми отговори на въпроса, защо нямам машинка на третата врата Както писах нямам дори опъвани кабели, а съм с ценрално.
                    Колега, относно машинката, най вероятно централното ти е поставяно допълнително или просто колата е удряна отзад и в последствие е сменена с врата без централно, а кабелите премахнати. Аз на моята си имам централно и отзад

                    Коментар


                    • #40
                      До: Витарски неща

                      мислех, че всички jlx трябва да имат, но пък виж не се сетих, че може да е сменяна вратата.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Витарски неща

                        моята също е JLX, ама няма централно на нито една врата, заводски не се слагат, слагат ги после или в сервиз на Сузуки и затова изглеждат оригинално или специализиран сервиз, пък и твоята е италианка и е тунингована допълнително, даже антенка са ти сложили на средният панел на тавана

                        Коментар


                        • #42
                          До: Витарски неща

                          Моята също е JLX, ама кабиото няма централно на задната врата.трябва да проверя дали има изведени кабели.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #43
                            До: Витарски неща

                            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                            моята също е JLX, ама няма централно на нито една врата, заводски не се слагат, слагат ги после или в сервиз на Сузуки и затова изглеждат оригинално или специализиран сервиз, пък и твоята е италианка и е тунингована допълнително, даже антенка са ти сложили на средният панел на тавана
                            Склонен съм да поспоря. На схемите централното си го има. И изпълнението е прекалено добро, за да е правено извън завода. Виждал съм допълнително слагани джунджурий - не казвам, че няма грамотно сложени неща, но определено се различават от заводската сглобка.
                            Друг въпрос е дали го има на всички и определено номера със сменената врата не е за подценяване

                            Относно гумата - интересното е, че започна да изпада чак на другия ден, съвсем изпадна на по-следващия.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Витарски неща

                              аз съм готов да поспоря, тъй като е много важно за къде е правена колата, моята е испанка и старата ми японка също нямаше централно, по схемите има и електриката на климатика, ел. стъклата, ел. фарове, темпомата, и др. , ама не всяка ги има нали?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Витарски неща

                                Днес, след някокочасово обикаляне (не за удоволствие), реших да отскочим до "ранчото", пътьом и да си налеем хубава вода. Обаче без малко да стане грешка - безобидната преспичка, препречваща достъпа до чешмата, се оказа изтикан от снегорина плътен сняг, леко замаскиран от прясно навалелия, колкото да се бухна в него само на задно. Е, поне разбрах къде е предела на проходимостта на Витарата в сняг - горе-долу като на всяка друга подобна машина, а именно - като увиснат и 4-те колела във въздуха

                                Затова момчета, носете си новите дрехи и оня универсален инструмент, познат под кодовото име "лопата-с-къса-дръжка", няма и 10 минути гимнастика и бяхме отново в движение. малко се притесних за маншоните на предните карета, но нямаше проблем.
                                Прикачени файлове
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X