Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Витарски неща

    Колега и аз имах същите проблеми онзи ден в студа. Езичетата не се вдигаха и оттам не мога да си вляза в колата. Напръсках "машинките" и на двете врати с някакъв препарат /не си направих труда да му запомня името, защото съм му сърдит/, който в случая се оказа та*ак работа. Само дет' дадох 10 лева и косур за него. Ако ги махна дали ще даде някакъв резултат? Или чисто и просто да експериментирам, но май ще се наложи да си сменя уплътненията на джамовете, защото като вали дъжд, сигурно капи и върху машинките и после като паднат температурите всичко май замръзва в кухината на вратата и после става мазало ...

    Ще ме извините, че ще оспамя темата, но някой има ли подходящ вариант за шумо-топлоизолация (материала за препоръчване е да е незапалим, или трудно запалим, защото ще уплътнявам и около кабелите, влизащи в купето)

    Благодаря и щастливо изкарване на празника!
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

    Коментар


    • #17
      До: Витарски неща

      Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
      Колега и аз имах същите проблеми онзи ден в студа. Езичетата не се вдигаха и оттам не мога да си вляза в колата. Напръсках "машинките" и на двете врати с някакъв препарат /не си направих труда да му запомня името, защото съм му сърдит/, който в случая се оказа та*ак работа. Само дет' дадох 10 лева и косур за него. Ако ги махна дали ще даде някакъв резултат? Или чисто и просто да експериментирам, но май ще се наложи да си сменя уплътненията на джамовете, защото като вали дъжд, сигурно капи и върху машинките и после като паднат температурите всичко май замръзва в кухината на вратата и после става мазало ...

      Ще ме извините, че ще оспамя темата, но някой има ли подходящ вариант за шумо-топлоизолация (материала за препоръчване е да е незапалим, или трудно запалим, защото ще уплътнявам и около кабелите, влизащи в купето)

      Благодаря и щастливо изкарване на празника!
      Не ми се вярва проблема със замръзването да има общо с уплътнията, пео-скоро заради много висока влажност+студ = замръзнал конденз на лошо място. Кофти комбинация, но се случва.
      При мен със сигурност беше от ей тия смотани "копчета", защото като подържах едното с ръка и се раздвижи веднага. На мицака ми се беше случило същото, там направо ги изхвърлих вичките и повече проблем не съм имал.
      За изолация се сещам все за гума, ама не отговаря на изискването за незапалимост. Разните вати пък са на "ти" с влагата. Ако ще е само за някакъв отвор - маслоустойчивия силикон ще свърши работа. Практически не гори (при много висока температура просто се разпада, но в такава ситуация хич няма да ти е до силикона ) и на малка площ издържа на почти всичко.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        До: Витарски неща

        Миналата година ми замразваше и на мен вратата, отворих почистих и напръсках със силиконов спрей и сега няма проблеми

        Коментар


        • #19
          До: Сваляне на хъб?

          Тъп въпрос: как, по дяволите се развиват болтовете на шибания автоматичен хъб на Витарата? Има ли някакъв пиниз или направо да започвам да рева с крокодилски сълзи?

          Опитах по нормалния начин, с вътрешен шестогран 6мм, ядец. Ако напъна още малко и направо усещам как шестограна на болта ще стане на окръжност. Пробвах по серсемския начин, с челно причукване (без да прекалявам), никакъв ефект.
          Предишния собственик е ходил да ги сменят (хъбовете) в някакъв загубен сервиз, защото единия не включвал както трябва. И в сервиза са му ги "сменили" ... ама друг път Не са пипани, откак е станало на кола това нещо.
          Не, че изобщо не включват, но единия определено се ебава и не знам кога ще му текне да се пръсне и да ме остави някъде. Включи ли, всичко е ОК, но понякога умува дали да включи или да си постърже малко, а това никак, ама никак не ме кефи.

          Та така: има ли още някакъв фокус, за който не съм се сетил?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            До: Витарски неща

            При мен беше същата мъка с десния хъб. Омасли добре около болтовете (аз специално използвах спирачно масло) и изчакай 1 ден. После шестограма в болта и леко чукай. Така при мен се разхлабиха

            Успех

            П.П. Ако номера стане, разкарай болтовете, с които си в момента и сложи от хром никел. Няма да ръждясват, няма да се запичат от топлината на спирачния диск и лесно ще се развиват ако се наложи
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #21
              До: Витарски неща

              Такаааа... имам си вече хъб като слънце. Но да карам поред.
              Ботовете ги развих по съвсем идиотския начин - нагряване с газовата горелка. Не бяха идеално зле, но за да няма недоразумения, при сглобяването сложих нови, с установен произход. Не знам колко е якостта на оригиналните, в момонта са с 8.8, по груба сметка не би трябвало да има проблем. Просто нямах по-яки с вътрешен шестогран в момента, ако трябва ще ги сменя.

              какво намерих вътре в хъба:


              Съжалявам, че снимките не са особено добри, но гесеема толкова. Хъба пълен до откат с ... единствената дума, която ми идва на ум е "гняз". Някаква абсурдна смеска от гадна грес и силикон. 'Ми как няма да се сърди и да се чуди да включили, да се счупи ли

              Силикона явно е натъпкан, щото о-пръстена на капачката на хъба скъсан. Е то бива икономии, ама това вече на нищо не обръща - скапания пръстен едва ли струва повече от 50ст нов, а и като гледам си е съвсем стандартен размер. Естествено, Капачката беше отвивана със секача:


              Разфасовах си хъбчето и почистих всичко:


              След което го мазнах лекичко с нещо, което не помня какво е точно, но го взимах за скоростната кутия на един Галант и би трябвало да е чиста синтетика. След известно умуване мацнах и съвсеееееем малко грес за карета на аксиалния лагер, сглобяване, монтаж с новите болтове и готово. Сега си включва като стой та гледай.

              Въпрос: прочетох каквото има изписано за хъбовете на Витарата, но все се обсъжда смазването (или по-скоро несмазването) на ръчните такива. Дали процедурата е добра за автоматичните? Не ми е проблем утре пак да го разглобя и да го изчистя (или да му добавя малко грес), така или иначе ще отварям и другия, че кой знае какво има вътре, а и в понеделник на този ще му сменям о-пръстена.
              Прикачени файлове
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                До: Витарски неща

                Другите два варианта са: нагряване с оксижен или заваряш друг болт за главата и напъваш с гедоре.
                Ааа ти си се оправил, честито
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Витарски неща

                  Аз на мойта с рико шестогран и тръба 40 см и напъване отвиха се ама скърцането е страхотно имаш чувството че ще са се скъсат ама се отвиха бяха доста ръждиви.
                  Бялото BUZUKI 1.6 8в
                  0899368772 ;) 0897229322

                  Коментар


                  • #24
                    До: Витарски неща

                    От едно известно време ме гризе следния въпрос: само мойта Витарка ли е толкова тъпо направена, че централното заключва и отключва само двете врати, а третата е на отделна верига, че и с друг поляритет на бобината?
                    Все още се случва да забравя задната врата отключена... да де, то аз съм си за бой, щото се каня от сума време да пусна два кабела и реле и за задната, ама все го отлагам за утре.

                    Температурите пак започнаха да падат, нищо чудно пак да има замръзнали врати и влизане през задната (аз проблема си го реших уж, но все някой ще изреве) и колко ли забравени отключени врати ще има?
                    Пускам го повече като тема за размисъл - проверявайте си и задната врата, да не улесняваме крадците, @$@$# им.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Витарски неща

                      не колега, някой го е домързяло да смени и на третата врата централното, това е?най-вероятно са различни

                      Коментар


                      • #26
                        До: Витарски неща

                        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                        не колега, някой го е домързяло да смени и на третата врата централното, това е?най-вероятно са различни
                        Задната все още не съм я отварял, та не знам каква е точно, но ме съмнява да е различна. Централното си е заводското, със съответните бутони и прочее, не е слагано после, това със сигурност. Тъпото е, че "машинките" на вратите (обикновени яки електромагнити) се управляват по 2 жици със смяна на полярността на напрежението, имат си някакво смахнато управление за целта, докато на задната има просто два бутона. Ефекта е същия де, но са на отделна верига, което ми се вижда малко нещо идиотщина.

                        П.П. под "отварял" имам предвид, че не съм я разглобявал
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Витарски неща

                          Колега аз на моята 89г.къса имам оригинално копче от купето да е закл. и откл. и към това копче ми вързаха алармата без да прекарват нови кабели и си работи
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Витарски неща

                            При мен ситуацията е абсолютно същата от копчето което блокира и отблокира вратите -Витара 4 врати 97 година.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Витарски неща

                              Направо ме хвърляте в размисъл, още повече, че в момента нямам достъп до схемите. При мен копчето за заключване/отключване на вратите е над бутона за стъклото на шофьорската врата, а двата бутона за задната врата са вдясно до кормилото. Освен пак да съм попаднал на някоя "междинка", което не е рядкост при мен

                              Не, че е кой знае какъв проблем, просто съм все по-любопитен.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Витарски неща

                                Така е а алармата е някаде по средата.Не знам точно как е сварзано.Първо като сварзаха алармата отваряше и затваряше само двете врати, обаче мен не ме остройваше и попитах дали не може да се свърже през копчето за задната врата и момчето го направи за две мин.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X