Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Избор на ски

    Каската е задължителна,още повече при начинаещ.[/QUOTE]

    Що ли нямаше кой да ми го каже през 1970г? То и Ратраци нямаше тогава, та ските трябваше да са с 40см. по-високи от мен, ама времената се променят. За кандахари дали някой е чувал сега и обувки Пионерки?

    Коментар


    • #17
      До: Избор на ски

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      ...За кандахари дали някой е чувал сега и обувки Пионерки?
      Пропусна да кажеш, че ските са дървени а кантовете са метални ленти 5мм стегнати с винтове за дърво. Аз имах такъв комплект и анурак.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        До: Избор на ски

        Абе хора, няма да карам телемарк от преди войната. А колкото до предпазните средства, то за начинаещ сигурно каската може да е малко овъркил, а може и да не е , ама предпочитам да изглеждам смешен с каска, от колкото после да съжалявам. Въпрос на лично предпочитание. Поздрав и благодарности на всички!
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #19
          До: Избор на ски

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Абе хора, няма да карам телемарк от преди войната. А колкото до предпазните средства, то за начинаещ сигурно каската може да е малко овъркил, а може и да не е , ама предпочитам да изглеждам смешен с каска, от колкото после да съжалявам. Въпрос на лично предпочитание. Поздрав и благодарности на всички!
          За това да нямаш притеснения, така или иначе свестен телемарк с фиксирана пета няма да направиш . Да не говорим, че хич не е толкова лесно колкото изглежда .

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ... За кандахари дали някой е чувал сега и обувки Пионерки?
          Да . Тези на баща ми още ги ядат дървоядите в мазето .... както и старите ми руски писалки ... те пък са дърво и хич без кантове

          Иначе и моето е като повечето изказани мнения. Нови обувки, възможно най-добрите в предвидените финанси и стари ски. За дължината на ските - зависи от вида ски и терен. в общи линии търсиш нещо, което е за обработени писти. т.е. по-къси и тесни. в общи линии - до брадичката ... Ако караш, така или иначе ще ги смениш след година-две, а по-късите се контролират доста по-лесно.
          А, ако попаднеш на надрани ски, могат да се залеят ...

          За каската- все тая, това си е твое решение, ако искаш карай и с бронежилетка. това не оказва влияние на това колко бързо ще се учиш.
          Последно редактирано от deyan_h; 19-12-09, 09:29.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #20
            До: Избор на ски

            за колегата The Trident: Гледай да пазиш добрия тон. Като за 2 поста само спами.Става дума, че каската не е належаща особено когато караш на равно с пешаходна скорост и бюджета ти е ограничен.Тъй че по-добре да дадем на момчето някой умен съвет за бъдещето му във спорта.

            Коментар


            • #21
              До: Избор на ски

              Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
              ... момчето.....
              Хе-хе! Мерси за комплимента! Макар че...момче бях преди 20-30 години.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #22
                До: Избор на ски

                Аз също смятам, че на първо време може спокойно да се мине и без каска. Когато аз се учех да карам, каски нямаше а Стената не беше по-полегата. ....ама тогава и водни ски се караха без каска а сега уейкаджиите карат с каски. Ама само екстремистите.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  До: Избор на ски

                  Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
                  за колегата The Trident: Гледай да пазиш добрия тон. Като за 2 поста само спами.Става дума, че каската не е належаща особено когато караш на равно с пешаходна скорост и бюджета ти е ограничен.Тъй че по-добре да дадем на момчето някой умен съвет за бъдещето му във спорта.
                  Aбе ти май наистина си го търсиш и не се съмнявам,че ще го намеришизвиних ти се на лично,но май не потегляш и не се аргументираш с факти.Явно си доста наясно с нещата,но само на думи.Сега специално ще ти разясня /“когато не мовжеш да говориш,научи се да слушаш"/защо е нужна каската.Вземи си моливче и листче и си записваи.
                  1.Методика-изграждането на навици и умения се създават от началото,тоест първи стъпкимайсторе.
                  2.Безопастност/задай си въпроса ,ако някой 100кг се спре в теб,или да ти дам примери безброй с латентен край а?майсторе.
                  Вече найстина възбуди любопитството в мен на колко год.си,с какво се занимаваш,че си токова компетентен тогава когато става на въпрос за човешки живот.Замълчи....,с този си отговор рискувам да си навлеча неприятности но се надявам на разбиране от нечия страна
                  ПАВКО
                  0888802068

                  Коментар


                  • #24
                    До: Избор на ски

                    Колеги, моля за толерантност. Не искам да съм причина за конфликти във форума. Отново лагодаря за съветите!
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Избор на ски

                      Вече съм оборудван! Обувки Росиньол Радикал с твърдост 90-100, ски Техно про ХСМ 400, автомати Саломон С711, щеки Росиньол, ръкавици Лафума , каска и очила Алпин. Обаче тия обувки ще ми счупят краката. Вече седя в къщи с тях от един час ими изтръпват ходилата. На дължина са ми ОК и не ме убиват на конкретно място, обаче на ширина...Имам чувството, че съм в менгеме. Общо 970 лв. за всичко.От тях ски автомати и обувки - 680 лв.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Избор на ски

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Обаче тия обувки ще ми счупят краката. Вече седя в къщи с тях от един час ими изтръпват ходилата. На дължина са ми ОК и не ме убиват на конкретно място, обаче на ширина...Имам чувството, че съм в менгеме.
                        Нормално е за такава твърдост пък и въобще за ски обувките - това е замисъла!!
                        Ама представи си 130 как стягат! Гледай някое състезание от световната купа - след финала веднага ги разкопчават! Ако са с термоформируем чорап ще бъдат малко по-добре след време! Иначе ги разкопчавай на седалката, а преди спускането ги закопчавай! Моите са 80 твърдост и след 4-5 часа каране краката са ми изтръпнали! Ама аз не ги разкопчавам! И са ми меки вече!
                        Иначе честито за придобивката и със здраве да си я ползваш!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          До: Избор на ски

                          Благодаря!
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор на ски

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Вече съм оборудван! Обувки Росиньол Радикал с твърдост 90-100, ски Техно про ХСМ 400, автомати Саломон С711, щеки Росиньол, ръкавици Лафума , каска и очила Алпин. Обаче тия обувки ще ми счупят краката. Вече седя в къщи с тях от един час ими изтръпват ходилата. На дължина са ми ОК и не ме убиват на конкретно място, обаче на ширина...Имам чувството, че съм в менгеме. Общо 970 лв. за всичко.От тях ски автомати и обувки - 680 лв.
                            Как се представят новите ски? Моля Ви да напишете отзиви и също точния модел на ски и автомати.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Избор на ски

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Аз също смятам, че на първо време може спокойно да се мине и без каска. Когато аз се учех да карам, каски нямаше а Стената не беше по-полегата. ....ама тогава и водни ски се караха без каска а сега уейкаджиите карат с каски. Ама само екстремистите.
                              Той колегата вече се е оборудвал с правилните неща, ама да си кажа мислата. И аз двайсет и нещо години си карах с шапката и не ми пукаше, но от 2-3 сезона сложих каска и не съжалявам изобщо. Вярно е, че със ски главата най-трудно можеш да си я потрошиш сам, но в момента, в който излезеш от учебния плац на пистата, ставаш мишена за всички дебили, които едвам карат, но се юркат по склона на шус като невидели. Нагледах се напоследък на приятели и роднини с 20-30 годишен опит и много добри карачи, които си отнесоха тъпи травми точно от подобни кретени. Така че нищо срамно няма в това да си подложиш още една тенекийка на задника...

                              П.П. А драмата с кретените не е само при нас - по всички курорти в Европа са пропищели от самоуверени любители, които след три дена уроци се мислят за велики, а грам идея нямат нито от контрол на ските/борда в критична ситуация, нито от правила за поведение на пистата.
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар


                              • #30
                                До: Избор на ски

                                Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                                ....... нито от правила за поведение на пистата.
                                Нема да се коркаш, колега. Това е следствие от демУкрацията.
                                Така стана с колите по улиците (като им паднаха цените до ниво 2 коли за една заплата, сичкото идиот си купи по една кола)
                                Стана модерно да се ходи на Банско и къде що имаше идиот с 500лв. в джоба се яви на пистата.
                                Стана модерно да се кара джет и ела гледай как в мерака да го видят от плажа, кара през главите на хората.
                                Стана модерно да си купиш лодка.... и леле, какво даване на газ в пристанището пада. ...ми то като си навътре в язовира кой ще те види.

                                Бе Пози и Стойка Миланови са на мода и тоя сезон.
                                Що комплексар с мерак за доказване и показване има...не е истина. Що безсмъртно идиот и пилот има...

                                ПП Това "култура" к'во значеше бе, колега?
                                Последно редактирано от drukman; 31-01-10, 05:38.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X