Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на ски

    Има нужда от съвет за избор на ски. Тежа 105 кг. и съм висок 180 см. Не умея да карам ски, но се налага. Бюджет за ски плюс автомати плюс обувки - 700 лв. (знам, че са малко, но това е бюджета). Предпочитам НОВИ! Попаднах на тези опции:
    http://www.alpinsport-bg.com/product...bdc9b78e99bf42
    и това
    http://www.sportdepot.bg/products/wi...obuvki---mujki
    Или това
    http://www.sportdepot.bg/products/wi...i-i-ski-obuvki

    Също така ми предлагат и някакви марка Techno....

    Предварително благодаря за съветите!
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    До: Избор на ски

    Клега според мен елана неса лош избор.Но това е мое мнение.
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #3
      До: Избор на ски

      Щом не умеете да карате ски, просто си вземете ски втора употреба, като марката няма значение.Някой по софт модел, евтин за да може да си го трошите,драскате,жулите на воля. Обувки по възможност нови и да са удобни (пак без робуване на марки и модели) задължително меки т.е. клас на твърдост-нисък. Състезателна (твърда)обувка...ще си мечтаете да ги свалите след 10мин. носене
      Всички настройки по ските и обувките, като за начинаещ няма да ви помогнат много много да се научите. Височината не е нужно да прехвърля брадичката (има и други критерии за подбор на височина, но е много относителен и зависи от много фактори)
      LZ1HRD

      Коментар


      • #4
        До: Избор на ски

        При ските има едно основно деление - за начинаещи, за напреднали и за състезатели. Тези, които си избрал пише, че са за напреднали. Което значи, че са по-твърди и вероятно ще ти е трудно да се учиш с тях. Ските за начинаещи са по-меки и е по-добре да си подбереш такъв модел.

        Важна е и дължината на ските, като за начинаещи е по-добре с по-къси ски. Мисля, че за теб добра дължина ще е между 160 и 170 см.

        За обувките най-важното е да са удобни и по мярка. За начинаещ наистина е по-добре по-мека обувка.
        Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Избор на ски

          Обувки задължително нови/нов търлък./твърдостта не повече от 80,тези които си показал са 80,но търси такива които свода/ъгъла закл.между стъпалото и подбедреницата/на обувката да е мах под 90градуса,почти всички обувки се регулират,но колкото си по наведен напред ч/з коленете толкова по добре това ще ти помогне да не натискаш постоянно на езиците,а също така ще си в постоянна естествена скиорска стойка,или добро телодържане по време на обучението което само по себе си ще ти спести време и вредни навици, които след време би било трудно да премахнеш.За номера на обувката мисля,че знаеш /да не те убива,но и да не хлопа като кокал в тенджера/по възможност да са с 4 щраимера с метални закопчалки,също така по възможност обувката да е по висока има такива с допълнителни кори.Един пръст да е по висока от останалите е добре.Тези неща са важни защото няма да си купуваш обувки всяка год. В последствие може да ги смениш за по твърди.За ските както е казал колегата по горе като начало вземи стари,но тук възниква проблема за височината и не искам да се ангажирам с това/аз лично бих ти дал ски горе долу колкото теб/ ,предполагам няма да си самоук и този проблем ще го реши ски учителя дължината има значение,ако е колкото теб си по устоичив,всеки см. надолу я намалява да не забравяме ,че си начинаещ тука има физици и те могат да го обяснят с законите на физиката и механиката/био/,или след като направиш 5 дневен курс си купи ски на старо със съответната дължина,тогава вече ще си изградил навици и умения,и тогава може да си позволиш ските да са по къси.
          Надявам се да съм бил полезен.
          Последно редактирано от the_trident; 17-12-09, 16:37.
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #6
            До: Избор на ски

            Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
            При ските има едно основно деление - за начинаещи, за напреднали и за състезатели. Тези, които си избрал пише, че са за напреднали. Което значи, че са по-твърди и вероятно ще ти е трудно да се учиш с тях. Ските за начинаещи са по-меки и е по-добре да си подбереш такъв модел.

            Важна е и дължината на ските, като за начинаещи е по-добре с по-къси ски. Мисля, че за теб добра дължина ще е между 160 и 170 см.

            За обувките най-важното е да са удобни и по мярка. За начинаещ наистина е по-добре по-мека обувка.
            Не мога да намеря един емотикон (човече което си блъска главата), затова деликатно ще кажа, че това почти беше вярно преди 15-20г.

            При ските основните деления (от както има карвинг) са по радиус на завоя и по терен (за писта, за извън писта и т.н.). За всеки модел ски си има таблица по която се определя дължината по теглото на скиора. В зависимост от предпочитанията за радиус на завоя и терена, дължината може да варира много, ама много, както и широчината. За начинаещ обикновено се препоръчват пистови ски, със малък радиус на завоя. От това се подразбира и че ще са по-меки (колкото по-меки, толкова по-малък радиус на завоя). Ако бях начинаещ, щях да избера по евтини ски с които да се уча, например българските ORION. Във всеки магазин за ски се предполага, че консултантите са наясно с таблиците за тегло на скиора. Със обувките е по сложно. Те освен че трябва да са много удобни и да прилепват и притягат плътно кракъ, за човек с твоето тегло не е подходящо да са с твърдост по-малка от 90. За мен обувки с по-малко от 4 щраймера (закопчалки) са несериозни, дори и за абсолютно начинаещ скиор. Автоматите обикновено се купуват заедно със ските, така, че помоли да ти ги натегнат още в магазина поне до средата на скалата.
            Последно редактирано от Kamen13; 18-12-09, 01:07.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на ски

              Чарли, не си купувай нищо. Поне не сега.
              Гледам си от София. Иди на Витоша, запиши се на един курс, почерпи ски учителя едно кафе и го помоли да ти избере нещо от гардироба според това какво ще правиш после. Покарай няколко дена, научи някои неща за ските и за себе си. Никога не е късно да похарчиш парите. Ски и основно обувки се купуват не само по това колко си тежък и колко си висок. Важно е къде ще караш и основно колко са ти здрави краката и колко си дървен или подвижен. Не задължително ските да са карвинг. Другите също завиват. Когато отидеш да купуваш трябва да си подготвен не само теоретично. И както вече ти казаха горе, обувки-нови, ски по-добре стари за начало.
              Успех.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Избор на ски

                Благодаря на всички! Говорих и с други скиори, включително и ски учители, и според общото мнение за моите килограми, дори и като начинаещ обувки с твърдост под 100, цитирам, "ще се гънат като кашкавал на фурна". В интерес на истината хората си казаха, че това отива вече към по-професионални серии, ама да съм мислил като съм папал пържоли.....За ските ми излезе оферта за нови на цената на стари, така че ще са нови. За съжаление се оказа, че съм забравил още един елемент - каска. Май бюджета....ще трябва да го актуализирам и на първо и на второ четене.
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 18-12-09, 10:08.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на ски

                  Да, добре си се сетил КАСКА това е най важния артикул за който се гледа с пренебрежение.За ските пак ти казвам не бързай,а изчакай като ти мине поне 5 дневния курс,през това време остави избора на ски да е от ски учиттеля.Надявам се вече да имаш такъв в предвид,ако нямаш се обади ще ти помогна.И не забравяй много е важно кой ще те учи.
                  Последно редактирано от the_trident; 18-12-09, 11:14.
                  ПАВКО
                  0888802068

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на ски

                    Мнение на Tontonella
                    При ските има едно основно деление - за начинаещи, за напреднали и за състезатели.
                    Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                    Не мога да намеря един емотикон (човече което си блъска главата), затова деликатно ще кажа, че това почти беше вярно преди 15-20г.
                    Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение

                    При ските основните деления (от както има карвинг) са по радиус на завоя и по терен (за писта, за извън писта и т.н.). За всеки модел ски си има таблица по която се определя дължината по теглото на скиора. В зависимост от предпочитанията за радиус на завоя и терена, дължината може да варира много, ама много, както и широчината. За начинаещ обикновено се препоръчват пистови ски, със малък радиус на завоя. От това се подразбира и че ще са по-меки (колкото по-меки, толкова по-малък радиус на завоя). Ако бях начинаещ, щях да избера по евтини ски с които да се уча, например българските ORION. Във всеки магазин за ски се предполага, че консултантите са наясно с таблиците за тегло на скиора. Със обувките е по сложно. Те освен че трябва да са много удобни и да прилепват и притягат плътно кракъ, за човек с твоето тегло не е подходящо да са с твърдост по-малка от 90. За мен обувки с по-малко от 4 щраймера (закопчалки) са несериозни, дори и за абсолютно начинаещ скиор. Автоматите обикновено се купуват заедно със ските, така, че помоли да ти ги натегнат още в магазина поне до средата на скалата.
                    Колега,надявам се колежката е обобщила като цяло нещата без да навлиза в подробности,излишно е темата да прераства в спор.
                    ПАВКО
                    0888802068

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на ски

                      То и без това повече объркахме човека, вместо да му помогнем, с разнородните си предложения. Но не е от лошо чувство, а защото всеки дава съвет според собствения си опит, начин на каране и т.н.

                      Ще чакаме отзиви как са минали първите уроци и добри ли са ските.
                      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на ски

                        Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                        Да, добре си се сетил КАСКА това е най важния артикул за който се гледа с пренебрежение.За ските пак ти казвам не бързай,а изчакай като ти мине поне 5 дневния курс,през това време остави избора на ски да е от ски учиттеля.Надявам се вече да имаш такъв в предвид,ако нямаш се обади ще ти помогна.И не забравяй много е важно кой ще те учи.
                        Имам...цели двама. А и курса вероятно няма да е на Витоша.Но все пак ти благодаря!
                        Колкото до каската, имам доста опът с планинско колоездени и от там съм свикнал да не мърдам без каска. Даже и в града. Благодарение на първата ми каска сега черепът ми няма вдлъбнатина с профил на бордюр. А благодарение на ръкавиците все още имам кожа по дланите.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на ски

                          Ако се учиш и не си карач.. няма смисъл от пари за каска.Хайде стига се правихме на малки деца.Каска за ФР ,каска за ФС , каска за състезатели.Каква каска за човек дето тепърва ще се учи да кара ски?????(без да се засяга колегата).Последното дето ще си счупиш докато караш ски е главата.
                          Човека каза ,че му е къс бюджета.Напоследък излезе модата с каските, покрай екстремните стилове.Не е нужно да ви описвам картинката на човек дето кара на рало и е брониран като за freeride.Хубави ски ,хубави обувки, хубави очила (ако няма колегата) и ръкавици са най-важните неща.Каската е за напреднали и като цяло върви с гръбен протектор.

                          November... с теб сме колеги в колоезденето и бих казал ,че има голяма разлика между каската и приложението и при ските и при колелото. Най-малкото зоните на най-честите удари са различни.Както казах Главата е последното за чупене докато караш ски

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на ски

                            Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
                            Ако се учиш и не си карач.. няма смисъл от пари за каска.Хайде стига се правихме на малки деца.Каска за ФР ,каска за ФС , каска за състезатели.Каква каска за човек дето тепърва ще се учи да кара ски?????(без да се засяга колегата).Последното дето ще си счупиш докато караш ски е главата.
                            Човека каза ,че му е къс бюджета.Напоследък излезе модата с каските, покрай екстремните стилове.Не е нужно да ви описвам картинката на човек дето кара на рало и е брониран като за freeride.Хубави ски ,хубави обувки, хубави очила (ако няма колегата) и ръкавици са най-важните неща.Каската е за напреднали и като цяло върви с гръбен протектор.

                            November... с теб сме колеги в колоезденето и бих казал ,че има голяма разлика между каската и приложението и при ските и при колелото. Най-малкото зоните на най-честите удари са различни.Както казах Главата е последното за чупене докато караш ски
                            Колега гледай си педалите и недей да спамиш,когато аз започна да се бъркам в колелата тогава си чешаи езика,а така без аргументи е лесно да квалифицираш нещата.Каската е задължителна,още повече при начинаещ.
                            ПАВКО
                            0888802068

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на ски

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Имам...цели двама. А и курса вероятно няма да е на Витоша.Но все пак ти благодаря!
                              Колкото до каската, имам доста опът с планинско колоездени и от там съм свикнал да не мърдам без каска. Даже и в града. Благодарение на първата ми каска сега черепът ми няма вдлъбнатина с профил на бордюр. А благодарение на ръкавиците все още имам кожа по дланите.
                              Отлично имаш опит,и не слушаи ЛАИЦИТЕ какво ти трябва ,и какво не.Естествено не съм споменал ръкавици защото мисля,че това не е форум за малоумницинезависимо ,4е се промушват от време на време
                              ПАВКО
                              0888802068

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X