Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект - Джимни Екстрем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проект - Джимни Екстрем

    предния капак си има фабричен отвор които моге да се изплозва
    след като се маxне шумо изолацията и с пробиване на малки отвори.


    тази капачка меже да се свали при положение че има нужда.
    поздрави

    Коментар


    • До: Проект - Джимни Екстрем

      идеята над мотора повече ми допада но не си съвпада отвора на капака с положението на колера той може де се постави само плътно до коша.

      предния край на мотора е в по високо положение и това пречи.

      боди лифта е неизбежен но за сега първо ще пробвам отпред прер радиатора на климатика.
      поздрави

      Коментар


      • До: Проект - Джимни Екстрем

        че там няма ли перка пред климатика
        [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

        Коментар


        • До: Проект - Джимни Екстрем

          здравей прав си има перка тя е една и е на водния радиатор.радиатора на климатика е пред водния като сложа интерколера отпред пред двата има място.
          днес се позанимаваx с монтажа на радиатора и категорично този
          не става ще го връщам или по точно сменям.
          поздрави

          Коментар


          • До: Проект - Джимни Екстрем

            тоя интерколер не ми допада като форма - знаеш ли интерколера на паджеро двигателя 4д56 - тънък е като вафла и се монтира над мотора
            Ако искаш- имам възможност да го снимам и да ти пратя размерите му.
            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

            Коментар


            • До: Проект - Джимни Екстрем

              благодаря измериго когато имаш възможност.притесняваме едно
              нещо когато правя нещо се стремя да го направя добре ако сложа интерколера пред радиаторите на климатика и на мотора когато върти перката топлия въздъx ще ми развали празника.на новите джимнита имено за това не там а е отстрани на много коли е така и това си има логика за да са така сложени.не трябва да бъде по голям от колкото е необxодимо интерколера защото турбото на едно джимни не е кой знае колко голямо за да се справи.на новите джимнита ги напъват до
              1.4/1.5 атмосфери при максимално натоварване а на старите без колер са до 1.1атмосф..........
              ето една снимка как е на новите доста по голям отколкото аз съм взел


              поздрави
              Последно редактирано от zenit; 12-05-09, 12:45.

              Коментар


              • До: Проект - Джимни Екстрем

                Дължина-40 см широчина-26 см дебелина 7 см. Въздухоотвода на капака е най- малкия ти проблем.
                Прикачени файлове
                [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                Коментар


                • До: Проект - Джимни Екстрем

                  благодаря за размерите очакваx де е по голям.
                  относно отвора на капака какво имаш предвид?
                  тук се легализира всичко дори и кулера трябва. за да станте както трябва май ще се наложи и на стенд да се xоди за да се измери мошноста ако е над еди колко си могат да ме луднат и по големи спирачни дискове да слагам.като сложа задни дискови спирачки се
                  решава проблема.
                  за сега се отказвам пред радиатора да слагам интерколер ще мисля
                  друг вариант.
                  поздрави

                  Коментар


                  • До: Проект - Джимни Екстрем

                    Предложението за въздухоотвод отпада, имайки предвид последните ти пояснения.
                    като че ли остава варианта да слагаш офроуд броня. в германското ибей вървяха нови два модела по около 200 и няколко евро.
                    Щом ги продават, значи не ти трябват разрешителни.
                    Погледни ги все пак- не, че е кой знае кво, ама..........
                    Мислил ли си да местиш акомулатора в багажника и да правиш калника като на 124- ките ? или и това ще се води изменение на външния вид......
                    [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                    Коментар


                    • До: Проект - Джимни Екстрем

                      Първоначално публикуван от draganrp Преглед на мнение
                      Дължина-40 см широчина-26 см дебелина 7 см. Въздухоотвода на капака е най- малкия ти проблем.
                      днес го видяж и на живо има вентилатор отдоло всашност аз гледаx от мицубиши л/200
                      подобен е и на hundai h-1 на добра цена ги намериx но в крайна сметка съвсем е оплескаx.
                      поздрави

                      Коментар


                      • До: Проект - Джимни Екстрем

                        Първоначално публикуван от draganrp Преглед на мнение
                        Предложението за въздухоотвод отпада, имайки предвид последните ти пояснения.
                        като че ли остава варианта да слагаш офроуд броня. в германското ибей вървяха нови два модела по около 200 и няколко евро.
                        Щом ги продават, значи не ти трябват разрешителни.
                        Погледни ги все пак- не, че е кой знае кво, ама..........
                        Мислил ли си да местиш акомулатора в багажника и да правиш калника като на 124- ките ? или и това ще се води изменение на външния вид......
                        минами през акъла да местя акумолатора отзад на негово място филтъра. на мястото на филтъра колера за сега отпада.броня може да се сложи само ако е минала тест марките които могат да се легализират се броят на пръсти АСФИР,АФН,и не съм сигорен дали АРБ.

                        За сега се минава на варианта пред радиатора но смениx колера сега
                        ще бъдат два малки с вентилатор от Smart CDI доста добрО компактно
                        колерче на немската марка BHER.
                        Естествено че няма да е лесно но поне ще си струва като се кара бавно на раздатка ще си вършат работата без грешка.












                        Поздрави

                        Коментар


                        • До: Проект - Джимни Екстрем

                          Това е лошото, че и да гледам под капака на мойто джимни - двигателите ни други и не мога да си представя всичко в детайли. Само мога да ти напомня, че като монтираш интерколерите пред радиатора , остави достатъчно разстояние между тях, така, че да можеш спокойно да продухваш мръсотиите и от трите радиатора. Да не стане като производствения дефект на БМВ - почват да загряват, щото радиатора на климатика и на двигателя са слепени като сандвич.
                          [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                          Коментар


                          • До: Проект - Джимни Екстрем

                            здрасти напаравих предварителна консултация с ижинера и нещата са трагични.значи ако сложа боди лифт 5см окачването 10см и с 255.75.15 които дигат 5см ме кара да разширявам моста от 14 до 16см
                            задължително.сега е с 11см и не мога да мърдам повече от това си е за други мостове.
                            за сега ще се мъча ето така

                            едно е първия кулер две е втория и три новия филтър.вече освободих място даже се замислям да преместя компа в жапката по но сигорно
                            така и място ще се освободи.

                            разтоянието пред радиатора е нищожно при първата локва става весело а и 1см разтояние между двата радиатора е малко затова на расдатка грее доста е беше и доста запушен пално с малки камъчета и кал дано има подобрение след дългото почистване.
                            поздрави

                            Коментар


                            • До: Проект - Джимни Екстрем

                              При това положение хладния въздух за вентилаторите всъщност няма ли да е топлия от двигателния отсек? Щото свежия въздух ще идва само към филтъра. Има една тъпотия, дето ми се върти из главата, ама сигурно няма да ти хареса. Става въпрос за 8-10 сантиметровото разстояние, което е отделено за движението на механиката на чистачките. Че и може да се нацелида е точно пред въздухоотвода.
                              Иде ми на акъла и да ти предложа само смяна на масла, отговарящи за температурните условия в Африка , например. Пък като си караш градско- с обикновеното масло.

                              Абе други луди няма ли да предложат нещо откачено, дето да ти свърши работа или поне да те насочи към нова идея.......и съответно кардинално друго решение. Що сега никой не пише кво е правил.
                              Нашият Любашки с Патрола сложи допълнително интерколер - той поне място имаше бол. Ама да ти кажа честно- не усетихме съществена разлика в мощността и пак си грееше еднакво.......знам ли.......
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                              Коментар


                              • До: Проект - Джимни Екстрем

                                здравей сега като каза ами там където са рамента на чистачките мога да мушна компа ще огледам знам че джимитата само с десен волан имат филър за купето и той може би е точно на това място.сега карам с 15w40 ,за лятото мога да сложа 15w50.
                                днес поразмахах доста неща и място ще има.на смартовете кулера е отзад заедно с мотора там е по зле отколкото отпред а и винаги могат да се сложат едни малки решетки стига да не съвпада с ребрата на капака но макар и да е леко изместено не е фатално.

                                може да се свърже гофриран маркуч точно под вентилатора да дърпа въздуха от страниците на калниците но мисля че няма да е необжодимо.все пак мястото е ограничено в такъв малък кош си е постижение че от сузуки са намърдали този мотор.
                                пздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X