Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на бус VW Syncro...и не само.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
    Мойта пред задния диф,отдясно,има едно кюмбе-влизат,излизат некви жици,маркучи...е,оттам се включвало 4х4 назад. Мойто е загинало. А,не ми работят светлините за задна,може да е от датчика-което е по-лесно поправимо. Обаче,не ми се сменя датчика,защото струва 200 лв...и си карам така...
    Това със сигурност не е Т3, при нас задния диф е в ск.кутия и задния мост си е основен, предния минава през виското
    От копчетата на средната конзола се включват само блокажите.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #32
      До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

      Сори,трябваше да уточня-Голф синхро.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #33
        До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

        Между другото,виското при Транспортерите и при Голфа е съвсем различно на външен вид...дали са взаимозаменяеми?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #34
          До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Страхотна статия,много ценна. На практика през вискокуплунга винаги има някакъв процент предаване към втория мост. Вижда се добре на лед,примерно-двата моста сработват едновременно. В по-дълбок сняг,има разлика от 1/2-1 оборот,преди да зацепи. На практика,4х4 при подаване на газ,4х2-при връщане на газта. Много надеждна система,ако изключим вакууммашинката и ел.клапана за включване на 4х4 на задна. Почти не съм виждал работещо синхро назад,включая и моето. Даже повечето собственици са убедени,че синхрото работи само напред...
          От опита който имам ,винаги е 4х4,виското винаги предава въртящ момент към предния мост,но виското нормално предава върт. момент около 30-40% към пред. мост!При натоварване увеличава процента на предаването!При тези условия работи и напред и на заден ход!И за да не бъда голословен,който има Синхро Каравел,нека откачи кардана в предния край и опита да завърти пиньона на диференциала,после да си направи изводите!Поздрави!

          Коментар


          • #35
            До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Мойта пред задния диф,отдясно,има едно кюмбе-влизат,излизат некви жици,маркучи...е,оттам се включвало 4х4 назад. Мойто е загинало. А,не ми работят светлините за задна,може да е от датчика-което е по-лесно поправимо. Обаче,не ми се сменя датчика,защото струва 200 лв...и си карам така...
            Да,при Голф синхро е така!

            Коментар


            • #36
              До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              Мойта пред задния диф,отдясно,има едно кюмбе-влизат,излизат некви жици,маркучи...е,оттам се включвало 4х4 назад. Мойто е загинало. А,не ми работят светлините за задна,може да е от датчика-което е по-лесно поправимо. Обаче,не ми се сменя датчика,защото струва 200 лв...и си карам така...
              Колега точно така е при Голфа,но вместо да си сменяш датчика за задна по-добре намери релето което е управлявано от него и си сложи едно копче на талото да си го зацепваш от там.На моя Пасат съм му сложил такова и зумер(за да съм сигурен,че работи)вупреки,че работи!
              LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
              Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

              Коментар


              • #37
                До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                Хитър номер. Само че трябва да намеря кадърен жичкаджия,аз няма да се справя...
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #38
                  До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                  Не е толкова трудно колега,първо намери релето(беше някъде отгоре с номер 78 или87 не помня вече,на Голфа е различно)виж кабелите от датчика за задна и си вържи ключето.Аз съм сложил и светодиод за да не го забравям вкл.Аз го направих защото един приятел с Голф го има и каза,че ставало като блокаж за задния диф. но още не сум го пробвал!
                  LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
                  Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                    Първоначално публикуван от vankata_fly Преглед на мнение
                    Не е толкова трудно колега,първо намери релето(беше някъде отгоре с номер 78 или87 не помня вече,на Голфа е различно)виж кабелите от датчика за задна и си вържи ключето.Аз съм сложил и светодиод за да не го забравям вкл.Аз го направих защото един приятел с Голф го има и каза,че ставало като блокаж за задния диф. но още не сум го пробвал!
                    Не става като блокаж,просто тресчотката държи зацепен задния мост постоянно и товари муфата. А нормално синхрото при връщане на газта отцепва задния мост и виското се охлажда.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #40
                      До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                      Съкращения използвани за моделите Фолксваген.

                      L.........Luxe (базов модел)
                      LS........Luxe Special
                      GT........Grand Tourisme (с по високо оборудване и по-мощен двигател от “ L”)
                      GL........Grand Luxe (базира се на "GT" но има и люк)
                      GTI/GLI...версии GT/GL, (инжекцион двигател, омекотена возия)
                      SL........Serie Limited' (Karmann серия за USA, вариация на GT)
                      Syncro....пълноприводна версия (4WD)
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #41
                        До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                        Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                        От опита който имам ,винаги е 4х4,виското винаги предава въртящ момент към предния мост,но виското нормално предава върт. момент около 30-40% към пред. мост!При натоварване увеличава процента на предаването!При тези условия работи и напред и на заден ход!И за да не бъда голословен,който има Синхро Каравел,нека откачи кардана в предния край и опита да завърти пиньона на диференциала,после да си направи изводите!Поздрави!
                        Означава ли това,че има принципна разлика в синхрото на Голф и Транспортерите? Така наречената "шестьерня свободного хода" в задния диф има ли я при Т3 съответно в предния? При спускане на скорост има ли предаване към предния мост? При Голф вакуум машинка блокира това устройство,за да работи 4х4 на задна. Напред при връщане на газта колата е 4х2.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #42
                          До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                          И така, да обърнем малко внимание на скоростните кутии, монтирани на Фолксваген Т3





                          Те се делят на три групи:

                          4-степенна (бензин, дизел)
                          5-Степенна (бензин, турбодизел)
                          Syncro 4+G (G-бавна)

                          Ск.кутия е съставена от три основни части:

                          1.Clutch housing Камбана - чрез нея се закрепя ск.кутия към двигателя.Захваната е към ск. кутия чрез 10 болта.
                          Камбаните биват три вида, според двигателя.

                          За боксер (въздушен, воден):


                          За дизелов:


                          За 5-цилиндров на Фолксваген-Ауди (Африканско изпълнение само):



                          2.Зад камбаната се намира корпуса на ск.кутия, която изпълнява и ролята на диференциал.Първичната ос "опашката" е различна за бензиновите и дизеловите двигатели, а предавателните числа са следните:



                          http://www.vwclub.bg/~pach/VW%20T3%20Syncro/Sk.Kutiq/T3-Getriebe.pdf

                          Какво се случва ако монтираме по-мощен двигател ?

                          Основния дизайн и устройство на ск. кутия на Т3 произхожда от първите модели на Фолксваген Костенурка и съответно носи със себе си своите недостатъци (принципно е морално остаряла).Най-мощния двигател монтиран на Т3 е 2,1 литра WBX (боксер водно охлаждане) 82 kW/112 к.с. с код DJ и максимален въртящ момент от 176 Нм.Всяко по-нататъшно увеличаване на макс. въртящ момент води до опасност от бързо износване на ск.кутия или нейното счупване.
                          Ето и елементите, които подложени на голямо претоварване първи дефектират:
                          - Двата големи конусни лагера на диференциала.
                          - Опорните лагери на вала между 4 и 5 ск. се натоварват много от големия въртящ момент на TDI двигателя, който е от порядъка на 280 Нм.
                          - Иглените лагери на валовете са подложени на прегряване от бързооборотните бензинови мотори (Subaru Boxer).
                          Според производителя на лагери SKF, иглените лагери с пластмасов "кафез" са устойчиви до 100*C, за кратко може и до 120*C.Ето и практическа информация, измерена на ск. кутия с предавателно число на диференциала 32:7
                          - 30 мин. шофиране при обороти на двигателя 5000 об/мин. - температура на маслото 125*C
                          - 30 мин. при 4500 об/мин. - температура на маслото 110*C
                          - 30 мин. при 4000 об/мин. - температура на маслото 100*C
                          В момента VW T3 се произвежда в ЮАР и е оборудван с 5-цилиндров двигател от VW/Audi 136к.с. и макс. въртящ момент от 200 Нм.При първоначалните тестове с този двигател, ск.кутии са дефектирали и това е наложило няколко малки изменения.Основната промяна е монтирането на две отражателни пластини, които насочват пръските на маслото точно върху натоварените лагери, като по този начин ги смазват и охлаждат по-добре.
                          Тези пластини могат да се монтират на всяка кутия, като допълнителна доработка за подобряване на работата и.Другата промяна са изглените лагери.Стандартно монтираните са с пластмасов "кафез", която не издържа на високите температури и поради тази причина в африканските модели, "кафеза" на тези лагери е заменен с метален.








                          Особенности на TDI и бензиновите двигателите:

                          Четири-цилиндровите TDI двигатели, силно натоварват скоростната кутия със силни вибраций и голям въртящ момент (AFN двигателя е с 235 Нм. при 1900 об/мин.).За намаляване на вредните претоварвания се препоръчва демпферен маховик.





                          При мощните и бързооборотни бензинови двигатели (повече от 6500 об/мин) проблемите са от друго естество.Високите обороти натоварват температурно ск. кутия.Това се случва при продължително пътуване на макс.скорост и има опасност от разтапяне на "кафеза" на иглените лагери.За съжаление лагери в този размер с метален "кафез" се произвеждат по поръчка специално за африканските модели и не се срещат свободно на пазара.Поради тази причина се препоръчва монтирането на външен охладител на маслото в ск.кутия с ел.помпа.












                          Използват се части от спирачна система, "дюзите" се монтират и насочват към най-натоварените детайли.Охладеното масло се впръсква под налягане и подобрява охлаждането и смазването на натоварените лагери.


                          Адаптиране на ск. кутия към новите двигатели:

                          Предавателните числа на буса са съобразени с модификацията и двигателя.Например тежкотоварните бусове са с голямо предавателно число, заради голямата маса и маломощния двигател.При пътническите версии, оборудвани с безинов 2.1 боксер или 1.6 ТД предавателното число е малко.Точно техните ск.кутии са най-подходящи за новите двигатели.Най-добара комбинация монтирана в ск. кутия на бус Т3 2WD е 32:7 (зъби на корона и пиньон) и 5-та скорост 40:49, за съжаление е много рядко изпълнение.Друга подходяща за двигател TDI 90 к.с. комбинация е 39:50 (0.7, като се препоръчва използването на макс. високи гуми за макс. скорост.
                          Фирми изработват и продават зъбчатки за 5-та скорост с повишена якост и предавателно съотношение 0.66, те се препоръчват при монтиране на по-мощния 110 к.с. TDI.
                          Ето и таблица с най-подходящите кутии при смяна на двигател.Колкото е по-зелена, толкова предавателните числа оползотворяват по-добре капацитета на двигателя.

                          http://www.vwclub.bg/~pach/VW%20T3%20Syncro/Sk.Kutiq/Nai-podhodqshti%20kutii.xls

                          На тази снимка е указано, къде се намира номера на кутията:




                          ПС
                          Искам да помоля някой модератор да премести коментарите в нова ема, а тук да оставим само систематизираната информация за да по-прегледно, благодаря.
                          Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 09-01-10, 00:38.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #43
                            До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                            Тунинг на спирачките
                            Първа част - предни:



































































































                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #44
                              До: Историята на бус VW Syncro...и не само.

                              Втора част - Задни





















































































































































                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X