Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно тракане на 2.5 TDS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно тракане на 2.5 TDS

    Здравейте колеги,

    днес ми се случи нещо странно. Колата беше относително топла, 20 мин. след като съм я карал направих опит да я запаля. Запали но с много силно тракане. Работи 15-20 сек и загасна. Завъртях отново, запали без проблем и без това тракане, и до този момент няма проблем. Моля, ако някой има представа от какво може да се е появил този ефект да каже, че да не направя някоя голяма беля!

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Странно тракане на 2.5 TDS

    Първоначално публикуван от proff Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    днес ми се случи нещо странно. Колата беше относително топла, 20 мин. след като съм я карал направих опит да я запаля. Запали но с много силно тракане. Работи 15-20 сек и загасна. Завъртях отново, запали без проблем и без това тракане, и до този момент няма проблем. Моля, ако някой има представа от какво може да се е появил този ефект да каже, че да не направя някоя голяма беля!

    Благодаря предварително!
    Споко , случва се . Някоя дюза я е домързяло ...или някоя подгревателна свещ . тракането е от неравномерната работа като пали на 3 цилиндъра примерно . Не е болка за умиране .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: Странно тракане на 2.5 TDS

      Аз мисля че проблема е в грешки в компа,които е добре да отидеш да ги изчистят.Объркал е подаването от ГНП-то,след което при рестарт се е коригирал.По лошо е ако се е объркала електрониката,но не ми се вярва.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Странно тракане на 2.5 TDS

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Аз мисля че проблема е в грешки в компа,които е добре да отидеш да ги изчистят.Объркал е подаването от ГНП-то,след което при рестарт се е коригирал.По лошо е ако се е объркала електрониката,но не ми се вярва.
        Е само с едно изключване и включване на контактния ключ трудно става " рестарт" . Ако има натупани грешки , то и в следващите "стартирания" те ще се проявят ... Никой не е казал че стартирането на мотора е безупречно в 100% от случаите . Случва се инцидентно да не ще .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          До: Странно тракане на 2.5 TDS

          Благодаря за бързите отговори! За всеки случай, ще я закарам да и видият и компа за грешки! Да съм сигурен!

          Коментар


          • #6
            До: Странно тракане на 2.5 TDS

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Е само с едно изключване и включване на контактния ключ трудно става " рестарт" . Ако има натупани грешки , то и в следващите "стартирания" те ще се проявят ... Никой не е казал че стартирането на мотора е безупречно в 100% от случаите . Случва се инцидентно да не ще .
            Не си прав но няма проблем.Ако е дюза или свещ както си написал,колата ще потресе а няма да трака и ще заработи нормално а няма да изгасне.Дизела като запали си трака и с една мързелива дюза или свещ без да гасне.Относно безупречното стартиране ако всичко е наред е безупречно в 100 % от случаите.Няма инцидентно незапалване на перфектен дизел.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: Странно тракане на 2.5 TDS

              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
              Не си прав но няма проблем.Ако е дюза или свещ както си написал,колата ще потресе а няма да трака и ще заработи нормално а няма да изгасне.Дизела като запали си трака и с една мързелива дюза или свещ без да гасне.Относно безупречното стартиране ако всичко е наред е безупречно в 100 % от случаите.Няма инцидентно незапалване на перфектен дизел.
              От малко повече от 25 години с дизели и десетина "обиколки на земното кълбо" аз все още съм в търсене на перфектния дизел ...Затова в последните години докато го открия съм на бензин .
              Ако например палиш без подгряване или повторно палене на студен двигател , или ти е кофти нафтата , или още ред неща ... може да се случи при въртене на стартера да "захапе" и като пуснеш газта - вместо да разтресе и избистри оборотите , просто да угасне . А при следващото стартиране всичко да си е наред ...Макар че в последните години като чуя за електроника по дизела ...може и да си прав .
              Ама от едно инцидентно изгасване да се правят генерални изводи ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: Странно тракане на 2.5 TDS

                Автора на темата би трябвало да е локализирал и отстранил проблема вече.В този форум не само даваме акъл.Аз лично чакам с нетърпение да видя резултата от темата.Какво става?
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: Странно тракане на 2.5 TDS

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  Автора на темата би трябвало да е локализирал и отстранил проблема вече.В този форум не само даваме акъл.Аз лично чакам с нетърпение да видя резултата от темата.Какво става?
                  Ами очевидно проблем няма . Наистина си е било инцидетнто.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Странно тракане на 2.5 TDS

                    Не! Стана още два пъти на следващия ден, но протече долната помпа на съединителя и се борих с нея!(
                    Като затрака... гася. Паля и проблема го няма. Имам чувството, че нещо акумулатора му е слаб стартовия ток. На времето имах Омега В с 2.5 тдс-а на БМВ. Топъл палеше много трудно, защото акумулатора лъжеше електрониката... проблем при този мотор. Тук... направих му една дълга зарядка и вече 2 дни уж е ок. След празниците ще го заведа в "Бош", да го видят за грешки!

                    Ще пиша! Знам, че за това са форумите!

                    Весела Коледа на всички!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Странно тракане на 2.5 TDS

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      Автора на темата би трябвало да е локализирал и отстранил проблема вече.В този форум не само даваме акъл.Аз лично чакам с нетърпение да видя резултата от темата.Какво става?
                      Ами... вече седмица е ОК. след зареждането на акумулатора. Няма го това тракане. Вчера я водих да й чистят грешки и оправят проблем с имобилайзера. Имаше натрупани 9, които бяха занулени. Подгреви свещи са ОК. Нямало нищо за смяна?! Имобилайзера се оправи, но колата получи проблема - върви до 2000 об/мин. И той бе отстранен, по малко по-странен начин - чрез хадуерна интервенция по ЕКУ-то и настройка, но сега джипката е пушка и работи по-равномерно от преди, като при отнемане на газта не се задържа на 1100-1200 об/мин, а директно пада на 900 и заспива.

                      Весело посрещане на 2010!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X