Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросче

    Някой запознат може ли да ми обясни за какво служи това нещо до свещите на снимката http://cgi.ebay.co.uk/MITSUBISHI-PAJ...item3efa0f481f
    Последно редактирано от psarito; 14-12-09, 14:59.

  • #2
    До: Въпросче

    Мощно съпротивление е, но не знам защо е необходимо - може би за различен волтаж свещи?
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: Въпросче

      колега, отвори този документ

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...dvigatelya.pdf

      Прочети го внимателно целия

      После се върни на 41 страница, и виж приложената схема

      Това същото нещо е анонсирано като " гасящий резистор свечей накаливания "

      Успех!

      Коментар


      • #4
        До: Въпросче

        А случайно да знаеш каде се завива краят му за някоя свещ ли че не съм запознат а го имам на джипката и не е закачено никъде.

        Коментар


        • #5
          До: Въпросче

          Много странно Единият край на резистора е свързан към корпус и ако се закачи към маса корпуса не виждам никакъв смисъл от него.
          Гасящ резистор ще е ако плочката се свърже към общата шина захранваща свещите.
          А оригиналният гасящ изобщо не изглежда така.
          Кит някакъв...
          Предполагам за слагане на свещи, предназначени за едната система, на другата.

          Коментар


          • #6
            До: Въпросче

            Решил съм да взема ДВИГАТЕЛ Rebuild Kit за моето паджеро vin-V444059022 от тук http://www.milneroffroad.com/categor...p?cID=9792&p=8 но ми вади два комплекта а аз незнам кой от двата е за моя двигател ако може някой технически грамотен да ми помогне за да знам кой комплект да взема двигателя ми е V44WG 1993 година май месец ако това помага с нещо че вече се изтормозих с тая машинка реших основен ремонт и ново турбо ако и тогава не се оправи незнам понеже в момента няма палене .
            Последно редактирано от psarito; 16-12-09, 14:24.

            Коментар


            • #7
              До: Въпросче

              Доколкото аз си го обяснявам единия кит е за двигатели производство до 6 месец 1993
              а другия кит е за двигател произведен след 7 месец 1993.

              Гарнитурите са тайвански

              Коментар


              • #8
                До: Въпросче

                Първоначално публикуван от psarito Преглед на мнение
                реших основен ремонт и ново турбо ако и тогава не се оправи незнам понеже в момента няма палене .
                Струва ми се, че стреляш напосоки. Така ще ти излезе солено. Някой да ти направи свястна диагностика и тогава ремонтирай и сменявай.
                Не е редно да давате по 3 бона за ремонти и после да сте пак на тръни.
                А иначе за годините е както казва valko

                Коментар


                • #9
                  До: Въпросче

                  Ами незнам напосоки ли е но турбината хвърля масло в нагнетвателните колектори и като карам по магистралата изведнъж хвърля толкова много дим отзад и се ускорява сама за 15-20 секунди и за 160 километра няма грам масло в двигателя освен това и неможе да запали сега като захладня значи давам на стартер върти но нищо втори път така е изпука но не пали и ако имам късмет на третия почва да хълца и да се мъчи да запали ако не ми е паднал акумулатора разбира се през това време свещите са нови просто освен да няма компресия друго не ми идва в главата реших да ги взема тия неща и да я правя в Бг нова турбина и ремонтния комплект поне да знам че ще стане кола а и колега Паджеровод да знаеш някой в твоя край които може да се заеме с такъв ремонт.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпросче

                    Значи може да минеш с ремонт на турбото, а не непременно ново.
                    За свещите, въпреки че са нови, трябва да си сигурен че се захранват правилно и дали са правилният модел. Също мерене на компресията, проверка на впръскването и чак тогава преценка за ремонт.
                    Абе просто трябва да попаднеш на майстор, но за съжаление аз не мога да ти препоръчам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпросче

                      Първоначално публикуван от psarito Преглед на мнение
                      ........ някой в твоя край които може да се заеме с такъв ремонт.
                      аз мога да ти препоръчам много добри маистори,които се занимават само със дизели и гаранция че ще ти решат проблема ,обаче е малко далечко .става въпрос за варна
                      0883325028,0897568196

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X