Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    5-ракиев, благодаря ти
    пратих го в сервиза, това е частта, която е счупена + ето този лагер.


    Смятате ли, че има вариант да ги намеря на поносима цена някъде в България

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Питането е преместено ...ТУК

      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Прочетохте ли това
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-04-10, 14:51.

      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        Здравей Колежке, не бързай да купуваш нищо. Да ти свалят всичко от раздатката до диференциала, товари в багажника и карай спокойно.До есента има време, реално когато ще ти трябва.А през това време се допитай и до други майстори, дали наистина и кардана е за сменяне и прочети какво има написано ,а то е доста.На карданите не би трябвало да им става нищо, а само муфата спича с времето и експлоатация.
        FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          RODJER009, по съвет на момчетата в сервиза точно това направихме.
          Другата седмица ще поръчам вискомуфата и висящия лагер от магазина който Петракиев ми даде. Като дойдат частите момчетата ще ги монтират и да се надявам няма да има проблеми.

          БЛАГОДАРЯ ВИ от все сърце за отзивчивостта и съветите
          Весели и безаварийни приключения

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Нали беше демпфера, защо ще сменяват виското?
            Да допълня малко моите тестове на вискомуфи:
            Случайно срещнах познат с FL1 . Човека се е усетил че е спечено виското зимата, когато колата не прибоксувала никъде. Спечено - без възможност да се върти въобще. Сменил го е с ново от Англия.
            Новото се върти трудно и бавно с лост в кардана, точно както е описано. Както и задното колело. Колата в завой ЗАТЯГА! С новото виско. От толкова виско почнах да си мисля за виски. С малко лед.
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              Е аз вече свалих кардана и ще карам сезонно без задно!
              По малко ше гори, по малко кила носим, повече спокойствие .
              И така.
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                Ето още един 'тест' на вискомуфа на Фрийлендър. Единия модел дискове са зацепени с вътрешни шлици към входния вал а другия модел са зацепени с външни шлици към корпуса, който представлява изходящия вал, като дисковете се редуват при подреждането. Черното полепнало по дисковете е т.нар. силикон, с който е пълна муфата, и което върши цялата работа включително и окончателното й блокиране. Доста е лепкав и трудно се почиства. Когато муфата е нова силикона е течлив и дисковете приплъзват един спрямо друг а муфата се върти с известно съпротивление играейки роля на междуосев диференциал. Предполагам, че с времето на силикона се променят качествата и спича необратимо като дисковете слепват един за друг и не могат да приплъзват поради, което муфата блокира. Както се вижда, извадени са част от дисковете и в муфата има още, което показва, че броят им е значителен.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Сега остава да се уточни какъв е силиконовия пълнеж и тая "болест " става ремонто пригодна. Някъде из темите за виско муфата имаше статия за виското на сузуки балено, тая силиконовата история била същата като за вискомуфата на вентилатора на охлаждането. Ако може да се замести с нещо, се решава един огромен проблем на Фриилендера.
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Тая течност вътре сигурно е произвежда вече някой китец с бидони, ама като не го знаем кой е !?
                    Говорих с колега, в чиято вискомуфа /запекла/ след срязването й не изтекло нищо ??? Имаше някъде по ангииските форуми май адреси за рециклиране, което значи, че може би се лекуват някак си.
                    Без кардан карах малко докато тествам моята и не ми хареса въобще как се държи колата. Може би си е изчислена да върти и малко отзад, но без кардана имах чувството, че може да си върти гуми до 4-та на място!
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Разбира се че е по- добре да е с кардан, но...
                      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        Колегата Sho ме изпревари с устройството на виското. Аз мога да допълня само че течността е силициевоорганична.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-04-10, 15:05. Причина: Гл.Букви

                        Коментар


                        • #42
                          Отлично господа, определено е правилна посоката на разговора, а сега ако някой успее да намери състава на течността в муфата и какво точно има в нея цена няма да има. И разбира се следващата стъпка е да търсим веществото.

                          http://www3.dowcorning.com/applicati...7642&type=PROD
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-04-10, 17:51.
                          Бог обича смелите, но води разумните....

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Според мен още е рано за пълненето със силикон. Първо ще трябва да се промие вискомуфата и да се изчисти от стария силикон, който е причинил блокажа й, и то по възможност без да се разглобява много. Първата цел е: блокирана вискомуфа да се раздвижи и да започне да се върти свободно или с определено усилие и след това да се пълни с някаква аналогична или подобна течност. Аз не съм се отказал от мисията и следващия път като се срещна с вискомуфата от снимките ще довърша разглобяването й и ще скроя план за действие върху друга блокирана муфа (някой спомена, че човек може да стане милионер ако изобрети начин за ремонт на блокирани вискомуфи).
                            Освен това имам идея да заменя въпросната вискомуфа с друг аналогичен механизъм, който да върши същата функция но много по-просто и надеждно, естествено и евтино.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Тази последната идея е добра, но има еин важен въпрос.
                              Мой познат си прави експерименти /не на LR/ имаше успех с ел. включване на зацепването. Ако идеята е подобна обаче, това значи, че включваш 4х4 само когато натиснеш копчето. Тези до 10% постоянно зацепени на задния мост как ще се докарат. Според мен са важни, защото явно само с предно не се държи добре, а зимата /примерно/, явно въртенето на задните гуми помага превантивно за буксуването на предните. Ако се стигне до там да буксуват предните и ръчно /със закъснение/ да се зацепят задните, дали ще е навреме ако е на средата на баира. Или пък трябва да се включва винаги когато предстои препятствие? Все въпроси, които еластичността на виското решава, но пък отваря нови...
                              Quattro-то е с Torsen, ако имаше как да го сложа на LR, щеше да е без грешка
                              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте, ето го и моя проблем в снимки.

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Това да не е т.нар. ,,успокоител" на виско-муфата Обърни се към Леви - мисля, че наскоро поръчаха по-голямо количество...
                                Как да открия,Леви имаш ли му тел. или адрес.
                                Аз отговарям на 0878 866 993 предварително благодаря.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-06-10, 20:09.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X