Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Ми мойта вискомуфа е горе-долу такава! В завой по инерция с волан докрай затяга! А се върти и с ключ и на ръка задно колело!?!
    Интересното е че първата виско муфа се въртеше в пъти по-трудно, новата съвсем лесно, а усещането като карам е едно и също / да не кажа, че уж по-леко въртящата се като че ли затяга повече/ Почнах да се втелявам
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-10, 21:40.
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • #17
      Тест Вискомуфа Freelander

      Въпросния тест със завъртян волан и бутане не го видях никъде по чуждите форуми! /Моята кола с този тест е ОК, но се усеща задържане когато подам газ в същото положение/
      Тестовете, които намерих:
      1. Тест с тебешир - бележите предната и задната част на кардана, за да видите дали приплъзва.
      2. С лост в кардана - повдигате задното колело, на първа и с освободена ръчна. 40 сантиметров лост в задното каре би трябвало да се върти бавно с постоянно усилие.
      3. Завъртане на задното колело - повдигате задното колело, на първа и с освободена ръчна. Ключ с дълго рамо на задно дясно по посока на часовниковата стрелка трябва го върти пак бавно с постоянно усилие.

      Единствения достоверен тест с NM, който открих:
      4. Повдигате предното колело откъм водача, изключена от скорост, с дръпната ръчна. Динамометричен клююч по посока на часовниковата стрелка с 30 (feet / pound) = 20.1590693 m / kg трябва да го върти бавно с постоянно усилие! /При мен върти със 17 m/kg /

      М/у другото описано е, че освен да се спича муфата може да върви и наобратно - да не зацепва! Ще допълня поста като си разгледам събраното инфо.
      Тук ще вметна и въпроса, който е свързан с виско муфата - ако предава постоянно около 5-8% не трява ли да прави точно това - да задържа, още повече, че се случва само с волан до край, при примерно педя наобратно не го прави? Тук някой разбиращ от 4х4 трябва да се изкаже!
      На аудито не прави така, но то е с Torsen.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-10, 21:43.
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • #18
        До: Тест Вискомуфа Freelander

        Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
        4. Повдигате предното колело откъм водача, изключена от скорост, с дръпната ръчна. Динамометричен клююч по посока на часовниковата стрелка с 30 (feet / pound) = 20.1590693 m / kg трябва да го върти бавно с постоянно усилие! /При мен върти със 17 m/kg /
        Имам въпрос. Предното колело, откъм пасажера, във въздуха ли е Ако е на земята как ще се завърти ,,шофьорското" при описаната от теб постановка Възможно ли е приплъзване между предните колела
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          Навсякъде където повдигаме колело е на крик! В последния тест се повдига колелото от страната на шофьора!
          edit: че не те разбрах май - като вдигнеш колелото си се върти както е нормално!
          Последно редактирано от kekek; 29-03-10, 21:37. Причина: допълнение
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Т.е. предните колела могат да се въртят едно спрямо друго без нещо да ,,затяга" между тях - така ли
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              Да, единствения вариант да не може е да има блокаж, но не знам да ли въобще отпред има такъв. Обикновено е отзад и той се включва допълнително!
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                Ето и инфото, което намерих по нет-а за затягането при завой:
                Много от потребителите по форумите казват че е нормално /въпроса е колко е нормалното все пак/ Причина за това е вискосъединителя като начин на действие.
                Ето на какъв бюлетин попаднах: /ако не може да се цитира нека админа го делне/
                Freelander BRAKING EFFECT WHEN ON FULL LOCK
                Bulletin Number - 0001
                Issue - 1
                Date - 21.01.1998
                Model - Freelander
                Affected Range - All vehicles
                Re-Issue Information -
                Problem -
                SLIGHT BRAKING EFFECT WHEN ON FULL LOCK
                When manoeuvering on full lock at low speed, slight resistance to rolling is felt in both forward and reverse directions.
                Cause
                Characteristics of the viscous coupling employed in the transmission which result in slight ‘wind up’ between front and rear wheels.

                Action
                Do not attempt to rectify this condition as it is a characteristic of the model. In the event of customer complaint, explain to the customer that there is no fault with the car and that this is a normal effect which is noticeable on vehicles which employ a viscous coupling in the ‘drive line’.


                Parts Information
                Not applicable
                Warranty
                Not applicable

                има и други интересни бюлетини:
                http://www.myfreelander.co.uk/Overview/overviewMenu.htm
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Здравейте колеги
                  В събота пътувайки кам Родопите нещо злавещо изтрака точно под лоста за скоростите на Фрилендърчето.
                  Веднага спрях , намериха се добри хора и го прибрахме в един сервиз в Пловдив. Днес момчетата от сервиза ми се обадиха и ми казаха, че е счупена демпферната шайба на виско съединителя (каквото и да означава това )

                  Нов кардан струвал 2200 лв, имало един в Мотопфое.
                  Не мога да си позволя тази сума сега, още повече, че като чета тази тема не съм съвсем сигурна дали е нуобходимо да се сменя целия кардан или само муфата.

                  Момчетата са вързали муфата и твърдят, че така ще мога да се дотъркалям до София.

                  Моля, дайте връзка с Леви, защото докарването в София е само част от отстраняването на проблема

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Можеш да си смениш само демпферната шайба. Тук някъде имаше мнения, че може и без нея. Според мен на първо време си намери някоя втора употреба, докато решиш какво да правиш.
                    Аз мисля да сменя моята демпферна с тази от стария кардан, че изглежда да е нова, но трябва да немеря време, че трябва да се свали и висящия лагер!
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Не мога да ти изпратя лично съобщение с координати на Леви (още си младши участник). Пробвай с търсачка в интернет.
                      Допускам, че е по-разумно вместо да ти ,,вързват" муфата просто да я натоварят с двата кардана в багажника...

                      p.s. малко ме безпокои понятието ,,вързват" и свързаната с него процедура...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        ...Допускам, че е по-разумно вместо да ти ,,вързват" муфата просто да я натоварят с двата кардана в багажника....
                        Подкрепям и няма да е първия и единствен "Фрилендър" само с предно....."временно"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          ЕЕЕ колеги не плашете човека, случват се и такива неща, как иначе ще си подържаме в час техническите знания за джипките Първо колега, можеш спокойно да си караш фриито и без кардан и виско, е няма да е 4х4, но пък ще е доста по-пъргаво и повратливо на асфалт. Второ-защо не се поразровиш из сайтовете от Англия за тоя демфер, мисля че ще останеш учуден от това колко е ефтин и как сам можеш да си го смениш, и трето ВЗИМАЙ СИ МАШИНАТА БЪРЗО ОТ СЕРВИЗА докато някой не е решил да се "понаучи" на устройство на Фрилендър на нея, и не те наплаши още повече.
                          Бог обича смелите, но води разумните....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Здравейте отново
                            Колата вече е в София, със свален кардан. По настояване на Стефан - (сервиз в Левски Г, където по принцип я лекуваме) го свалихме още в Пловдив.
                            За огромно мое съжаление и неговата прогноза е, че трябва да се смени целия кардан.
                            Та за сега вариантите са три:
                            1. Нов кардан - имало един в Мото Пфое - 2200 лв
                            2. Кардан втора ръка - около 1200 лв, (без да е ясно кога и той ще сдаде багажа)
                            3. Да карам с този като срежат шайбата и я махнат, докъто не се счупи съвсем.
                            emanuilis, ако можеш да ми пратиш мейл algaivel@gmail.com, ще съм ти безкрайно благодарна.
                            дядо владо, да и на мен това ми се стори по-разумния вариант. Аз докъто се наканя да дойда до Костинброд да изправим капака, ето виж какво ме сполетя.
                            madcop, а как всъщност се нарича на английски защото порових из дадените в една друга тема магазини, но не съм съвсем сигурна че го търся с правилното име.
                            Даже и в най-смелите си мечти не се виждам да си го сменя сама, ама поне да го намеря по-евтино
                            А Вие къде всъщност си карате колите на ремонт - има ли сервиз, специализиран за Фрилендъри? Доста капризни "госпожици" се оказват
                            Благодаря Ви за помоща Развам се, че Ви има
                            Последно редактирано от algaivel; 07-04-10, 08:27.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Не знам какви са тези цени за 1200 втора употреба - моя стария го пуснах за продаване за 200, а този на който му беше малко по-добра вискомуфата взех за 300! Говоря за три-те части!
                              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Преместено в темата: ...ТУК
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-04-10, 15:20.
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X