Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    Винаги има вероятност, когато оправиш раздатката да се окаже, че има проблем и в диференциала. Виското можеш да провериш и сам.
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Привет отново колеги,
      Едно зло никога не идва само! Тия дни от буксуването ли от що ли днес се включи оранжевия индикатор на HDC-то и не ще да изгасне. Дали има връзка с проблемите ми със задното!!?. От онези дни забелязах, че зеления индикатор на HDC - то свети постоянно на първа, а на задна премигва, а не трябва, въпреки че не съм се спускал по наклони, а от място го тествах. Есента си спомням че работеше а сега май и с него проблем.
      От това буксуване постоянно се включва индикацията на ТС-то, но това си е в реда на нещата. После си изгасва.
      Май вече ще трябва да пренеса постовете си по другите теми, а не в тази за виското

      Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
      .... Виското можеш да провериш и сам.
      Само чакам да се оправи времето, че тук сме се заринали до шия в сняг и веднага ще направя тестовете които са описани тук. Но определено от място с докрай завит волан потеглям без проблем, както и не установявам проблем с инерцията.
      Сега почвам да ровя из бг сайтовете за раздатки.

      P.S---
      От кого зависи след, като напиша пост веднага да го видя публикуван. Предполагам от модератор. Колко още трябва да изпиша за да не се налага да бъде одобряван поста в последствие.
      Нямам намерение да нарушавам дисциплината във форума, нито да оспамвам темите или пък да пробутвам някакви реклами свързани с бизнес.

      Коментар


      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        Колега, при положение че нищо не предава движение към задния мост няма как да затяга в завой или да губи инерция
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          До сега се рових из другите теми и видях сходен проблем с HDC то при други колеги. Утре ще търся въпросния датчик при скоростната кутия и ще се надявам проблема да е от там и нещо да е разместено от вибрациите или да се налага почистване на конектора или пък разкачени кабели.
          А за въпросната раздатка след консултация по телефона се оказа че е възможно някой да се е опитал да прикрие проблем с вискомуфата и механично да е престъргал някакви зъбци при пиньона. Но ако това е така за съжаление има опасност да се осъществи прогнозата на emanuilis за трите компонента. Раздатка, виско и диференциал.
          По дяволите защо не попаднах на форума още преди да тръгна да купувам Freelander -a. Ама то е така "не питай старило - питай патило".

          Коментар


          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Е от кога говоря за пиньона и короната аз Така или иначе ако решиш да го правиш давай наред и ще си покаже - раздатка, тест на виско, диференциал
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              Малко се отдалечихте от темата...ето едно масло на по-добра цена от Германия:
              http://www.silikon-profis.de/index.p...d=bdlyharfaxme
              Ако има навити, може да се купят повече опаковки за да се дели доставката. Сайта го видях от VW форума, като с маслото са ремонтирали едно Т3.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-02-12, 09:58.

              Коментар


              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                От две седмици съм собственик на Freelander, 2.0 дизел, 98 коня, края на 98 година. За сега съм доволен от колата, след направено цялостно обслужване двигателя работи и колата върви много добре. Това ми е първи джип и много му се радвам, за моите цели е перфектен, комфортен е, има добър външен вид и не на последно място при първо засичане празно-пълно ми даде смесен разход около 8 на сто дизел с минаване в двете посоки през Шипка със сняг. По темата за муфата, от всичко изчетено в нея, стигнах до извода, че ако за момент пребоксуват първо предните, а след това завъртят и задните муфата е ОК и прехвърля задвижване към задния мост, а ако предните не успяват да превъртят, значи тя е спекла и се въртят постоянно и предните и задните колела. При мен има тракшън контрол, който се включва при превъртане на предните колела, почва да цъка ABS и да премигва една лампа на таблото. Тези дни по заледените улици и прясно натрупаните днес 10-15см сняг по тях, ТК се включва доста често.

                След всичко изписано по-горе основния ми въпрос е : не е ли точно това включване на ТК най-простия тест, че муфата работи и първо превътат предните колела и след това се прехвърля движение към задните ?

                Ако съм написал някоя глупост - моля да ме извините !
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Не
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    От две седмици съм собственик на Freelander, 2.0 дизел, 98 коня, края на 98 година.
                    Моите съболезнования, но все пак - честито

                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    За сега съм доволен от колата, след направено цялостно обслужване двигателя работи и колата върви много добре. Това ми е първи джип и много му се радвам, за моите цели е перфектен, комфортен е, има добър външен вид и не на последно място при първо засичане празно-пълно ми даде смесен разход около 8 на сто дизел с минаване в двете посоки през Шипка със сняг.
                    Неоспоримо предимство и 100% факт - не мисля, че в момента на пазара има друг толкова икономичен 4х4 вариант.

                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    По темата за муфата, от всичко изчетено в нея, стигнах до извода, че ако за момент пребоксуват първо предните, а след това завъртят и задните муфата е ОК и прехвърля задвижване към задния мост, а ако предните не успяват да превъртят, значи тя е спекла и се въртят постоянно и предните и задните колела. При мен има тракшън контрол, който се включва при превъртане на предните колела, почва да цъка ABS и да премигва една лампа на таблото. Тези дни по заледените улици и прясно натрупаните днес 10-15см сняг по тях, ТК се включва доста често.

                    След всичко изписано по-горе основния ми въпрос е : не е ли точно това включване на ТК най-простия тест, че муфата работи и първо превътат предните колела и след това се прехвърля движение към задните ?

                    Ако съм написал някоя глупост - моля да ме извините !
                    Интересна хипотеза, стига тази система да отчита разликата между преден и заден мост...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Интересна хипотеза, стига тази система да отчита разликата между преден и заден мост...
                      Да, ама не. И тук, и при Д2 работи само напречно по мостовете, но не и надлъжно. Макар че аз поне не виждам смисъл да е така, след като компютъра така или иначе знае във всеки момент какво се случва с всяко едно колело.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        По въпроса за силикона...ако се намери начин за доставка, бройте ме.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          Относно TC, той си работи и без кардан, и с кардан , и със спекла муфа.
                          Ще забележиш спеклата муфа, освен по разхода и по запирането в завой, пищенето на гуми.
                          Ако всичко е добре се радвай на колата, не мисли предварително за глупости

                          Коментар


                          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            Според мен и хора които разбират всичко по колата е ОК. Няма спиране по инерция, нито в завой, камо ли да пищят гуми. Като инженер, а не като доктор или юрист направих по-горното разсъждение. Мисля да я карам здраво и с нея да си изкарвам парите, като се счупи нещо - ще го правим.
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Здравейте колеги,
                              и аз утре отивам и свалям карданите и най-накрая да стане ясно звуците на заден ход и навит волан откъде идват, защото се чуват отзад като (clink, ding, чаткане и т.н.). Смених и трите тампона на дифа, но не се оправи. Сваляхме задната подрамка да видим дали не е скъсало шасито, но нямаше признаци. Интересно, че 5 години я карам с тези звуци и 4х4 със сигурност имам (оооо и то какво 4х4, направо си е 50/50), само че звуците зачестиха на заден ход и станаха по-отчетливи, но пък не ме е оставяла на пътя нито веднъж. Не мога да разбера защо land rover крият истинският проблем и издават бюлетини като този https://share.acrobat.com/adc/docume...e-0a6f1afe693c. Ето тия пичове тук http://www.bellengineering.co.uk/5.html също рециклират и то на доста висока цена, а даже предлагат и раздатки с 2WD с опция за "4х4 feeling" . Аз мисля да се доверя на колегата inyan с разхлабена муфа, понеже за тези години се оказа, че колата се кара 95% на асфалт, 2% за риба и 3% зимни спортове (тези 3% са, ако пътят не е изчистен), а и в момента не мога да отделя за нова муфа + останалите чарколаци. Мисля да се вместя с някакъв по-скромен бюджет като цената на колегата inyan + профилактична смяна на лагерите по целия възел + да видим и пораженията по раздатката и дифа. Между другото един майстор ми беше казал, че дори и да го чувам отзад, проблемът може да е в раздатката и звукът се предава по кардана като резонанс . Поживьом - увидим ...


                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              ...ЦЪК
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-03-12, 19:51.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Тя колата си е твоя и можеш да правиш каквото си поискаш с нея
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X