Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

    Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
    Върви без проблем с повече буксуване предполагам. Че до София няма да се разходя за такъв тест е ясно, не ми пречи да го обсъждаме на бира, аз и в момента си пия виното
    И по-горе писах - усещам разлика в задвижването на джипа и куатрото, като се има предвид, че торсена дори "предусеща" какво да направи и пак с виското като че ли драпа повече, пък какво да говорим за муфа, на която въртят няколко секунди предните и чак после задните колела. Ако сравняваш колата си с предно и с тази муфа е нормално да ти се стори супер. Ама иначе едва ли ще си мислиш така.
    Ако пък има някой колега близо до теб може да се видите да се поокопаете в снега малко и да разберем
    Не е задължително да е тези дни и спецялно за този тест, просто ако имаш път към София заповядаи да го пробваш! А за боксуването трябва да тръгна в баира с мръсна гас та да боксува, при нормално тръгване не превъртат грам. За 4х4 машини имам достатъчно голям опит, карал съм какво ли не, за това се идивлявам от проходимостта на този паркет!
    Ще се радвам ако има някои колега да сравниме поведението на колите.

    Коментар


    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

      Потвърждавам за проходимостта.
      За да е по темата обаче - с читава вискомуфа
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

        Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
        Ако пък има някой колега близо до теб може да се видите да се поокопаете в снега малко и да разберем
        За имане - има. Ама и оператор трябва да търсим...

        Аз така и не разбрах от цялата тема до тук какво струва тая операция по "рециклирането" на муфата. Лично мое мнение - ако е над 50% от цената на нова, няма много смисъл.

        Иначе, проходимостта на Фрилендъра не е съвсем за подценяване. За зимна кола е доста приличен - единствената забележка, която имам е към управляемостта в пресен сняг - почти невъзможно е да завиеш с по-висока скорост, освен ако не пуснеш газта. След като скоростта падне дотолкова, че колата да почне да завива, няма проблем да се "изтегли" в завоя, независимо от наклона, но подобни проблеми с повече от два пъти по-тежкото Диско нямам.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          За имане - има. Ама и оператор трябва да търсим...

          Аз така и не разбрах от цялата тема до тук какво струва тая операция по "рециклирането" на муфата. Лично мое мнение - ако е над 50% от цената на нова, няма много смисъл.

          Иначе, проходимостта на Фрилендъра не е съвсем за подценяване. За зимна кола е доста приличен - единствената забележка, която имам е към управляемостта в пресен сняг - почти невъзможно е да завиеш с по-висока скорост, освен ако не пуснеш газта. След като скоростта падне дотолкова, че колата да почне да завива, няма проблем да се "изтегли" в завоя, независимо от наклона, но подобни проблеми с повече от два пъти по-тежкото Диско нямам.

          За цената не мога де кажа на 100% колко е (щото моита е на промоция) но Тодор (инян) каза, че е около 250лв. За недозавиването ми се е случвало и с Хамър единица, Форд Бронко2, Шеви Блеизър, Хонда Шатъл и Нисан Прериа ама маиче има и доста голямо значение и с какви гуми си.

          Коментар


          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

            Първоначално публикуван от dand79 Преглед на мнение
            За цената не мога де кажа на 100% колко е (щото моита е на промоция) но Тодор (инян) каза, че е около 250лв. За недозавиването ми се е случвало и с Хамър единица, Форд Бронко2, Шеви Блеизър, Хонда Шатъл и Нисан Прериа ама маиче има и доста голямо значение и с какви гуми си.
            ОК - това вече е нещо (цената имам предвид), понеже най-добрата оферта за нова е към 800, ако я поръчваш от Англия, при това на фирма, и се "разсееш" за ДеДееСа.
            Гумите на Фрилендъра са зимни от най-зимните. Диското е с АТ-та на Бриджстоун. А пък Паджерото със Супер Суомпърите никога не ми е недозавивало в такива условия. За мен изводът е прост - чисто зимните гуми са за леки коли и се предават при повече от 6-7 см пресен сняг. Факт, че друга джипка с чисто зимно гуми не съм карал, но съм карал доста коли с предно и се държат точно така в пресен сняг.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

              Ми то и Фрилендъра с муфа, която позволява предните да превъртат 2-3 секунди докато зацепят и задните си е чисто ПРЕДНО
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                Ми то и Фрилендъра с муфа, която позволява предните да превъртат 2-3 секунди докато зацепят и задните си е чисто ПРЕДНО
                Така де, ама моя случай не е такъв - муфата ми е "genuine" на малко повече от 10000км и си работи повече от добре. На лед, където Диското почва здраво да трака тракшъна, Фрилендъра отлепя без да усети. Проблемът за мен е точно "гумен", понеже напоследък зимните гуми се проектират с презумцията, че пътищата все пак се чистят и вероятността да попаднеш на 10 см сняг е значително по-малка, отколкото да налетиш на заледен участък. Ама у нас това не важи, особено ако не живееш на централна улица в голям град.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Ама у нас това не важи, особено ако не живееш на централна улица в голям град.

                  Аз съм с малко по-тънки, но високи зимни гуми /както пише по книгите/ и не съм забелязал да имам проблем. Като почне да вали ще пробвам.
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                    dand79 и stargazer, като се срещнете напишете впечатленията си за муфите и коментирайте...това е супер че може да се сравнява с нова муфа.
                    Относно цената, 250 също не е малко, като се има в предвид малкото усилия, които се влагат в ремонта. Силикона е скъп, но ще се намери заместител в BG.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                      Изчетох темата и стигнах до извода че моя Фрий е със яко спекло виско.. уви. През цялото време имах усещането че нещо не е ок, но сега ми се изясни картинката Като навия волана и колата направо спира, карам го така няколко хиляди километра.. За щастие виене и някви звуци засега нямам. Мислех си за тая муфа не може ли просто да и се пробие една дупка, да се източи каквото има, малко измиване с бензин и напълване с ново. Даже може би и навиване на "пробка" в дупката после.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-01-12, 14:36.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                        Първоначално публикуван от assos Преглед на мнение
                        Изчетох темата...
                        Мислех си за тая муфа не може ли просто да и се пробие една дупка, да се източи каквото има, малко измиване с бензин и напълване с ново. Даже може би и навиване на "пробка" в дупката после.
                        Докъде точно чете?
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                          Ами изчетох я цялата. Сега се стягам да демонтирам кардана и виското. Ти какво имаш предвид?

                          Коментар


                          • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                            assos, нищо няма да изтече от пробка, особено от спекла муфа. Чистенето на стария слиликон е доста трудоемко, по скоро е механично. Ако искаш опитай да доналееш силиконово с по-нисък вискозитет в муфата.Не знам дали ще се получи, но това не съм пробвал.
                            Ако не поставиш 100к вискозитет нищо не правиш...повярвай ми.
                            За наливането, виж клипа дето съм постнал за Т3 за да видиш гъстотата на силикона и виж в какви дупки трябва да мине през 53 дискчета...няма да успееш без разглабяне ако сменяш силиконовото масло.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                              Ако разпробиеш и вкараш масло, при затегнала муфа ще има ефект, но временно..изпробвано е ! Така, че най-удачния вариант е нова, но не знам кога ще стане.
                              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за вискомуфа на Freelander, и тест на вискомуфата

                                Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                                За сърдене и въпрос не може да става! Аз и по-напред писах, че сме тук, за да споделим неща, които ще са полезни за всеки в нужда, а не да си правим реклама. Обърнах и внимание, на това, че ако се обясни най подробно какво се прави това няма да накара всички да си разглобят муфите и да гремонтират, а напротив- ще предизвика нужното доверие. Като чета някоя тема винаги се кефя на колеги, които явно се занимават с ремонти, но това не им пречи да кажат кое-как. Пак казвам - който има парите няма да тръгне да си прави муфата сам, хората, които така или иначе нямат парите - също, така, че споделянето на този ремонт само ще затвърди колегата като опитен в това.
                                Всеки има право да прави каквото си иска. Аз лично не съм толерантен към това да се опитваш да изкараш някой лев от форума. Въпроса е принципен. Затова и каквото съм научил за машините си съм го споделил със всички. Съвсем случайно се срещнах с двама вече колеги с Фрилендър от нашия град, които са чели писанията ми за модела и са си спестили много разправии и проблеми. Мястото тук е да си ПОМАГАМЕ!
                                Съвсем скоро мисля и аз да се сдобия с такава машина.....
                                За сега съм прекарал около 10-тина часа в форума с цел събиране на информация ....и съм напълно съгласен, че тук трябва да се споделя знанията за машините, а не да се рекламират услуги....Аз съм от Търново и ако скоро се сдобия с такава машина ще се радвам да споделяме повече опит за напред.....

                                Съобщение от модератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                                Прочетохте ли това
                                ...ЦЪК
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-01-12, 14:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X