Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 38 от 38

Тема: Регулиране торсиони

Място
    Нови Искър
    Публикации
    3,072
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Регулиране торсиони

Цитат Мнение на kpanchev Преглед на публикациите
    Благодаря за информацията. Дето има една приказка - "Не би мирно седяло, не би чудо видяло". Та докато разчитам на фронти предимно за да ме вози от т.А до т.Б, а не само за гората, по-добре да не си правя експерименти
    Чеи че се сетих нещо,ако решиш все пак да правиш каквато и да било интервенция,почни с накисване с антикорозионно и смазващи препарати ,най-вече горният носач при реглажните пластини,тия болтове имат лошия навик да правят гуеми главоболия,на торсионните също е добре по лесно се работи всичко!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Някой знае ли стойността на магическото число Z от уравнението за стандартна настройка на торсионите? Много странно, но не го намирам по никакви книги? Искам да си проверя предницата, че днес на прегледа ми казаха, че е малко нисичка май?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

Място
    София
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    10

Ами пише го бре, колега! Име:  drinks.gif
Прегледи: 475
Размер:  15.1 Кб
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=25178
    Розовата книжка: Страница 11-2
    За ресорни е: 130 мм (+/-2 мм)
    За пружинни: 139 мм

П.П. За мен, понеже съм леко в страни от заводския вид е в сила друго правило - на ролетката:
    Височината до средата на задната вежда трябва да е равна на тази до средата на предната.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Благодаря за инфото! Дано числата за А съвпадат с тези за Б, защото за Б няма данни никъде!
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    10

Не знам какви данни за числата А и Б имаш и от къде си ги взел... В същата розова книжка на страница 11-6 под заглавието "Checking" е описано съвсем подробно, какво трябва да направиш, за да измериш с ролетка стойностите на А и Б.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,470
    Точки (при гласуване)
    62

Ъъъ, защо са ви абсолютните стойности на A и B. Няма ли значение сам разликата им? Абсолютните стойности зависят от гуми, налягане в тях и прочие подробности. Положението на окачването зависи само от разликата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Сандански
    Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Edo Преглед на публикациите
    Благодаря за инфото! Дано числата за А съвпадат с тези за Б, защото за Б няма данни никъде!
    ...Мисля, че колегата имаше предвид за фронтера А и Б (понеже за фронтера Б няма данни никъде )...

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на kpanchev Преглед на публикациите
    ...Мисля, че колегата имаше предвид за фронтера А и Б (понеже за фронтера Б няма данни никъде )...
    Точно така, в книгата за ОФБ е дадена формулата Z=A-B където А и B се мерят с рулетка, но без Z не може да се провери стандартната настройка! Питах дали тази стойност за ОФА и ОФБ е еднаква?! Остава един друг вариант през стандартния клиренс който го дават 216 мм, да го замеря примерно под гредата на която се вързват двете пластмасови кори - изглежда най-ниската точка отпред.
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    3,438
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Edo Преглед на публикациите
    Точно така, в книгата за ОФБ е дадена формулата Z=A-B където А и B се мерят с рулетка, но без Z не може да се провери стандартната настройка! Питах дали тази стойност за ОФА и ОФБ е еднаква?! Остава един друг вариант през стандартния клиренс който го дават 216 мм, да го замеря примерно под гредата на която се вързват двете пластмасови кори - изглежда най-ниската точка отпред.
    216 мм е под прасето на задният дифф!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    10

Добре, няма сервизен менюъл за ОФБ. Нека да видим какво можем да направим с наличната информация.
    @Edo: Събери следните данни и ги дай тук, пък ще ги мислим.
    1. 4 еднакви гуми с еднакво налягане.
    2. Измери височината от земята до средата на веждата (най-високата част) за всяко едно колело.
    3. Измери А и Б за всяко от предните колелета.
    Дай всички измерени стойности и ще ги мислим.

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Още по първа точка имаме греда - гумите са 2 по 2 и това също най-вероятно има принос към ситуацията! През уикенда ще направя тези замервания + диаметъра на гумите отпред и отзад, че почнах нова работа и се прибирам по тъмно!
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Значи при четири гуми с еднакво налягане 2.0 атм. и диаметър 73,5 см разстоянията под арките са:

ПЛ - 80,6 см
    ПД - 80,3 см
    ЗЛ - 84,5 см
    ЗД - 85 см

Под гредата отпред има 18 см, а под дифа отзад 21см. Въпросните размери А и В май няма да мога да ги измеря днес, защото съм на вилата и нямам никакви ключове!
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    10

Имаш 4 см разлика между предница и задница. Определено трябва да си вдигнеш предницата.
    Като премериш А и В ще го мислим.

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Колега, а сигурен ли си, че трябва да са еднакви?! Повечето коли си имат наклон напред.
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    2,048
    Точки (при гласуване)
    10

За съжаление няма информация за височината на задното окачване. Ако не те устройва този метод, просто си измери А и Б и докарай разликата до около 139мм.

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Най-сетне намерих време да замеря тези пусти А=27см и В=17см, демек тайното число Z беше 10см. Намерих от руските сайтове и друг ориентир за стандартната височина на ОФБ - разстоянието между гумения тампон и леглото в което опира трябва да е 22мм. При мен беше към 15мм и това допълнително ме убеди, че нещата не са наред. Руснаците плашеха, че болтовете се въртят трудничко, но мойте се движеха доста леко с рамо от 30см. Врътнах общо 4 пълни оборота на всеки и под арките стана по 84см, размера А стана 29см, а тайното число се увеличи до 12см. Тампоните също направиха 22мм, затова реших да спра дотук и да не гоня тези 14см, което означаваше още по 4 оборота и със сигурност по-висока предница от задницата! Гредата под двигателя стана 20см и тук имам един въпрос: реално клиренса отпред се увеличи с 2см, а купето се вдигна с 4см - това колко лифт е 2 или 4? Полуоските още не са се хоризонтирали съвсем и имат лек наклон към дифа, демек би трябвало да мога да си карам така без да пипам никакви сходимости и други простотии? Интересно, но чак сега обърнах внимание, че и нивото на всички течности в мотора стана успоредно на всякакви делители в съдовете след повдигането - най-вероятно @Alexfield беше прав за тези 4см за което му благодаря!
    Honda XL600LM, 1987

Място
    София
    Публикации
    1,037
    Точки (при гласуване)
    11

Приятно съм изненадан от возията след повдигането - преди на всеки легнал полицай подскачаше яко, а сега плавно ги прегазва! Чудя се кой би свалил предницата надолу и с каква цел или пък торсионите са се изморили за тези 12 години?!
    Honda XL600LM, 1987

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    6

Някой може ли да отвори ръководството от първия пост ? На мен ен ми се отваря! От скоро съм собственик на Фронтера А мисля , но отзад е с пружини а не с ресьори. Смених пружините отзад защото едната беше счупена и всички амортисьори защото се клатеше катоп патка , първо задни и после предни Резултата след новите пружини е , че задницата сега стои вирната спрямо предницата искам да натегна торсионите и търся ръководство защото мисля сам да си го правя. Така като гледам мога да сложа и едни подложки 5см на пружините не е никак трудно ако така и така ще натягам торсиони да повдигна малко! )Ако някой направи някоя снимка или има друго ръководство ще съм му благодарен!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Терано 2 - торсиони?
    От sparkybg във форум NISSAN
    Отговори: 25
    Последно мнение: 04-05-17, 19:19
  2. Лебедка-торсиони
    От alex_bg777 във форум TOYOTA
    Отговори: 21
    Последно мнение: 20-10-09, 15:13
  3. Торсиони П2
    От stargazer във форум MITSUBISHI
    Отговори: 6
    Последно мнение: 30-03-09, 10:59
  4. торсиони или пружини
    От avangard във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-09-08, 22:56
  5. Търся торсиони от Костенурка.
    От Стефан във форум Архив
    Отговори: 13
    Последно мнение: 22-05-06, 13:19

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •