Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединител на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединител на УАЗ

    Кажете как се регулират палците на съединителя на УАЗ-а?Предстои ми смяна на лагер на съединителя и искам да сменя и феродовият диск и палците на които опира лагера.Въпросът е че тези палци имат едни болтчета за регулиране които се въртят.Какво трябва да се спази при това регулиране?

  • #2
    Има специални скоби с които се хваща притискателния диск (като е свален) и палчетата се регулират много лесно, но на място мисля че е много трудно (за да се постигнае перфектно отделяне за тази конструкция)

    П.С моя на място ако не си на ниски неможеш да включиш 1ва на всичкото отгоре и боксува
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Има специални скоби с които се хваща притискателния диск (като е свален) и палчетата се регулират много лесно, но на място мисля че е много трудно (за да се постигнае перфектно отделяне за тази конструкция)

      П.С моя на място ако не си на ниски неможеш да включиш 1ва на всичкото отгоре и боксува
      А би ли казал какво представляват тези скоби и продават ли се или се правят?И моят също не може да включи първа скорост на по високи обороти и днес почна да боксува малко

      Коментар


      • #4
        Виждал сам такива за Варбург или трабант за палцов тип скоби, за УАЗ незнам, но трябва да има питай в някои сервиз или някой майстор за някаква универсална ли... де да знам....
        П.С Аз и за моя незнам какво да му правя - да купя феродов и пак да отделя така няма да стане
        На 3та бавна в баир тръгва като автоматик
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          Руснаците подменят старите съединетели - претискателния диск с марка Luk при тях няма ругулиране на палци и няма това придръпване когато потягляш на полусъединетел препоръчват ги и за нива.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
            Руснаците подменят старите съединетели - претискателния диск с марка Luk при тях няма ругулиране на палци и няма това придръпване когато потягляш на полусъединетел препоръчват ги и за нива.
            А къде да ги потърся-в какъв магазин тези съединители?Сега чувам за това -в магазина на УАЗ има само УАЗ-кови

            Коментар


            • #7
              дай ми емайлати и щети изпратя снимки да имаш нагледна представа за тези съединетели, незнам как се качват снимки във форума иначе щях да ги кача

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
                дай ми емайлати и щети изпратя снимки да имаш нагледна представа за тези съединетели, незнам как се качват снимки във форума иначе щях да ги кача
                Ето майл-а: trapera@offroad-bulgaria.com
                Благодаря предварително за помоща и снимките

                Коментар


                • #9
                  По добре си купи нов притискателен диск и няма да имаш никакви проблеми не е скъп и не си заслужава да регулираш палци или да ги сменяш
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    Имам сгода за регулиране на палците ама като гледам си много далеч.

                    А иначе по добре търси притискателен диск от дафрагмения вид обаче незнам къде ги има.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      По добре си купи нов притискателен диск и няма да имаш никакви проблеми не е скъп и не си заслужава да регулираш палци или да ги сменяш
                      Не става......
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Имам сгода за регулиране на палците ама като гледам си много далеч.

                        А иначе по добре търси притискателен диск от дафрагмения вид обаче незнам къде ги има.
                        Такъв диск едва ли ще намеряАко не те затруднява-би ли споделил как е направена сгодата за регулирането-може на ЛС или на Ай-си-кю-то-ако имаш възможност разбира се колега

                        Коментар


                        • #13
                          Сгодата е много елементарна.
                          Представлява един метален диск горе долу колкото маховика.Има отстъп с дебелината на дадения.Има дупки да се захване притискателния и като се стегне се вдигат палците и се мерят на точната височина и се законтрят.


                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            Нещо ми се вижда сложно -ще търся някъде в сервиз да го сменят.Не мисля че ще се справя сам.Благодаря на всички за помоща и съветите

                            Коментар


                            • #15
                              Нема нищо сложно.

                              Незнам колко е дебел феродовия диск ама ако е дебел 9,5 мм ще стане с него и маховика само.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X