Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 38

Тема: Съединител на УАЗ

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Съединител на УАЗ

Кажете как се регулират палците на съединителя на УАЗ-а?Предстои ми смяна на лагер на съединителя и искам да сменя и феродовият диск и палците на които опира лагера.Въпросът е че тези палци имат едни болтчета за регулиране които се въртят.Какво трябва да се спази при това регулиране?

Място
    Лозен
    Публикации
    2,476
    Точки (при гласуване)
    17

Unhappy

Има специални скоби с които се хваща притискателния диск (като е свален) и палчетата се регулират много лесно, но на място мисля че е много трудно (за да се постигнае перфектно отделяне за тази конструкция)

П.С моя на място ако не си на ниски неможеш да включиш 1ва на всичкото отгоре и боксува
    Случайни хора УАЗ не карат

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на Nik Преглед на публикациите
    Има специални скоби с които се хваща притискателния диск (като е свален) и палчетата се регулират много лесно, но на място мисля че е много трудно (за да се постигнае перфектно отделяне за тази конструкция)

П.С моя на място ако не си на ниски неможеш да включиш 1ва на всичкото отгоре и боксува
    А би ли казал какво представляват тези скоби и продават ли се или се правят?И моят също не може да включи първа скорост на по високи обороти и днес почна да боксува малко

Място
    Лозен
    Публикации
    2,476
    Точки (при гласуване)
    17

Cool

Виждал сам такива за Варбург или трабант за палцов тип скоби, за УАЗ незнам, но трябва да има питай в някои сервиз или някой майстор за някаква универсална ли... де да знам....
    П.С Аз и за моя незнам какво да му правя - да купя феродов и пак да отделя така няма да стане
    На 3та бавна в баир тръгва като автоматик
    Случайни хора УАЗ не карат

Място
    Сандански
    Публикации
    221
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Руснаците подменят старите съединетели - претискателния диск с марка Luk при тях няма ругулиране на палци и няма това придръпване когато потягляш на полусъединетел препоръчват ги и за нива.

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на Дон Нуцо Преглед на публикациите
    Руснаците подменят старите съединетели - претискателния диск с марка Luk при тях няма ругулиране на палци и няма това придръпване когато потягляш на полусъединетел препоръчват ги и за нива.
    А къде да ги потърся-в какъв магазин тези съединители?Сега чувам за това -в магазина на УАЗ има само УАЗ-кови

Място
    Сандански
    Публикации
    221
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

дай ми емайлати и щети изпратя снимки да имаш нагледна представа за тези съединетели, незнам как се качват снимки във форума иначе щях да ги кача

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на Дон Нуцо Преглед на публикациите
    дай ми емайлати и щети изпратя снимки да имаш нагледна представа за тези съединетели, незнам как се качват снимки във форума иначе щях да ги кача
    Ето майл-а: trapera@offroad-bulgaria.com
    Благодаря предварително за помоща и снимките

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,590
    Точки (при гласуване)
    23

Smile

По добре си купи нов притискателен диск и няма да имаш никакви проблеми не е скъп и не си заслужава да регулираш палци или да ги сменяш

Място
    Самоков
    Публикации
    1,885
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

Имам сгода за регулиране на палците ама като гледам си много далеч.

А иначе по добре търси притискателен диск от дафрагмения вид обаче незнам къде ги има.
    Луд умора нема,само се поти!!!:mrgreen:

Място
    София
    Публикации
    4,279
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране

Цитат Мнение на dragomir_68 Преглед на публикациите
    По добре си купи нов притискателен диск и няма да имаш никакви проблеми не е скъп и не си заслужава да регулираш палци или да ги сменяш
    Не става......

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на Tsvetan Преглед на публикациите
    Имам сгода за регулиране на палците ама като гледам си много далеч.

А иначе по добре търси притискателен диск от дафрагмения вид обаче незнам къде ги има.
    Такъв диск едва ли ще намеряАко не те затруднява-би ли споделил как е направена сгодата за регулирането-може на ЛС или на Ай-си-кю-то-ако имаш възможност разбира се колега

Място
    Самоков
    Публикации
    1,885
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

Сгодата е много елементарна.
    Представлява един метален диск горе долу колкото маховика.Има отстъп с дебелината на дадения.Има дупки да се захване притискателния и като се стегне се вдигат палците и се мерят на точната височина и се законтрят.

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Нещо ми се вижда сложно -ще търся някъде в сервиз да го сменят.Не мисля че ще се справя сам.Благодаря на всички за помоща и съветите

Място
    Самоков
    Публикации
    1,885
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

Нема нищо сложно.

Незнам колко е дебел феродовия диск ама ако е дебел 9,5 мм ще стане с него и маховика само.

Място
    Ботевград
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    12

Thumbs up

Здравей.Погледнй от горе на профила какво сам направил.Там закачаш една скапана китаиска ръчна лебетка иможеш сам да смениш саединитела.Ако джипа е на канал-става максимом за час.

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Цитат Мнение на sariev Преглед на публикациите
    Здравей.Погледнй от горе на профила какво сам направил.Там закачаш една скапана китаиска ръчна лебетка иможеш сам да смениш саединитела.Ако джипа е на канал-става максимом за час.
    ЗдрастиАз съм видял това на тавана на профила ухото за лебедката-това е много полезноПреди време сменях лагер на съединителя и там закачах лебедката-но не смених палците и сгреших-сега искам да сменя феродов диск,палците и лагера.Огледалният диск не мисля че има нужда да го сменям-ти какво ще кажеш за огледалният-според теб необходимо ли е да го сменям-ти знаеш по-добре от мен-все пак ти си го правил

Място
    Самоков
    Публикации
    1,885
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

Колега нещо не те разбрах

Място
    Ботевград
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    12

Thumbs up

Като свалиш притискателния,тогава вземи това решение,а то е след обстоен оглед.Пожелавам ти успех.

Публикации
    1,666
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

Пожелавам ти успех.
    Благодаря

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за публикация