Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим писта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим писта?

    Здравейте на всички. Ние сме малка група мотористи и решихме да си направим лека писта, по която да караме нашите супер ендуро мотори.Значи на тази писта ще се карат мз та и малко по-добри машини. Моля, дайте някакви съвети за нея какво да има скокове разполагаме с около 4-5 декара място
    Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:19. Причина: правопис
    [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

  • #2
    До: Как да си направим писта?

    Kолега, не съм специалист, но моето мнение е, че щом ви се прави писта, то тя трябва да има от всичко по малко.И от кроса и от ендурото, ама такива работи като дървета и гуми няма смисъл, щото с тия мотори е трудно.Все пак ви желая успех в начинанието.
    Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:19.
    0878424143
    0887424150

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направим писта?

      Това с гумите и трупите е Х трак,тия мотори за скокове не стават,но ми се върти нещо в главата..защо не си направите Speedway писта,с тези мотори ще ви е супер,а и ще е голяма атракция в България,не е кой знае колко сложна за направа ..
      Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:19.

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направим писта?

        Дървета няма смисъл да слагате.Може да си направите няколко завойчета и няколко трапеца, но да не са много големи, защото ще ви се разкрачат МЗтата.За целта ще ви трябва Багер или Грейдер
        Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:20.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направим писта?

          Първоначално публикуван от garkoff Преглед на мнение
          Това с гумите и трупите е Х трак,тия мотори за скокове не стават,но ми се върти нещо в главата..защо не си направите Speedway писта,с тези мотори ще ви е супер,а и ще е голяма атракция в България,не е кой знае колко сложна за направа ..
          garkoff аз имах няколко ЯВИ есо затова знам какъв мотор трябва за SPEEDWAY.Моторът трябва да има много сила, а техните нямат.
          За справка; Явата е 75кс на 70кг.и е 500кубика.
          Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:21.

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направим писта?

            garkoff, дай малко повече информация за тези трасета, защото се интересуваме много. Мерси предварително.
            Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:22.
            [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направим писта?

              Първоначално публикуван от monster energi Преглед на мнение
              разполагаме с около 4-5 декара място
              Равно ли е мястото?

              Тука си говорихме за кросови трасета, но ако вашите мотори са по- за рали ендуро, такива скокове не стават. Може би както казва колегата- скоростна писта да се засилвате и ниски дълги скоци с попивки, 2-3 големи виража и няколко завои на равно, по пътя прагове големи, едра ролетка, ями за локви : ) ...най-добре да се използва природния терен...

              4-5 декара е добре за такова нещо, ще е добре и за зрители.
              Дайте гпс координати да го видим на Google earth.

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направим писта?

                Първоначално публикуван от monster energi Преглед на мнение
                garkoff даи малко повече информация за тези трасета защото се интересуваме много.Мерси предварително
                Аз ще ти дам инфо за тази писта. Ако случайно греша, garkoff да ме поправи.
                Шуменската;дължина около 600м овална писта,ширина около 10тина метра, дължина на правата около 200м,тази е за 6 мотора.
                Търговишката;дължина около 400м овална писта,почти кръг.Ширина около 8м,дължина на правата 100м,тази е за 4 мотора.
                Ако искаш мога да ти ги снимам по-нататък,че сега нямам много време.
                Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:23.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направим писта?

                  Здравейте на всички. Днес с колегата ичо(songshena) решихме да отидем до мястото, където сме набелязали къде да е пистата и горе-долу се опитахме да скицираме как ще е тя.

                  ето я и пистата, не с много добро качество, но пък се стараех да я опиша добре.

                  ето го и мястото от високо



                  това е канала някъде е около 100 тина метра дълъг

                  ето така изглежда и едното му преминаване днеска. Беше кал до уши

                  Ето го и второто преминаване. Тук колегата(songshena)пробва леда и мястото дали е дълбоко


                  тук е с паркалката му решихме да направим и един лек крос
                  Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:25. Причина: правопис
                  [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направим писта?

                    Къде се намира това,в някоя планина ли?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направим писта?

                      А що се касае за кординатите
                      42°49'55.00"N
                      24°54'25.82"E
                      мисля че са това
                      [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направим писта?

                        Ако си чувал за априлци там е (местноста се казва маринска)
                        [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направим писта?

                          Мястото, което сте избрали е доста подходящо според мен.
                          Само не разбрах къде сте предвидили да бъдат официалните трибуни?
                          Там където и да застане човек ще вижда цялата писта.
                          Теренът на пръв поглед може и да изглежда сравнително равен, ама да ви кажа - минавал съм оттам няколко пъти, къртиците доста добре са се постарали (сега може и да не е точно така де), но така или иначе, каквото и трасенце да се направи, ще бъде изморително за шофера.

                          Ако не си обърнал внимание - може да видиш тук:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=63543

                          на една нищо и никаква ливада пак се спретна що-годе добро трасе, макар и да липсваха скокове и други елементи, типични за мотокрос писта
                          Питай Ицо Зонгшена, той караше тогава.

                          Там на Маринска на този терен могат да се измислят доста интересни елементи мисля. Според мен на първо време направете пистата като за соц машини (с каквито сте в момента някои момчета), но да има възможност и за разширяване или промяна за истински кросови/ендуро мотори, че след време дай боже да се обзаведете с такива , и тогава ще искате по-екстремно каране ...

                          Ааа, и друго - хайде, до юни месец догодина да сте готови, че ви гласим за домакини на традиционния "мотокрос" в Априлци

                          П.П. Марине, ако се видите с баща ми, подхвърли му идеята, може да помогне с нещо, макар че хич няма време напоследък
                          Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:27.
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направим писта?

                            Здравей, Христо. Засега осъзнахме, че проблемите са 2.
                            1.Трактор
                            2.Не знаем на кого е мястото и ако се окаже на кого е, яко ще си платим
                            Последно редактирано от viki terzieva; 14-12-09, 19:28.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направим писта?

                              Първоначално публикуван от monster energi Преглед на мнение
                              Здравей, Христо. Засега осъзнахме, че проблемите са 2.
                              1.Трактор
                              2.Не знаем на кого е мястото и ако се окаже на кого е, яко ще си платим
                              Виж са - така като гледам терена, на първо време може и без трактор да мине сякаш - просто използвайте повече естествените препятствия

                              Второто, което щях да питам в предния пост, но стана 18 часа и побързах да офейкам от работа , бе за мястото - дали е ваше, но явно не е, което може да се окаже проблем.
                              Например има едни каубои, дето там си пасат кравите, те май биха направили мръсно ...
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X