Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oбслужване на RANGER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Oбслужване на RANGER

    Здравейте, нов съм във форума и не знам на правилното място ли си задавам въпроса и ако не е така моля да ме извините.
    Имам FORD Ranger, който съм закупил януари 2006 год. нов. В момента автомобила е на 90000 км. и единственото което съм сменял са масло и филтри. Та на въпроса:
    Кога се сменя ангренажен ремък, масло на скоростна кутия, и дали не съм пропуснал смяна на някой консуматив.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  • #2
    До: Oбслужване на RANGER

    Здравей колега,
    изпращам за същият пикап цитат от думите на сервизен техник даващ съвети в pickupclub.ru:

    Всегда и всем рекомендовал следующие интервалы замен.

    ЖИЖЫ:
    КПП + раздатка каждые 40 тыщ.
    В мостах каждые 20 тыщ. ( задний обязательна присадка для ЛСД!)
    Если передок редко используется, то в передке каждые 30 тыщ
    Крестовины каждые 10 тыщ.
    Двигатель 10 тыщ.

    Фильтры:
    Масло 10 тыщ
    Топливо
    - старые копеечные 10 тыщ
    - новые 15-20 тыщ по желанию ( хотя новый топливный для нью моделей стал стоить около 700 руб, также можно менять каждые 10 тыщ)
    Воздух
    - 10-20 тыщ по желанию.
    Продувка каждые 5 тыщ
    На новых
    -корректировка ДМРВ каждую замену воздушного фильтра.

    Ремень ГРМ ( с роликами)90 максимум 100 тыщ.

    Осмотр снизу всего, что там есть (резинки, тяги, и.т.д. - каждая замена масла

    ИМХО
    Все рекомендации официалов в сад!
    Со временем придут к тем же цифрам. ( уже почти пришли)
    От интервалов , которые рекомендую, еще никому не поплохело, даже наоборот.

    Свое мнение не навязываю

    P.S.
    Если машина из-под чужой задницы ( история обслуживания неизвестна), то заменяю все жижы, фильтра, жизненно важные ремни.
    Также хуже еще не стало тем автомобилям, где соблюдалось данное правило.

    Коментар


    • #3
      До: Oбслужване на RANGER

      Допълвам:
      1. Агренажен ремък - 35 лв.; ролка - 100 лв.
      2. Регулировка на клапаните.
      3. Гресиране на карданите - 5 точки.
      4. Предни накладки - вече трябва да са свършили, а нямат датчик за сигнализация като при европейските коли.
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        До: Oбслужване на RANGER

        Благодаря колега, ама на български ще ми свърши повече работа. Малко съм скаран с чуждите езици.

        Коментар


        • #5
          До: Oбслужване на RANGER

          до колкото разбирам си го взел нов. В Мото пфое не ти ли казаха каква е сервизната програма?

          Коментар


          • #6
            До: Oбслужване на RANGER

            след изтичането на гаранцията спрях да посещавам оторизирани сервизи, а и при малкото си контакти с тях установих, че не може да им се има доверие.

            Коментар


            • #7
              До: Oбслужване на RANGER

              Списък на належащите задачи в синтезиран вид предвид годините и пробега на пикапа:
              • Смяна на агренажен ремък (90х. км.) – ремък, ролка и обтяжна пружина (ако е разтеглена над 63 мм).
              • Регулировка на клапаните.
              • Смяна на трансмисионни масла:
              -масло с характеристики 75W-90 по SAE или GL4/GL5 по API
              -1,9лт. в предният диференциал; 3,2лт. в скоростната и 2лт. в раздавателната кутия
              -масло с характеристики 75W-90 или 75W-140 по SAE; или GL5 по API и добавка за LSD
              -2,85лт. в задният диференциал
              • Гресиране на карданите – молибден дисулфидна грес 0,4кг.
              • Смяна на спирачна течност (на 2 години) – DOT4
              • Смяна на антифриз (на 2 години) - 10лт. на етиленгликолова основа.
              • Обработка кухините на праговете с Tectyl - 1 флакон (не са херметични)

              Коментар


              • #8
                До: Oбслужване на RANGER

                е никой не казва при тях да го правиш. Те си имат разрабтотени програми в зависимост от условията на експлоатация. В тях си пише какво на колко се прави и ти си я следваш като обслужването след гаранцията сам преценяш къде да го извършваш

                Коментар


                • #9
                  До: Oбслужване на RANGER

                  техническо ръководство за мазда БТ 50
                  Прикачени файлове
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Oбслужване на RANGER

                    Първоначално публикуван от gadnia_metal Преглед на мнение
                    е никой не казва при тях да го правиш. Те си имат разрабтотени програми в зависимост от условията на експлоатация. В тях си пише какво на колко се прави и ти си я следваш като обслужването след гаранцията сам преценяш къде да го извършваш

                    е да де ама отговора на същия въпрос при тях беше: ами на 100 000 смяна на ангренажен ремък.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Oбслужване на RANGER

                      Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
                      Списък на належащите задачи в синтезиран вид предвид годините и пробега на пикапа:
                      • Смяна на агренажен ремък (90х. км.) – ремък, ролка и обтяжна пружина (ако е разтеглена над 63 мм).
                      • Регулировка на клапаните.
                      • Смяна на трансмисионни масла:
                      -масло с характеристики 75W-90 по SAE или GL4/GL5 по API
                      -1,9лт. в предният диференциал; 3,2лт. в скоростната и 2лт. в раздавателната кутия
                      -масло с характеристики 75W-90 или 75W-140 по SAE; или GL5 по API и добавка за LSD
                      -2,85лт. в задният диференциал
                      • Гресиране на карданите – молибден дисулфидна грес 0,4кг.
                      • Смяна на спирачна течност (на 2 години) – DOT4
                      • Смяна на антифриз (на 2 години) - 10лт. на етиленгликолова основа.
                      • Обработка кухините на праговете с Tectyl - 1 флакон (не са херметични)

                      благодаря много за изчерпателния отговор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Oбслужване на RANGER

                        Първоначално публикуван от gadnia_metal Преглед на мнение
                        е никой не казва при тях да го правиш. Те си имат разрабтотени програми в зависимост от условията на експлоатация. В тях си пише какво на колко се прави и ти си я следваш като обслужването след гаранцията сам преценяш къде да го извършваш

                        благодаря много колега за съветите които съм получил от теб, но според мен като не можеш да дадеш компетентно мнение по-добре замълчи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Oбслужване на RANGER

                          каталог за части но не разбрах как се регистрира .ако някой може да помогне http://www.elcats.ru/ford/Group.aspx...28ES%29+-+2009
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Oбслужване на RANGER

                            Здравей колега,
                            доколкото знам elcats.ru e достъпен само от територията на Руската федерация. Има начин за регистрация, но през руски прокси сървър и с руски телефонен номер.
                            Мога да препоръчам достъпният и за нас www.detali.ru. Търсачката по win номер за форд не работи, но след ръчно избиране от меню Оригинальные запчасти на марка, модел, година и параметри се стига до каталога.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Oбслужване на RANGER

                              здравейте и много благодаря веднага ще пробвам
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X