Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Карбуратор на нива

    Без текстолитовата плоча (6-8мм) няма да стигнеш далече. Т.е. няма да успееш да го настроиш. Може и такава да имам някъде. Ще видя. Гарнитурите - гресираш, не гресираш - ако е криво ще смуче въздух.

    Коментар


    • #17
      От: Карбуратор на нива

      Благодаря за отзивчивоста, ако намериш разпръсквач и текстолита, ще ти ги купя.

      Коментар


      • #18
        От: Карбуратор на нива

        Текстолитовата плочка я намерих, остана като проблем само разпръсквача на втора камера. А колата като ще се кара на газ, проблем ли е да си карам и така с този разпръсквач?

        Коментар


        • #19
          От: Карбуратор на нива

          Ако ще я караш само на газ, може и съвсем да го махнеш, даже ще е по-добре.

          Коментар


          • #20
            От: Карбуратор на нива

            И на мен това ми се въртеше в главата, при положение, че бензина ще го ползвам само за палене в големите студове.
            Утре ще сглобя карбуратора и тия дни ще го монтирам на Нивата. Надявам се да се държи по-добре след това, най-вече разчитам, че няма да смуче въздух, покрай щуцери и прочие, които вече ги няма.
            Благодаря за съвета. Може да се появи нещо неизвесто ми при монтажа, така че ще разчитам на вашата помощ и за напред.

            Коментар


            • #21
              От: Карбуратор на нива

              Колега имам разглобени карбуратори ако искаш нещо ще ти пратя, дифузьора на 1 и 2 камера също имам.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #22
                От: Карбуратор на нива

                Ами аз вече го сглобих и поставих, нямах търпение просто да я запаля. Направих както ме посъветва Ясен, махнах разтопения дифузьор изцяло.
                След почистването и уплътняването на карб-а немога да позная колата, страшно добър ефект!
                Онзи ден я запалих, запали добре на бензин и дори на половин смукач държи високи обороти, като загря я форсирах на няколко пъти и не дава да и пипна педала, мигновен респонс просто, няма забавяне, заглъхване...
                Благодаря за предложението, ако имаш по-голям асортимент от части за Нива, за напред ще ми трябват още някои неща като части.

                Коментар


                • #23
                  От: Карбуратор на нива

                  Днес отидох да пробвам новите Ласи.След като вкарах Нивата в една хубава мазна кал-ужас,не и достига сила да развърти гумите.Карбуратора ми е Солекс,а жигльорите му са сбирщайн.Въпроса ми към Знаещите е:какви жигльори да сложа за постигане на максимална мощност.Разхода на гориво не ме интересува.Карам на газ,а бензина го ползвам само за преминаване през тежки терени.Въпросната кал:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1103201211601.jpg
Прегледи:1
Размер:204.6 КБ
ID:5354834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1103201211603.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5354835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1103201211606.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5354836
                  Нивата е 1,6
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карбуратор на нива

                    Ако газовото ти е нормално регулирано и аванса е настроен за работа на газ не виждам причина да се налага да превключваш на бензин и да се набутваш.Аз поне до сега с Ласите не съм усетил някъде да не ми достига сила на газ,въпреки че съм се набутвал къде ли не.
                    Даже при мен се получава обратното-/на газ се реже повече/,тъй като бензина го ползвам рядко-/най-вече профилактично и за добиране до газстанция при свършване на пропан-бутана/.
                    Вярно,че моторът ти е по-слаб,но пък това е компенсирано с по-бавните дифове,тъй че при добра регулировка би трябвало да нямаш ядове на газ.
                    П.П.За размерите на жигльорите е най-добре да потърсиш в някоя от ремонтните книги за ВАЗ.Там има таблици със различните модели поставяни карбуратори и съответен набор жигльори за всеки един от тях.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 11-03-12, 19:03.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карбуратор на нива

                      Нямам си идея какви са ми диференцилите.При 3000об/мин скоростта на 5та е 95-96 км/ч.
                      Стандартните жигльори за карбуратора лесно ще разбера какви са.Мисълта ми беше да сложа по-големи,с цел повишаване на мощността.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карбуратор на нива

                        Ако те интересуват жигльорите - ще ти ги пусна по-късно.
                        При теб ОБАЧЕ не е от жигльорите.
                        На газ те са без значение (почти).
                        1. Виж си плочката на газта. (ако си с плочка) какви са отворите по нея.
                        2. Виж си тръбичките които влизат в карбуратора с какъв диаметър са. Да не са малки (ако си без плочка)
                        3. Отвори малко (по половин оборот ) и двете врътки на тройника на газовата. От там ти е по-ниската мощност.
                        Ако при тази манипулация отново не става на газ - нещо не е наред. Може да е за диагностика ( иди на ЕЛКОН).
                        Какво ти е предварението? Колко градуса преди ГМТ ?
                        Това ти го пиша, защото не би трябвало да ти липсва мощност на ГАЗ на бавни. При мен 1.6 двигател такава липса е нямало никога (освен при повреда)
                        Трябва ти малко настройка (според мен ).

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карбуратор на нива

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Ако те интересуват жигльорите - ще ти ги пусна по-късно.
                          При теб ОБАЧЕ не е от жигльорите.
                          На газ те са без значение (почти).
                          1. Виж си плочката на газта. (ако си с плочка) какви са отворите по нея.
                          2. Виж си тръбичките които влизат в карбуратора с какъв диаметър са. Да не са малки (ако си без плочка)
                          3. Отвори малко (по половин оборот ) и двете врътки на тройника на газовата. От там ти е по-ниската мощност.
                          Ако при тази манипулация отново не става на газ - нещо не е наред. Може да е за диагностика ( иди на ЕЛКОН).
                          Какво ти е предварението? Колко градуса преди ГМТ ?
                          Това ти го пиша, защото не би трябвало да ти липсва мощност на ГАЗ на бавни. При мен 1.6 двигател такава липса е нямало никога (освен при повреда)
                          Трябва ти малко настройка (според мен ).
                          Именно-въпросът е до настройка на АГУ-то и аванса и нещата ще се получат.
                          Все пак не е работа при всеки по-сериозен наклон или кал да се превключва на бензин.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карбуратор на нива

                            При така направените настройки на газовото,Нивата ми дава най-малък разход 12-13 на 100км.При всеки риболов имам не повече от 5км черен но по някога доста зъл път.Заради тези 5км не си заслужава да променям настройките на газта и да вдигам разхода за предходните 100км които са по асвалт.С предишните гуми ВлИ5 никога не е имала недостиг на сили.Въртеше ги като луда!
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карбуратор на нива

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              При така направените настройки на газовото,Нивата ми дава най-малък разход 12-13 на 100км.При всеки риболов имам не повече от 5км черен но по някога доста зъл път.Заради тези 5км не си заслужава да променям настройките на газта и да вдигам разхода за предходните 100км които са по асвалт.С предишните гуми ВлИ5 никога не е имала недостиг на сили.Въртеше ги като луда!
                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Днес отидох да пробвам новите Ласи.След като вкарах Нивата в една хубава мазна кал-ужас,не и достига сила да развърти гумите.Карбуратора ми е Солекс,а жигльорите му са сбирщайн.Въпроса ми към Знаещите е:какви жигльори да сложа за постигане на максимална мощност.Разхода на гориво не ме интересува.Карам на газ,а бензина го ползвам само за преминаване през тежки терени.Въпросната кал:
                              Нивата е 1,6
                              Значи всичко е наред. Джиткай си евтинко и толкова.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карбуратор на нива

                                Разхода на гориво не ме интересува.

                                Питането ми беше за жигльори,следователно става въпрос за работа на бензин!Километрите които изминавам на бензин са пренебрежимо малко в сравнение с тия които изминавам на газ!Дали ще ми гори 8-10 или 12л бензин при положение,че евентуално може да ми се наложи да ползвам този вид гориво и то само за няколко/2-3-5/ километра,е без значение.Благодаря за отговорите.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X