Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортесьори от Газка на Уаз 469?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортесьори от Газка на Уаз 469?

    Колеги кажете стават ли амортесьори от Газка на УАЗ-469 и ако стават има ли нещо за преправяне и какво?Идеята за такива амортесьори е че са по здрави и освен това са малко по-дълги от нормалните УАЗ-ови.Аз ще сменям ресьорите-купил съм нови-но искам да подложа под ресьорите да кажем приблизително около 3-4-5 сантиметра подложки от желязо или лист от ресьор.Смятам че с тези подложки ще се компенсира и по голямата дължина на Газковите амортесьори.Та въпросът е да слагам ли Газкови-и ако не-има ли проблем да е с оригиналните си амортесьори Уаз-а и с подложки под ресьорите?

  • #2
    Откаде го измисли, че са по-дълги?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от targa
      Откаде го измисли, че са по-дълги?
      Днес ги гледах в магазина и двата-Газковите са малко по-дълги-може би с около 2-3 сантиметра

      Коментар


      • #4
        Сложи от Газела. С 3-4 см са по дълги.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Аз съм сложил амортесьори от Газ 53.
          Тъи като моя джип е Уаз 469Б се наложи правенето на планки за прави амотресьори.
          Направих ги със конусен отвор да могат да се сменят осите при евентуална повреда на някоя.
          Взех оси от Газ 53 тъй като те са по дълги и са по дебели от уазковите и си стават тампоните предзнаначени за Газ 53.
          Ако не ти се занимава с такива "челни стойки" някъде в www.uazbuka.ru е обяснено как става на щатните оси.
          Долните оси също са от Газ обаче техния конус е различен от Уаз-ковите и се наложи престъргване на осите.

          Ето как изглежда при мен:






          А защо вместо да слагаш подлкожа м/у моста и ресора не направиш така:



          Според мен този варианте е по удачен защото по този начин се увеличава с някой см. хода на окачването.

          Колега за возията с тези амортесьори не мога да ти кажа нищо щото машината е все още в бокса.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
            Сложи от Газела. С 3-4 см са по дълги.
            А те стават ли без някакво генерално преправяне ?

            Коментар


            • #7
              Благодаря за съветите на всички-мисля че ще се справя
              Последно редактирано от TRAPERA; 17-01-07, 14:46. Причина: Букви

              Коментар


              • #8
                Амортисьорите от Газ-53 са по-здрави от Газелевите( според Уазбуката на Газелевите им се късат ушите). Аз съм с Газкови и возят отлично.
                Препоръчвам ти ги.
                Ето малко информация за размерите:


                Расстояние по центрам проушин в сжатом состоянии/рабочий ход штока, мм.
                УАЗ гидравлические: 340/210

                УАЗ Плаза однотрубные 3160-2915006 (АВ 58.00.00): 391/200

                УАЗ Плаза двухтрубные 3160-2915006-04 (ДА33.2915004): 391/210

                ГАЗель гидравлические: 360/220

                ГАЗель Плаза однотрубные 23.2905010 (АВ 36.00.00): 401/220

                ГАЗ-53: 380/195

                Соответственно, если нужно рассчитать длину амортизатора в разжатом состоянии, то складываете расстояние по центрам проушин в сжатом состоянии с ходом штока.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X