Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

    Цял ден се опитвам да монтирам едно реле за време което след стартиране на ДВГ да ми включи фаровете , а след гасене да ги изключва . Захранване на релето взимам от маса и контакт но проводниците на фаровете ми дават ядове . Фабрично П2 с включени фарове след гасене на двг преминава на габарити и това дава проблем в мая случай . Имаше подобна тема но не успях да я открия . Опитах с проводниците на ключето но се отрази на първата степен на чистачките . Затова молбата ми е за схема дано по нея се ориентирам къде да прекъсна с реленцета ако изобщо е прилажимо.Благодаря предварително.
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

  • #2
    До: Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

    Погледни тук на стр. 197
    http://bojo.hopto.org/Auto/Japan/Mit...CAL_WIRING.pdf
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

      Също можеш да погледнеш и тук
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42964

      Коментар


      • #4
        До: Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

        При мен /Субару/ фаровете са с релета и са направени фабрично при включен ключ на фаровете - те се пускат на контакт и изключват при изключване от контакт. Проблемът е, че работят и при палене, което предизвиква премигване, което е вредно за ксенона особено. Така направих обратната логика - реле, което да не ги пуска докато не дойде + от генератора за лампата на зареждане на акумулатора. Там на лампата има +12 от едната страна и маса, а когато заработи алтернатора и той подава +12 вместо маса и лампата изгасва.
        Така схемата е точно 1 бр. реле 2 ампера /с 30А реле леко мъждука лампата за зареждане - трябва поне 200 ома да е намотката/.

        Това мисля, че може да се реализира и тук - едно реле за пускане на фаровете при контакт и едно за изключване докато не загасне лампата за алтернатора или маслото, но не съм специалист - просто идея.
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #5
          До: Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

          Моето от горния пост го изпробвам вече втори сезон и работи добре. Няма допълнителни релета, използва се фабричното за фаровете и габаритите (те са две релета в един корпус)

          Коментар


          • #6
            До: Търся ел.схема за захранване на фаровете на П2

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Също можеш да погледнеш и тук
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42964
            Благодаря за всички отговори . Ще се опитам да приложа моето реле за време по посочената от Паджеровод схема . Остава да открия релето за светлините/изобщо не съм го търсил/ и да пробвам да няма страничен ефект. Благодаря още един път.
            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X