Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимата, студа и дизела ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимата, студа и дизела ...

    Някои интересни, дори много интересни идеи са предложени в статията, която искам да споделя..
    Съжалявам, че е на руски, но смисъла трябва да е ясен, дори и на несправящите се

    От предложените неща аз лично не бих се осмелил да инсталирам дори едно, предвид температурите у нас, но все пак не всеки живее на стотина метра н.в.

    http://o-stenu-l.boom.ru/teplo1.html

    Мой приятел, съвсем непринудено сподели, че е приятно при -38 да се къпеш в реката, и понеже аз естествено не вярвах, той ми прати клипче на другия ден..

    ...аз не бих скочил...
    Последно редактирано от Veni1; 09-12-09, 10:34.

  • #2
    До: Зимата, студа и дизела ...

    Споменава се за терано из снимките. А, точно тераното, или по-точно екземплярите, правени за по-студен климат, си имат щатно подгряване във филтъра - просто трябва да се намери такова от някой такъв екземпляр. До колкото помня дори щекера за това си седи на мойта.

    Другото решение е такъв държач за филтъра, през който се връща обратната нафта. Когато температурата на горивото стигне 30 градуса, вътре има биметална пластина, която отваря, и нафтата започва да си се връща в резервоара, както на обикновените. Такова намерих, и монтирах, при това с минимални изменения, понеже си е заводско. Същото става и за Patrol, понеже, поне до колкото видях, филтрите са им еднакви, и държачите - също.

    По тоя начин стават 2 неща:
    - Практически е невъзможно да прегрееш горивото.
    - Докато се стопли, двигателя си грее горивото (дюзите са от детайлите по двигателя, които най-бързо достигат работна температура), и дърпа студено само толкова, колкото харчи, при това го добавя към обем, който се топли.

    От личен опит съм установил че най-честия проблем, поне за нашите студове, е запушването на филтъра с парафин. Тоест, горивото някак стига до самия филтър, но частиците парафин го запушват, и работата се сговнясва. Е, с това, което съм инсталирал, смятам че до голяма степен проблема е елиминиран.

    Предстои като дойдат студовете да опитам за колко време сгрява и започва да връща нафтата към резервоара. Ей-така, от любопитство.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Зимата, студа и дизела ...

      дали случайно нямаш снимка на твоя филтър?

      а също така - тая електрификация, дето си я имал, кой я управлява? Ръчно, или отиват две жици в недрата на джипа?

      Коментар


      • #4
        До: Зимата, студа и дизела ...

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        дали случайно нямаш снимка на твоя филтър?

        а също така - тая електрификация, дето си я имал, кой я управлява? Ръчно, или отиват две жици в недрата на джипа?
        Електификацията я нямам. Има я само в сервизното ръководство. На живо не съм я виждал. Имам свободна букса наблизо до филтъра.
        Накратко, управлява се от 2 неща - първо, взима си едното управление от датчика за маслото. Тоест, докато той свети, не грее. Отделно си има термостат, демек изключва над определена температура.

        Аз съм сложил това, дето не пуска обратната нафта към резервоара, докато нафтата не се загрее до 30 градуса. Сега ще сляза да го снимам...
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Зимата, студа и дизела ...

          Ей го. Двете маркучета, които се виждат са за обратната нафта. Вътре имам поплавък и биметална пластина. На "южните" екземпляри това го няма - обратната нафта отива директно от помпата в резервоара.
          Прикачени файлове
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Зимата, студа и дизела ...

            Спарки, сърдечно ти благодаря.

            Работата е ясна - ще търся такова удоволствие.
            Досега не ми е замръзвала нафтата, ама не искам да има първи път.

            Нисан патрол, казваш?

            започва търсене

            Благодаря ти отново

            Коментар


            • #7
              До: Зимата, студа и дизела ...

              Terrano 2 от преди 1996-та, вероятно и Terrano 1, вероятно и Patrol от тия години, правени за по-северните части на Европа. Конкретно това, от което го свалих е Terrano 2 от UK. По моргите има доволно количество такива. Отделно и през eBay.co.uk има доста. Трябва да си поговориш с някой търговец. Отделно и в момента във форума един колега продава поне 2 на части и е пуснал теми. Едното е такова - от старите. Може и да имаш късмет.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Зимата, студа и дизела ...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Аз съм сложил това, дето не пуска обратната нафта към резервоара, докато нафтата не се загрее до 30 градуса. Сега ще сляза да го снимам...
                Едно въпросче само: докато загрее двигателя "обратната" нафта във филтъра ли влиза? За след това е ясно.
                0888594828 angel_kik@abv.bg

                Коментар


                • #9
                  До: Зимата, студа и дизела ...

                  Да, докато загрее върти нафтата между помпата, дюзите и филтъра. От резервоара дърпа само толкова, колкото харчи, което се смесва с вече хипотетично стопленото гориво във филтъра.

                  Като загрее, връща директно в резервоара и си работи като стандартна система.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Зимата, студа и дизела ...

                    Голяма хитрина, получава се голям и малък кръг - като в охладителната уредба.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Зимата, студа и дизела ...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Голяма хитрина, получава се голям и малък кръг - като в охладителната уредба.
                      И за мен беше "Plug and play". Само резнах маркуча за обратна нафта, който така или иначе минаваше съвсем близо до фитъра. Цялата работа за 20-ина минути, барабар с демонтажа, смяната на филтъра, монтажа и обезвъздушаването.

                      ПП: Ето и подробности:




                      ППП: А сега гледам че поплавъка служи за обезвъздушаване, не пропускал въздушните мехурчета да се върнат обратно във филтъра.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от sparkybg; 09-12-09, 15:19.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Зимата, студа и дизела ...

                        [QUOTE=sparkybg;952155]Електификацията я нямам. Има я само в сервизното ръководство. На живо не съм я виждал. Имам свободна букса наблизо до филтъра.


                        Какво имаш предвид с тази свободна букса. Просто при теб я е имало и си я вкючил или я подвързваш по някаква схема.
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • #13
                          на бившето ми терано, бях си го взел от австрия си го имаше точно това филтърче и на -27С не сам имал никакви проблеми а в алпите си е доста студ ,по същото време един познат патуваше от италия за германия и угаснал в движение от замразнала нафта.

                          не е нужно ел упавление биметалната пластина се управлява от температурата-като термостат самоче за нафта
                          Последно редактирано от Ясен; 09-12-09, 18:17.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Зимата, студа и дизела ...

                            Ха , оказа се че и аз си имам серийно тази екстра

                            Май няма да имам проблеми със студа - надявам се.
                            088455338две
                            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                            Джамбазов 2010г..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Зимата, студа и дизела ...

                              Ако нафтата си влачи парафин от резервоара, пак ще затлачи филтъра. Рециркулацията я има само при малко натоварване, като настъпиш, почти нищо не се връща обратно. Това устройство сигурно работи с допълнителни нагреватели на магистралите и филтъра.
                              Които си ги има стандартно и при северните варианти на Паджеро между впрочем...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X