Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблемен MPI -Discovery 1

    Моторетката наистина не блести с кой знае кави възможности, но си бута курубката прилично.
    Днес прегледах и притегнах всички възможни видими връзки по снопа с кабели. За момента съм изключил целия сноп за газовата част.
    Мотора си работи относително стабилно и тихо. Възнамерявам да покарам ден два и да направя "чисти настройки" на работата на бензин след което ще търся проблема с газовата инсталация.
    Сложничко ми е да ползвам газаджиите монтирали уредбата , защото са в Пловдив.
    Ще се опитам да намеря човек дето да се наеме да оправи газовата, ако ли не просто ще я сваля.
    успех
    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

    Коментар


    • #32
      До: Сдобих се с Land Rover Discovery 200Tdi.

      Колега Пеев сподели за разхода на газ,че се двоумя дали да слагам такава уредба и на мойто камионче.

      Коментар


      • #33
        От: До: Сдобих се с Land Rover Discovery 200Tdi.

        Поздрав "италиански"дисководещи,
        нещата с поддръжката на коЛЪта вървеше трудно, ама сега съвсем се закучи.
        След всички /почти една чанта/ части които бяха подменени и двигателя не заработваше "човешки"
        дойде време да запретам ръкави и да търся проблема по дълбоко.
        да де ама проблема се оказа съвсем на повърхността, а именно ТПС /реостата на дроселната клапа/
        Един от многото диагностици му "показва" къде е "местото на работа" с една гОлема отверТка и сега въпросния е за смяна.
        За момента съм закрепил положението, като "навих" малко реостата поставяйки го в по предна позиция и колата "заспа".
        Е да де разбира се разхода се качи с 5-6 литра и има леко заглъхване на 14-1500 оборота, ама колата не ми е вървяла никога до сега
        по този начин.

        п.п. извинявам се имах проблем с нета
        Бъдете здрави
        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

        Коментар


        • #34
          От: До: Сдобих се с Land Rover Discovery 200Tdi.

          15 лв на 100км.
          гори ми колкото градска количка )


          Много ми харесва че темата е намерила приложение и е жива. Поздрави на колегите, споделящи същата злощастна съдба.
          Не бях разглеждал темата от над година и я мислих за мъртва.
          Сега да си споделя и моята мъка. Замина ми задният диференциал и изгледи за намиране няма. Цените за ремонт са такива, че напълно ме откават да продължавам
          да наливам пари в този Антихрист, който обаче така силно обичам )
          Та ако някой има идея за дифа, да пише, ще съм безкрайно задължен
          [IMG]http://kachi-snimka.info/images/bfi1236759624s.GIF[/IMG]

          Коментар


          • #35
            От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

            Пращаш стария на Ашкрофт,а те ти връщат рециклиран-срещу определено заплащане разбира се.

            Коментар


            • #36
              От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

              Здравей те,

              Искам да попитам колегите с този двигател с каква газова уредба са - обикновена или газов инжекция?
              Ако има някой с обикновена имал ли е проблеми и къде е поставена?
              Двоумя се в момента за избора, но повече клоня към обикновена.

              Евгени

              Стара Загора

              +359897899370

              Коментар


              • #37
                От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                Добре дошъл и поздрав за избора.
                Газовата уредба при мен е пълен инжекцион. Нямам никакви проблеми с "вървене и работа".
                Последно корегирах достъпа на въздух и мотора "задиша" пълноценно и съответно тръгна.
                Лично бих препоръчал инжекционната "инсталация". Що се отнася до монтажа, то монтажа не е много по-различен о твсеки друг автомобил.
                Монтирайки голяма бутилка рискуваш да се лишиш от багажника. При мен бутилката е в "салона" и багажника ми е празен. 50 литрова
                бутилка ми осигурява 220-240 км. пробег без оглед на натоварване и релеф.
                Последно редактирано от dimow; 01-07-11, 09:52. Причина: правопис
                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                Коментар


                • #38
                  От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                  И на мен ми предстои монтаж на газова. Намерих един тип който твърди, че може да завари нов малък пластмасов резервоар така, че газовата бутилка или бутилки да се монтират под купето. Ама засега поради финансови причини проектът е на изчакване. Ще пиша като има развитие.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                    Здравейте колеги,
                    искам да попитам колегите с 2.0 бензинов двигател какви са ви впечатленията от този мотор, по специално:
                    -има ли проблеми със запалването при преминаване на водни препятствия
                    -достатъчна ли е мощността и въртящия момент на мотора при пресечен терен
                    харесал съм си едно бензиново диско от Италия и сега се чудя дали да го взимам.

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-03-12, 17:13.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                      Първоначално публикуван от makcc Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      искам да попитам колегите с 2.0 бензинов двигател какви са ви впечатленията от този мотор, по специално:
                      -има ли проблеми със запалването при преминаване на водни препятствия
                      -достатъчна ли е мощността и въртящия момент на мотора при пресечен терен
                      харесал съм си едно бензиново диско от Италия и сега се чудя дали да го взимам.
                      По първия въпрос не мога да помогна.

                      Мисля че трудно ще получиш ясен отговор и на втория, тъй като "достатъчно" е различно за всеки. За мен е напълно ОК, дори и добре натоварен. Ако си от София или района намам нищо против да ти дам да пробваш моя.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                        Аз също съм се насочил към точно същия автомобил, така че и аз ще се радвам за отговор на въпросите на колегата по-горе. За хард изпълнения е ясно, че има други автомобили, но за леки (сравнително) разходки по пресечена местност е интересно дали става.
                        Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                          Първоначално публикуван от vkru Преглед на мнение
                          По първия въпрос не мога да помогна.

                          Мисля че трудно ще получиш ясен отговор и на втория, тъй като "достатъчно" е различно за всеки. За мен е напълно ОК, дори и добре натоварен. Ако си от София или района намам нищо против да ти дам да пробваш моя.
                          Поздрав, по първия въпрос: двигателя е с бобини и кабелите са сравнително високо, не съм го потапял повече, само до над фаровете. За втория въпрос напълно подкрепям мнението на колегата. Моя има газова уредба, след няколко доработки мога да твърдя, че е перфектна.
                          Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                          Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                            Колеги помагайте не мога да намеря тия бобини с баща ми се мъчихме.но никаква идея къде може да се намират и главния проблем е там,че му сменихме антифриза и два дни никои не го е карал и като го запалих първо едвам запали после не държи обороти и на газ и на бензин със обикновена газова съм и мотора е същия 2.0 MPI. Ходих при майстори приятели и всички искат да го закарам там пък даже и мощността загуби .след като прегледахме свещите се оказа ,че 2 са нови другите 2 черни пък преди 200 300 км съм ги сменял което ме накара да проверим дали идва ток и на два от цилиндрите не идва ток та ако можете да ме упътите от къде идва тоя проблем и как да го отстраня.



                            Благодаря предварително

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                              Намерих ги в Мото Пфое. Отрязаха ми главата с цена 360 лева за брой.
                              По-късно в нета намерих китайски. Ако мога да възстановя линковете ще ти ги пратя.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблеми и съвети за 2.0 MPI при Land Rover

                                Намерих ги в морга и сега е перфектен но сега имам друг проблем трябва ми и гарнитура на картера и гарнитура на пластмасовите капаци над главата че ми изби масло от там ако можете да ми дадете съвет от къде да си ги поръчам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X