Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    РЕ:

    Качихте ли я на подемник ? Там тръгваш на 3-та или направо на 4-та и плавно увеличаваш оборотите докато се чуе шума, после плавно сваляш докато шума на двигателя намалее и тогава някой отдолу локализира шума с точност до сантиметри . Аз направих така и открих че шума идва точно от главината или лагера вътре . А ако е верига трябва да имаш и други проблеми например щракане при пълен ляв или десен с включено 4х4 на асфалт .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #17
      Ново продължение на темата ...
      Не е раздатъчна кутия. Голям кеф!
      Нищо не остана вече за сменяне, освен диференциал, ама няма да е и той, сигурен съм.
      Онзи ден измих бракмата на автомивка и доста километри не се обади този шум, докато не изсъхна. След това пак почна.
      Това ме навежда на мисълта, че е нещо, което от водата се маже и след като изсъхне, пак започва.
      Все ми се върти в главата втулка на полуоската към диференциала или към барабана ?!
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
        Знам малко за раздадките, само че 1 раздадка + 1 раздадка = 2 раздадки.

        Тук грешиш ужасно 1 раздатка + 1 раздатка = 1 раздатка и то в най-добрия случай Обикновенно обоче трябва и трета за да стане една

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
          След това пак почна.
          Не искам утешителната! Шлиците са наред, а останалото? Свали ги(хъбовете) и покарай без тях!

          Коментар


          • #20
            Ако звука е като от тресчотка най-вероятно е от хъб-(обикновенно една тъпа шайба е проблема)Но ако е някое по масивно ручене,не знам.
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #21
              РЕ:

              Аз проблема си го реших най накрая, главините вътре бяха ужасно ръждясали, бронзовата втулка беше добре, лагерите и 2та ми бяха заминали . Сложих новите ( пак 2-ра ръка де ) добре почистени и смазани с нови лагери и проблема изчезна .
              Всичко това ме кара да се замисля какво друго може да е така ръждясало и има ли някъде другаде нещо за смазване, гресиране или почистване ?
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от k -2 Преглед на мнение
                Ако не се лъжа от вътрешната страна на главините имаше бронзова втулка в която влиза полуоската.Защо не ги смениш и тях?
                К 2, ти печелиш големия Джак !
                Оказа се износена бронзова втулка на десния барабан. Сменихме един куп неща и се оказа нещо, което като ново струва 25 лв.
                Шибана, нищожна, сцепена втулка, изглеждаща като че я е правил някой циганин дето чука улуци.
                Ама, това е положението.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  браво радвам се че сте намелири каде е повредата...
                  колега к-2 я кажи какво му е на моя диф.........
                  поздрави.,

                  Коментар


                  • #24
                    Много се радвам че съм бил полезен.
                    Колега zenit за съжаление не съм много чат с дифовете,но не се отчаивай (в този форум има доста компетентни хора които помагат на всекиго).
                    Калин Митров-0887929490

                    Коментар


                    • #25
                      До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                      Пиша в стара тема, че симптомите са идентични. От месец насам леко виене, в последните дни неколкократно ужасен шум от предно дясно колело. Майстора каза - разбит лагер, да. Бронзова втулка обаче, Витарите нямали. Кълне се даже. Аз не му вярвам, естествено. Та като ще го сменям, да сменя и въпросната втулка. Как изглежда и как да я търся по магазините /освен с фенер в ръка/. Има ли я на по-долната снимка?

                      Извинете за тъпия въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                        Този лагер, ще излезе ахилеса на Витарите. В петък вечерта се появи страшен шум отпред в дясно. Минах през цяла София за да се прибера, а хората се обръщаха да видят какво ли идва. В събота почнах да разглобявам и се оказа, че този лагер е починал. Но имам проблем с отвиването на кръглата гайка пред него. Вчера неможах да я отвия. Сега отивам да продължавам с опитите. Ако има някъкав чалъм в тази работа, нека някой да го сподели.
                        888131021

                        Коментар


                        • #27
                          До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                          Първоначално публикуван от GITS Преглед на мнение
                          Този лагер, ще излезе ахилеса на Витарите. В петък вечерта се появи страшен шум отпред в дясно. Минах през цяла София за да се прибера, а хората се обръщаха да видят какво ли идва. В събота почнах да разглобявам и се оказа, че този лагер е починал. Но имам проблем с отвиването на кръглата гайка пред него. Вчера неможах да я отвия. Сега отивам да продължавам с опитите. Ако има някъкав чалъм в тази работа, нека някой да го сподели.
                          Отиваш при стругар и ти прави ключ с 4-щивта по шайбата преди гайката.Ако на някой в Пловдив му трябва такъв ключ да звънка.
                          Subaru Forester 2.0t EJ205
                          Автосервиз FLEXAUTO

                          Коментар


                          • #28
                            До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                            Има ли я на по-долната снимка?

                            [/QUOTE]

                            Няма я на снимката. Ето така изглежда.
                            Прикачени файлове
                            888131021

                            Коментар


                            • #29
                              До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                              Благодаря Ви за снимките!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Шибан шум отдясно!!! (След смяна окачване/ предница-Витара)

                                Използвам темата да се оплача, лятото смених лагерите на предните главини и за половин година пак започнаха да вият или поне левия със сигурност.110 лв. за лагер и пак нищо Най силно се чува между 70 и 90 км.Джантите са ЕТ - 35.
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X