Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с DISCOVERY TD5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз с DISCOVERY TD5

    Благодаря, на всички във форума за хубавите теми и мнения! Никога не съм си представял, че ще карам такова чудо. Диското е автоматик с много екстри които не ги знам всичките. Днес го кaрах на D-SPORT бяга и вози като лек автомобил . Малко офроуд но не мога да споделя мнение не съм се сблъсквал с трудности. Много удобен, за мен и баща ми е колата мечта за тези пари! И наистина гори 9/100. Има едно копченце явно е за надигане на задницата надявам се да се сещате. Не знам как се използва може да е дефект, като го натисна и почва да пиука-не се получава нищо само ми мига лампата на таблото. А като завъртя ключа виждам и едно М откъде се активира и то . Иначе ще се задоволя и само с това каране на D и бавни скорости по балкана. Предстои ми големия тест сега в петък и вече ще споделя какво е да се кара в планината .

    Скоро очаквайте снимки. Обещавам да са много атрактивни.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-12-09, 15:03.

  • #2
    До: И аз с DISCOVERY TD5

    Честито и много безаварийни,очакваме снимките

    Коментар


    • #3
      До: И аз с DISCOVERY TD5

      Честито и много безаварийни километри !

      Коментар


      • #4
        До: И аз с DISCOVERY TD5

        Честито!!! Споделяй от време на време какво се случва около джипа - обслужвания, текущи прегледи и т.н. Така се попълва базата знания във форума, а и новаците ще могат да черпят от натрупания опит.
        Честито още веднъж и чакаме снимките!

        Коментар


        • #5
          До: И аз с DISCOVERY TD5

          Честито!
          Относно въпросите. Когато се опитваш да вдигнеш задницата, затворени ли са всички врати или? Лампата какъв цвят мига?
          За М-то имам някакъв смътен спомен, че 2-ките показваха на коя скорост или режим на СК си и М-то е всъщност за Manual. Ама все пак спомените са ми от преди 5 год. та настоящите имащи също да кажат.
          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
          lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #6
            До: И аз с DISCOVERY TD5

            Здравей и честито! Въпросното копче е за вдигане на задницата когато караш оф-роуд. Нормално е да мига докато достигне височината. След това трябва да спре. Направи един тест: На място палиш, и натискаш копчето, излизаш навън / всички врати трябва да са затворени/ и гледаш задницата. Трябва видимо да се вдигне с около 10 см. В това време слушай внимателно, дали работи компресора - той се намира под шофьорската врата една голяма черна пластмасова кутия. Даже можеш с ръка да го пипнеш и да усетиш, дали работи. Ако не се вдига задницата може да имаш спукана възглавница, проблем с компресора или датчиците за ниво. Тогава има няколко варианти за решение, но това е друга тема. Пробвай и успех!
            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

            Коментар


            • #7
              До: И аз с DISCOVERY TD5

              Със здраве да си го карате и да се слушате.
              Честито.
              LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
              LR Defender 110 - 2003, TD5
              Honda CR-V II - 2004, 2.0
              тел. 0887 581 738

              Коментар


              • #8
                До: И аз с DISCOVERY TD5

                Честито! Цели мостове с лукс... Браво! Много да се слушате и бързо да прежалиш боята и ненужните пластмасарии

                Коментар


                • #9
                  До: И аз с DISCOVERY TD5

                  M=Ръчен режим на скоростите. Скоростната кутия работи като ръчна, САМО когато си на БАВНИ. На бавни се включва според инструкцията на таблото . СЛагаш на Н, държиш спирачката и включваш малкия лост на L. Натискаш копчето MODE. Светва ти М на таблото и почваш да караш като с ръчна скоростна кутия.

                  Вдигането на задницата работи така както ти каза ЕМО (егбелев), с малко допълнение че можеш да си вдигаш задницата само ако се движиш със скорост до 30 километра в час. При по висока скорост от 30 км за повече от 30 ссекунди, ако си вдигнат изписуква 3 пъти и смъква задницата.

                  Не е лошо да си свалиш документацията за Диско 2 там си пише всичко, стига да имаш желание да се научиш. Не е лошо да почетеш защото има някой особености как работи скоростната ти кутия. Има тънки моменти. Само да напомня че ремонтите са скъпи

                  Всъщност честита ти придобивка. Да си караш със здраве и безаварийно.

                  П.С. Колата върви като лека кола, със 160 без проблем, но не забравяй че все пак е джип който тежи 2,2 тона празен. Иска и спиране :-) а и не е пригоден чак за такива скорости. Спортния режим го ползвай само когато наистина имаш нужда от него.

                  Съвет: При дълъг път и каране с високи скорости, остави колата да повърви 2-3 минути на празен ход за да охлади турбината и тогава гаси.
                  Последно редактирано от SG; 08-12-09, 21:10. Причина: Допълнение.
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: И аз с DISCOVERY TD5

                    egbelev- Колата не се вдига не се усеща да работи и компресор....все още не съм я гледал отдолу,не знам дали са спукани възглавниците!


                    SG
                    - БЛАГОДАРЯ!!! Съобразявал съм се, че карам доста тежък автомобил, не съм му изкарвал душата до край.

                    ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВЯ!!! Турбото събира масло а не е хубаво да има топло масло в лагерите !!!! Затова трябва да се остави или да не се кара на високи обороти последните няколко километра!

                    Днес влязох в тинята на Дунав, много се стреснах /ще ходя за трактор 4-5 км/ !!!! ИЗМЪКНАХ СЕ !!!
                    Гумите ми бяха затънали в тинята до джантите за първи път и сам само от това където чета форума на бавни и така вече щастлив
                    Искам да се науча да си карам машинката точно по такива терени И затова ми трябва.
                    Казах че не работи компресора как да си помогна сам? Като я прегледам отдолу ще кажа!
                    Двигателя е невероятен за мен, нещо незаменимо.КРАСАВЕЦ!!!!


                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-12-09, 15:06.

                    Коментар


                    • #11
                      До: И аз с DISCOVERY TD5

                      Това не е добре. Понеже аз имах такъв проблем- компютъра спираше работата на компресора / даваше грешка/ все едно се е претоварил и не се вдигаше задницата. Възглавниците могат да се проверят като се напръскат със сапунена вода. Или сега като паднат температурите, ако има проблем, ще намериш сутринта джипа с опряла задница в ограничителите отзад /доста тъжна картинка/. Преповъчвам ти да решиш този проблем и после да продължиш с експериментите извън пътя, защото ако ти падне задницата някъде - няма вадене. Аз лично реших този проблем кардинално като сложих пружини. Те са оригинален кит и се слагат на мястото на въздушните възглавници. Возията не се промени. Единственото, което се губи е възможността да се вдигне малко в даден момент. Но пък и плюсовете им са доста.
                      Поздрави!
                      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                      Коментар


                      • #12
                        До: И аз с DISCOVERY TD5

                        И обещаните снимки , все още не са толкова атрактивни.













                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-12-09, 04:56. Причина: Главни букви

                        Коментар


                        • #13
                          До: И аз с DISCOVERY TD5

                          Привет и от мен. Пожелавам ти много безавариини километри. И аз в момента гледам да купувам същото така че и аз се надявам скоро с подобни снимки да се похваля

                          Коментар


                          • #14
                            До: И аз с DISCOVERY TD5

                            Честито и аз като тебе съм новобранец и приемам всякакви съвети.

                            Съобщение от модератор:
                            Моля използвайте,
                            главни букви, точки, запетаи и други препинателни знаци.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 08:33.

                            Коментар


                            • #15
                              До: И аз с DISCOVERY TD5

                              Първоначално публикуван от Janko Преглед на мнение
                              Честито! Цели мостове с лукс... Браво! Много да се слушате и бързо да прежалиш боята и ненужните пластмасарии
                              Честито колега! Със здраве да си го караш! А с фолио - вече има карбонови, във всякакви цветове и нямаш проблеми с отъркването в клони, шипки и тръни... Само го галят...
                              Един приятел ми сложи и оттогава никакъв проблем. Повече по темата тук: http://www.partners.bg/gallery/?id=12

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X