Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заден диференциал сълзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заден диференциал сълзи

    Рових се цяла сутрин във форума,но не открих сходна съдба.От две три седмици забелязвам че в долната си част кожуха на задния диференциал сълзи.Две вечери поставям бял картон под него и сутрин го махам,но няма капки.Питането ми е : Как се сменя семеринга на задния диференциал към кардана.Предварително благодаря!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Заден диференциал сълзи

    Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
    Рових се цяла сутрин във форума,но не открих сходна съдба.От две три седмици забелязвам че в долната си част кожуха на задния диференциал сълзи.Две вечери поставям бял картон под него и сутрин го махам,но няма капки.Питането ми е : Как се сменя семеринга на задния диференциал към кардана.Предварително благодаря!
    Сменя се много гадно .Цяло приключение. Имам същия поблем и Божко ме посъветва ако не е осезаем теча - само доливане на масло . Та за сега го слушам

    ПС. От снимката виждам , че си на моето дередже . Аз съм така от половин година. Доливай , не е болка за умиране.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: Заден диференциал сълзи

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Сменя се много гадно .Цяло приключение. Имам същия поблем и Божко ме посъветва ако не е осезаем теча - само доливане на масло . Та за сега го слушам

      ПС. От снимката виждам , че си на моето дередже . Аз съм така от половин година. Доливай , не е болка за умиране.
      Преди малко отвих пропката за доливане и маслото си е на ниво.Долях му около 80 мл и протече.

      Коментар


      • #4
        До: Заден диференциал сълзи

        Щом не капе,а е леко омаслен не го разбутвай.Проверявай го на 10-15дни и ако е нужно доливай с правилно масло.Моят диф изглежда по същият начин и днес го проверявах и беше на ниво,а последно е проверяван преди два месеца.Карай го с гъсто масло W140 и нямаш грижи.А сега един въпрос,бензиновата ти помпа външна ли е?
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #5
          До: Заден диференциал сълзи

          Можеш ли да си спомниш, като отвъртя пробката имаше ли лек вакуум с кожуха. Защото проблема ви ми намирисва на запушен отдушник на дифа. Като загрее дифа, въздуха и маслото се разширяват и правят налагане което трябва да избие от някъде и най-често това е семеринга на пиньона.
          Така, че нищо не пречи поне да проверите отдушниците.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Заден диференциал сълзи

            Не,вакум не съм усетил,но нищо не пречи да се прегледат отдушниците и на двата дифа.
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              До: Заден диференциал сълзи

              Целият проблем идва от две места.Едното е запушен отдушник както писа колегата по горе.Това е проблем при фронтерите при малко прах се запушва отдушника който представлява една гумичка с пружинка.Аз лично го махнах и с маркуч го отведох в купето.Когато се запуши прави налягане и къса семеренга които е най слабото място.Второто нещо е износена ос на Фланеца където лагерува семеринга,даже да сложиш нов пак ще тече.И този проблем се решава,както казах на Божко се взема леко Втулка на на струг и се прави много тънка шайба която се набива на втулката и си готов.Самата смяна на семеринга е много лесна и отнема не повече 15 минути.Откачаш задният кардан в задният край,развиваш гайката на фланеца,издърпваш фланеца вадиш старият семеринг и тн.Имам пусната тема със снимки но трябва да се потърси.Цена на новит семеринг е 90лв.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: Заден диференциал сълзи

                Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                Щом не капе,а е леко омаслен не го разбутвай.Проверявай го на 10-15дни и ако е нужно доливай с правилно масло.Моят диф изглежда по същият начин и днес го проверявах и беше на ниво,а последно е проверяван преди два месеца.Карай го с гъсто масло W140 и нямаш грижи.А сега един въпрос,бензиновата ти помпа външна ли е?
                Като отвивах пробката на дифа не забелязах да има вакуум.А бензиновата помпа е външна.Смених я през м.септември.

                Коментар


                • #9
                  До: Заден диференциал сълзи

                  Понеже имах доста лични за това ка точно се сменя семеринга,ще пусна някоя снимка.едвам ги изрових от архива.
                  Маха се задният край на кардана,аз лично видях зор да отвия гайката на фланеца защото ръчната сприрачка нещо не хваща добре и се наложи да импровизирам като направих една блокировка от винкел







                  Ако не е свалян фланеца ще се наложи изплозването на скоба или леко почукване с чука пак върши работа



                  И семеринга е на лице









                  По късно ще начертя скица за втулката която имам на предвид за износването на фланеца която Божко ме питаше.

                  При смяната на семеринга трябва да се обърне внимание на две неща:
                  1.при започване се източва маслото да не ви окъпе
                  2.след смяната на семеринга и поставянето на фланеца да не се пренатегнат лагерите на пиньона.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заден диференциал сълзи

                    Тук идва и голямата заблуда която витае в моята глава. А тя е че пиниона се нанизва на семеринга и че той се слага отвътре навън. Заблудата идва от това, че Лозан ми смени семеринга след като изтърубши дифа, но това е така защото той ми сменя и лагерите. Аз съм се заблудил, че семеринга се сменя само отвътре. Но това за мое щастие не е така.
                    Другата седмица ще сменям семеринг пак. Даже се чуда дали да не си намера някакъв друг а не оригинален.... ще пиша какво е станало.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Заден диференциал сълзи

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Тук идва и голямата заблуда която витае в моята глава. А тя е че пиниона се нанизва на семеринга и че той се слага отвътре навън. Заблудата идва от това, че Лозан ми смени семеринга след като изтърубши дифа, но това е така защото той ми сменя и лагерите. Аз съм се заблудил, че семеринга се сменя само отвътре. Но това за мое щастие не е така.
                      Другата седмица ще сменям семеринг пак. Даже се чуда дали да не си намера някакъв друг а не оригинален.... ще пиша какво е станало.
                      След доста ходене по мъките не можах да намеря алтернативен семеринг,оргиналният е двоен и със метална шайба пазя все още стария ако искаш да ти дам размерите и качествени снимки.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Заден диференциал сълзи

                        Благодаря за снимките.Това специално с винкела е много оригинално,въпреки че за да не се мъчи гумата един мангал може да е под напрежение за няколко часа.Днес изкарах отдушника на задния диф в купето,за момента не мирише на чесън,но защо не капват капчици по картона който поставям отдолу всяка вечер.Оставам с убеждението че въздушната струя ги издухва по време на движение,но все пак за 12-14 часа покой все трябва да капне нещо????

                        Коментар


                        • #13
                          До: Заден диференциал сълзи

                          Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
                          Благодаря за снимките.Това специално с винкела е много оригинално,въпреки че за да не се мъчи гумата един мангал може да е под напрежение за няколко часа.Днес изкарах отдушника на задния диф в купето,за момента не мирише на чесън,но защо не капват капчици по картона който поставям отдолу всяка вечер.Оставам с убеждението че въздушната струя ги издухва по време на движение,но все пак за 12-14 часа покой все трябва да капне нещо????
                          При повече километри на ден ще капне
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            До: Заден диференциал сълзи

                            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                            При повече километри на ден ще капне
                            Ти капките остави на нас . По-добре открий размерите на втулката .
                            ПС. При мен пък при повече километри на ден взе нещо да се закисва , та не капе.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Заден диференциал сълзи

                              По добре него сменяй докато не протече сериозно .Така се разваля една част от центровката на дифа
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X